Rozregulowana tetra

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 22:08
Płeć: On

Rozregulowana tetra

Post autor: Marcin »

Mam w akwarium grzałkę TETRA z termostatem (używana kupiona razem z akwarium). Po zalaniu zbiorniczka pół roku temu okazało się że jest lekko przeskalowana - grzała ok. 2-3 st. więcej niż była ustawiona na skali. W tej chwili różnica doszła do 5-6 st. - na termostacie ustawione min - 20 st. a grzałka utrzymuje w akwa 25-26 :( wie ktoś czy da się a jak tak to jak przeskalować grzałkę??
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: BzZzYkU »

wydaje mi się że jest to chyba nie do naprawienia jesli to jest grzałka która można dosłownie cała zanurzyć. Jesli jest przeznaczona do tego aby ją cała zanurzyć to jest bardzo szczelnie skonstruowana, a rozebranie jej wiąze się z tym że pewnie straciła by szczelność a dalej to już wiadomo.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: Big daddy »

Nic nie zdziałasz nawet jabyś ja rozebrał, za inicjator załączana uzywany jest bimetal który pod wpływem temp się odkształca i załącza grzałkę(charakterystyczne cyknięcie) widocznie stracił częściowo swoje właściwości, moim zdnaiem lepiej tak niż gdyby "skleił" grzałke na stałe i wygotował akwarium(przy żle dobranej grzałce).
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: kradek »

Po prostu się wyeksploatowała;) Miałem podobnie, również z termometrami które przekłamywały o kilka stopni, z tym że to chyba od nowości :)
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 22:08
Płeć: On

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: Marcin »

Czyli grzała do wymiany :( A jaką polecilibyście do 240 l akwarium. Macie coś sprawdzonego?
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: bodzio »

Ja wolę grzałki włączane termostatem elektronicznym , myślę że termostat elektroniczny jest pewniejszy
Widzę że w temacie przyklejonym jest tylko tabela z doborem grzałek z termostatem , wstawię tabelę z doborem grzałki bez termostatu może komuś się przyda jak co to można by ją wstawić do przyklejonego
Załączniki
temperatura tabela.jpg
temperatura tabela.jpg (11.66 KiB) Przejrzano 8758 razy
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: Daro »

Jeśli masz lub możesz tanio zdobyć regulator temperatury z czujnikiem na kablu ( taki do grzałek bez regulacji , chyba RT-3 lub 4 - nie pamiętam :) ) to możesz grzałke podpiąć za jego pośrednictwem i będzie działać jak trzeba .
Jak nie to nowa grzałka , bo tej trzymać bym nie ryzykował , bo kiedyś "puści" i zagotujesz ryby w akwarium...
Przy wyborze grzałki patrz na wielkość elementu "trzymającego" ciepło , bo możesz kupić 150 -200 W z praktycznie samym drucikiem i będzie pracowała dużo więcej czasu niż taka sama , tylko że z dużym wypełnieniem np. ceramicznym dłużej trzymającym temperaturę.
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: bodzio »

Daro mówisz o TR-2 ale ja ich nie polecam bo są awaryjne jak już to trochę większa kasa i TR-2C są bardziej stabilne albo coś już całkiem lepszego
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: Daro »

bodzio pisze:Daro mówisz o TR-2 ale ja ich nie polecam bo są awaryjne jak już to trochę większa kasa i TR-2C są bardziej stabilne albo coś już całkiem lepszego
Dlatego napisałem , że nie pamiętam :) , ja miałem taki dłuższy czas i działał ok , no ale wiadomo ... nie ma reguły ...
Jeśli już miał bym dawać kasę na lepszy zewnętrzny regulator , to wolał bym zainwestować w Jagera ... przynajmniej wiedział bym za co płacę.
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: bodzio »

Ja miałem trzy sztuki i już ich nie chcę , TR-2 są bez transformatora i pracują na niestabilnym napięciu a tr-2C mają już transformator i już są robione na innych częściach są o wiele stabilniejsze i bezpieczniejsze ale to dalej jakby jakaś manufaktura , dlatego napisałem całkiem lepszy , tylko to już większa kasa , no a wiadomo każdy próbuje oszczędzać i ma określoną zasobność portfela
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: Daro »

Na pewnych rzeczach nie ma co oszczędzać , bo te oszczędności potem bokiem wychodzą ... Raz dobrze wydane pieniądze pracują potem długi czas . Teraz większość techniki do akwarium ( nawet tej markowej) jest robiona w PRC , więc trzeba najpierw dobrze obejrzeć pudełko ... a oni robią to tak aby za długo nie pracowała ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Rozregulowana tetra

Post autor: bodzio »

;) Dokładnie tak jest , ja już się przewiozłem , kupiłem tr-2 bo miałem podobny z wyglądy 25lat temu i tamten pracował bez zarzutu , jak się okazało to miał transformator i pewno dlatego był stabilny , bo układy w nich są bardzo proste (choć elektronikiem nie jestem )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie”