Aquael Multikani 2x i prefiltr

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Knopers10
Użytkownik
Status: Offline

Re: Aquael Multikani 2x i prefiltr

Postautor: Knopers10 » 08 października 2017, 18:28

Nie chciał bym rezygnować z tych kubełków bo po skręceniu nie boję się że będzie ciekło i maja fajna funkcję by-pass(odłączam węże i całe kubełki wkładam do miski i zero chlapania wodą wszystko suche zero bałaganu przy czyszczeniu) . Tylko słabą pompę w zestawie. Chciałbym to jakoś zmodyfikować i nie wiem na jaką pompę się zdecydować żeby poprawić wydajność. Nie chciałbym ryzykować że coś się rozszczelni .

Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Has thanked: 5 razy
Dziękowano: 2 razy

Postautor: andrety » 08 października 2017, 18:42

Znając siebie podłączył bym tą pompę co masz do kubełków i przetestował jak to się będzie sprawowało, na pewno będzie większy przepływ niż na oryginalnej pompie. Zawsze można ją ukryć w baniaku.Pompę dał bym na ssaniu przed kubłami. Nie wiem jakie masz wkłady ale jak stłumią przepływ to mocniejsza za korpusami nic nie da.
Arek.
Awatar użytkownika
Knopers10
Użytkownik

Postautor: Knopers10 » 08 października 2017, 19:06

Chodzi o tą pompę Jebao? z wkładów mam zeolit 2x, ceramikę, biobale, torf granulowany
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Has thanked: 5 razy
Dziękowano: 2 razy

Postautor: andrety » 08 października 2017, 19:25

Najpierw sprawdził bym pompę która już masz ( Jebao) bo może się okazać że fajnie dmucha ( 1500 l/h to ładny wynik ) w oryginale Multikani ma 800l/h, ile faktycznie? nie wiem.Szkoda wydawać kasę na pompę Co.Zeolit i torf nieźle tłumią przepływ, więc danie pompy za kubełkami za wiele nie da, bo pompa i tak dostanie tyle wody ile przepuszczą wkłady.Spróbuj dać na zasysie, moim zdaniem powinno pomóc, mówię teoretycznie bo nigdy takiej pompy nie miałem.Natomiast pompy CO są słabe na zasysie, ale jak dostanie odpowiednia dawkę wody to tak jak u mnie na 3-cim biegu dmucha 2800 l/h z wkładami.
Arek.
Awatar użytkownika
Knopers10
Użytkownik

Postautor: Knopers10 » 08 października 2017, 20:06

Ok tak spróbuję ale dopiero końcem grudnia bo obecnie przebywam za granicą. Dziękuję za porady i pozdrawiam.

Wróć do „Filtracja”