Sump

Moderator: Opiekun_Forum

tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Sump

Post autor: tomek62 »

Witam wszystkich.
Ostatnio chodzi mi po głowie sump do mojej dwusetki. Myślałem o sumpie, i stąd mam parę pytań.
Mam szczelne akwarium ok 30 litrów. Wklejenie przegród nie stanowi problemów, pompa to obecna głowica nbf 1800. Myślę i wymyślić nie mogę, mianowicie o budżetowy wlot. Za wlotem wąż z zaworem. Może ktoś ma jakiś patent lub coś słyszał? Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Sump

Post autor: andrety »

Hej Tomek.
Również kiedyś myślałem o sumpie.
Kombinowalem z prostym przelewem na weżach jak w kubełku , z zaworem. To nie zadziała.
Nie ma szans. Później chciałem zrobić na pudełku przelewowym , ale po lekturze na forum i oględzinach u kolegi , ma bodajże Blau , czy jakoś tak odpuściłem, bardzo ciężko ustawić tak żeby była cisza. Kombinuj może Tobie się uda. Życzę powodzenia.
Jak Ci wyjdzie daj znać, może skopiuje :)
Pozdrawiam
Arek
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Sump

Post autor: tomek62 »

Arku, nie wiem fachowo jak się to nazywa, wpisuję sump to wyskakują zdjęcia akwarium z przegrodami. A nie mam do kogo podejść.
Tomek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Sump

Post autor: andrety »

Tak ,akwarium z przegrodami :)
Odnoszę sie do Twojego pierwszego posta. Tez chciałem sumpa , ale nie mam komina i kombinowałem jak Ty z jakims wlotem wody do sumpa i nic mądergo nie wymyśliłem. Można dokupić komin i powiesić na akwaroim, ale ... raz że to tanie nie jest , dwa głośne , slychać przelewającą się wodę. Chciałem sumpa bo kaskada w morskim nie wyrabiała. Szukałem pomocy z sumpem u nas na forum , ale bez skutku. W końcu kupiłem kubeł Aquaela ultramax z dostepem do prefiltra bez otwierania filtra i jest gitara. Co nie zmienia fatku że sumpa chętnie bym postawił, bo też mam wolny mały baniak.Kombinowałem na samych rurkach , oczywiście z pompa na jebao na wylocie i wszystko działało do zaniku pradu, później musisz juz sam zalac rurkę ktora doprowadza wodę do sumpa.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Sump

Post autor: andrety »

Ja na dniach będę robił coś takiego.
https://youtu.be/1VjTGbLC650
Pozdrawiam
Arek
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Sump

Post autor: tomek62 »

Właśnie takiego filmu szukałem. Jak zrobisz, to będę miał parę pytań. Pierwsze jakie się nasuwa, to grubość zewnętrzna tych rurek, kolanek, trójników. Bo być może projekt upadnie zanim go zacznę, bo nie uśmiecha mi się przesuwać całego akwarium.
Tomek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Sump

Post autor: andrety »

Średnica rurek dowolną, ale lepiej większa niż mniejsza, bo sobie zaworem wyregulujesz. Jak masz akwarium bardzo blisko ściany, to rzeczywiście może być mały problem. Teraz w wolnych chwilach czytam o sumpie , a dokładnie jak rozmieścić przegrody. Też nie znam nikogo kto by mógł troszkę pomóc, podpowiedzieć.
Pozdrawiam
Arek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”