Pytanie co do filtra

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
cn55
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwietnia 2016, 10:56
Płeć: On

Pytanie co do filtra

Post autor: cn55 »

Witam głowię się i głowie i nie wiem sam już co jest grane mam filtr AQUAEL Filtr turbo 500 w 112l i od pewnego czasu muszę go co dzień czyścić gdyż po 2 lub 3dniach lekko napowietrza mi akwarium co może być przyczyną. Patrzałem z samą ceramiką i na samej ceramice działa 3dni i potem działa po woli a nie tak jak powinien. A gwarancji na nie go już nie mam filtr ma z 2lata.
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Pytanie co do filtra

Post autor: tomek62 »

Też mam ten filtr i puki co nie mam z nim żadnych problemów. Spróbuj rozebrać bo na części i dokładnie przemyj. Trochę to dziwne, że problemy zaczynają się po trzech dniach. Nie wspominałeś nic o obsadzie. Może przerybienie ma wpływ na żywotność filtra. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Tomek
Awatar użytkownika
cn55
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwietnia 2016, 10:56
Płeć: On

Re: Pytanie co do filtra

Post autor: cn55 »

tomek62 akwarium nie jest przeludnione bo mam 4sszuki mieczyków , 15neonek , 2glonojady i około 12sztuk molinezji.
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Pytanie co do filtra

Post autor: sibelius »

Jak dla mnie na ten filtr jest przerybienie - szesnaście żyworódek i to dużych, plus dwa "sroce" no i ławica, a nie przypuszczam, żeby to były simulansy. Normalnie nie wyrabia. A czyściłeś komorę wirnika, sam wirnik, rurki i kratki?

Załóż większą gąbkę, zmień filtr na większy, albo sprzedaj/oddaj część ryb. No i oczywiście dołóż roślin. Ale to takie gdybanie, kiedy nie wiadomo, jak zbiornik wygląda.
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Pytanie co do filtra

Post autor: tomek62 »

Zgadzam się z Pawłem. Rozebrać i przemyć filtr. Zastanowić się czy ta obsada to nie przerybienie.
Pozdrawiam.
Tomek
Awatar użytkownika
cn55
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwietnia 2016, 10:56
Płeć: On

Re: Pytanie co do filtra

Post autor: cn55 »

Czyściłem cały filtr od a do z i to też nic nie dało , większą gąbkę też dałem i to samo jest bez gąbki z samą ceramiką tak samo. Co do ryb to chyba nie od nich bo przełożyłem filtr do akwarium 30l bez ryb same roślinki i po 3 nie raz po 4dniach dzieje się to samo że filtr słabnie.
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Pytanie co do filtra

Post autor: sibelius »

A nie rozłazi się ten filtr i ciągnie lewą wodę? Może kubek ma wyrobioną pokrywkę? Na samej gąbce spróbuj.
Awatar użytkownika
cn55
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwietnia 2016, 10:56
Płeć: On

Re: Pytanie co do filtra

Post autor: cn55 »

sibelius pisze:A nie rozłazi się ten filtr i ciągnie lewą wodę? Może kubek ma wyrobioną pokrywkę? Na samej gąbce spróbuj.

A widzisz tego jeszcze nie próbowałem :) :) za raz sprawdzę i zobaczę co i jak może właśnie ten kubełek jest wyrobiony. Dam znać za jakieś 5 lub 6h.

Ed: Miałeś racje teraz filtr hula jak omega teraz szybciej taflą rusza niż przedtem. Jeszcze raz dzięki. Temat można zamknąć no chyba że komuś taki temat się przyda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”