Filtr kaskada 300n

Moderator: Opiekun_Forum

Alex89

Filtr kaskada 300n

Post autor: Alex89 »

Witam all mam do was pytanie jestem posiadaczem filtra Kaskada 300n i on jest u krewetek i moje pytanie jest takie co zrobić żeby nie wciągał małych krewetek ?? , jest jak na razie założona siatka ale dzisiaj czyściłem filtr i były w nim małe krewetki ale bardzo małe i teraz się zastanawiam co zrobić żeby je tak filtr nie wciągał . Co byście zrobili albo dali żeby tych krewetek tak nie wciągało ??
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: Filtr kaskada 300n

Post autor: Daiw »

Załóż na wlot kaskady jak najdrobniejszą gąbke :)
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Filtr kaskada 300n

Post autor: Big daddy »

Ja mam pończoche daje radę Tobie też tak poradzę, załóż nas wylot będzie gitara...
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Alex89

Re: Filtr kaskada 300n

Post autor: Alex89 »

Daiw myślałem właśnie o tym ale mam tam za mało miejsca żeby dać gąbkę bo tak jest mech , Big daddy też myślałem o tym bo czytałem że ty tak masz ale to krewetką nie zaszkodzi ??
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Filtr kaskada 300n

Post autor: sibelius »

Gąbka z dużymi oczkami wsadzona w kawałek pończochy lub rajstopy. Będziesz miał dodatkowo prefiltr chętnie objadany przez krewetki, drobna spowolni kaskadę. Albo takie DIY z koszyczków po roślinach plus pończocha. Syfów w środku nie zbiera, a to co przylgnie, krewetki rozdrobnią, zjedzą albo zrzucą. Bezobsługowe.

Obrazek

Kiedy przesiadałem się z Fan 2+ na Fluval 103, to ustrojstwo miałem na wlocie od Fluvala. Teraz jest gąbka z Fana owinięta czarną pończochą, jest dobrze ale co tydzień trzeba płukać. Koszyków w pończosze przez 6 tygodni rozruchowych nie czyściłem, bo nie było z czego.
Samej pończochy nie polecam, bo zatka dziury na wlocie po jakimś czasie.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Filtr kaskada 300n

Post autor: Big daddy »

Rybom nie zaszkodzi, ale faktycznie może się przytykać, ja mam grzebień z unimaxa to mnie nie dotyczy, załóż poprosi jakiś prefiltr z gąbki przez która nie przeleza krewety i już...
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Alex89

Re: Filtr kaskada 300n

Post autor: Alex89 »

U mnie nie ma tej końcówki co tutaj jest http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=7&t=2235" onclick="window.open(this.href);return false;

i zobaczę jutro mam taką gąbkę leży sobie bez czynie i jutro ją założę i zobaczę czy będą małe krewetki w filtrze czy nie . Dzięki za porady .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”