Powietrze z kąd ono....

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Powietrze z kąd ono....

Post autor: glonojad »

Cześć.
Mam kłopot nie kłopot.
Kilka dni nie miałam czasu na akwa , i nagle słyszę powietrze , które wylatuje mi z deszczowni w postaci drobniutkich bąbelków.
Sitko wydaje się być czyste. Kubeł ten co go nie powinnam ruszać. Czy po za hałasem to powietrze grozi kubłowi????
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: Big daddy »

Słyszysz powietrze? Żeby było słychać to musi naprawdę sporo go bąblować w wodzie.
Coś dzieje się z filtrem? Zapowietrza się? Głośniej chodzi? Najlepiej wstaw jakiś filmik jak to wygląda.
Można jeszcze poczekać na proroctwo Proroka.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: glonojad »

Dowcipne , ale....
Wypluwa co jakieś 10 - 20 minut , ale słychać gdy ucho się przystawi do kubła.
Kubeł po za powietrzem cichutki i śmiga jak zawsze.
Mam dwa tropy:
Bąble z napowietrzacza jakoś się dostają , albo ślimaki przytykają sitko. Zgarniam je kiedy mogę , ale ryby nie lubią łapek w wodzie.
Dziś zgarnęłam , ale może gdzieś się dostał zatoczek. Wszystko wygląda bardzo czysto zagięć nie widzę na wężach.
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: KAMYK »

Albo zaciąga na zasysie jeżeli masz dodatkowe "napowietrzenie" lub pojawiła się jakaś nieszczelność na wężach -również zasys :) .
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: glonojad »

Nieszczelność , ale to by mokro było...... Dziwne niby na pracę kubła nie wpływa , ale wnerwia ciut.
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: KAMYK »

glonojad pisze:Nieszczelność , ale to by mokro było......
Nie koniecznie :P zazwyczaj takie nieszczelności są "mikre" i na wężu zasysu co powoduje,że do czasu kiedy kubeł pracuje nie widać żadnych oznak przecieków .Zdarza się również że nieszczelność jest na łączeniach rurek plastikowych w akwa.(ponad taflą) i tu już na bank niczego nie zauważysz.Ale najpierw sprawdź czy woda "gazowana" się do kubła nie dostaje.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: glonojad »

Znalazłam przyczynę , ale bez demolki jej nie usunę , a mam zarośnięty baniak. Widzę w sitku skorupki ślimacze sztuk dwie tak od wewnątrz na spodzie sitka. Przepływ ok tylko co jakiś czas wypuści bąble i ciut bulgocze . Ech te ślimaki.......
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: Big daddy »

To nie jest przyczyna, szukaj nieszczelnosci na wężu ssacym, bierze powietrze do filtra.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Michał
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 marca 2013, 17:41
Płeć: On

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: Michał »

Sorki za poprawianie ale ten błąd mnie zawsze wkurza SKĄD!!!!!!
Nie ma szczęśliwego zakończenia to dodam swoje 5 groszy:)
Glonojad wyłącz filtr i zobacz czy po chwili głowica nie zacznie gdzieś wody puszczać, to może też być nieszczelność głowicy!!!
Jak pompa ciągnie to wciąga powietrze jak wyłączysz to zacznie lać. (tetry tak chyba miały )
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Powietrze z kąd ono....

Post autor: glonojad »

To ja przepraszam za błąd czasami się trafi. Wyłączałam kilka razy i sucho . Naibardziej bąbelkuje gdy ślimaki oblezą sitko. Latem planuję otworzyć kubeł i sobie go obejrzeć.
C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”