Pomoc przy mocy grzałki !!

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

Witam !
Zakładam akwarium coś na wzór iwagumi i robię wszystko by elementy techniczne w baniaku wyeliminować do możliwego minimum mam nawet szklane rurki typu gush ballpipe ,żeby mi nie psuły koncepcji,następny krok to grzałka mega chcę kupić hydora eth - zewnętrzna są 2 typy 200W i 300W na węże o średnicy 12/16 mm i 16/22 mm cena kosmos z przesyłką 200 zł biorąc pod uwagę,że za samo akwa 45x45x45 zapłaciłem 300zł plus koszty za filtr eheim ecco,szafka,kamienie manten stone 10kg,podłoże,belka oświetleniowa,zestaw z butlą co2 najzwyczajniej w świecie nie stać mnie już na nową grzałkę za tą cenę bo za całe wydatki bym już osiwiał a tu jeszcze trzeba zmienić świetlówki z belki bo są seryjne lipy ... Mam okazje kupić wymarzoną grzałkę lekko używaną tyle że są minusy ja mam węże 12/16 mm grzałka ma 16/22 mm no niestety idealnie sie nie trafi ,zrobi się przejściówkę,kolejny minus nie jest to wersja tej słabszej grzałki 200W tylko 300W wiem,że to sporo za dużo ale grzałka jak o niej czytałem ma mega precyzyjny termostat a wahania temp to +/- 0,1 stopnia celciusza.Moje pytanie czy jesli wsadzę taką grzałę tzn o zbyt duzej mocy jak na akwa 45x45x45 to czy nic mi się nie stanie ?moze pytanie głupie ale kto pyta nie błądzi proszę o opinie doświadczonych... dodam że grzałkę mam kupić za 30minut ... proszę o szybką pomoc,wiem ze lepiej byłoby kupić taką która mi odpowiada ale serio jestem już totalnie spłukany a mama okazje kupić o ponad połowę raniej...Pomocy
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: KODI »

Ja bym się jeszcze zastanowił ,mój znajomy narurówką ugotował baniak ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

co proponujesz więc innego? :roll:
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: Big daddy »

Ja bym Ci proponował termoreaktor z filtra narurowego jest to reaktor do rozprowadzania co2 i zamontowana również grzała jeśli chcesz inaczej rozprowadzać gaz nic nie stoi na przeszkodzie.
Kupujesz filtr narurowy 35-40 zł i grzałę trochę silikonu dławik myślę że w 70zł powinieneś się zmieścić, tanio i estetycznie ;)
Obrazek
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

kurcze sylikon,kombinowanie ,troszkę się obawiam takiej metody żeby np ten filtr narurowy z plastiku się nie przetopił pod wpływem gorącej grzałki.A co powiecie o tej grzałce tej 300w co się może stać-termostat jest,super że mogę liczyć na waszą pomoc... ;)
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: KODI »

Tak na szybko nie przychodzi mi nic do głowy :( Ja bym jednak wsadził na razie jakąś wewnętrzną (tanią) :!: Po przypływie gotówki zawsze możesz wymienić na tę właściwą :!:
Przerabianie przewodów od filtra mija się z celem ,to już nie będzie oryginał ,zawsze może gdzieś pociec,takie jest moje (tak na szybko) zdanie ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

myślę nad tym hydorem i jako zabezpieczenie dodatkowo termostat zewnętrzny... :? termoreaktor fajna sprawa ale filtr narurowy 40zł,plus grzałka dobra około 60,70 wychodzi to samo...no i wykonanie wątpię ,że zrobię to tak profesjonalnie jak Wy daleko uczniowi do mistrza.Szczerze?jeśli ktoś by mi pomógł przy tym termoreaktorze to chętnie bym się na to pisał
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: KODI »

Musisz poczekać aż się Big... znowu zaloguje ;) To Nasz człowiek "złota rączka" :D
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

spoko poczekam,gość się wnerwi na allegro pewnie wiązanka poleci bo aukcje wystawił i teraz za wystawienie zapłaci...ale jakbym miał zbiornik ugotować,dobrze,że można liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów :)
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: BzZzYkU »

maszynie nigdy nie można dokońca wierzyć :) więc ja tak samo wolał bym nie kupować większej grzałki, a zrobić zupę rybną to nie sztuka :D
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

dobra ja powiem tak skuszę się na grzałkę naszego polskiego przemysłu skalar-kolega takiej używa i jest zadowolony,regulacja temperatury jest we wtyczce-coś typu jak stare ładowarki do nokii http://allegro.pl/show_item.php?item=28 ... d00be2ff62 .
Myślę że 100w w zupełności wystarczy na mój baniaczek ,pozostaje kwestia długości samej grzałki bo grzałka jest robiona na zamówienie ,ale to może wejdzie na forum big daddy to coś doradzi odnośnie tego termoreaktora ;) i ewentualnego wsparcia przy wykonaniu
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: Big daddy »

Pomoge, oczywiscie jestem w ro cosjeszcz skrobne jak wroce
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

super,dziękuję,będę czekał :P
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: Big daddy »

To tak, filtr narurowy musisz kupić, silikon i dławik znajdę, grzałkę też trza nabyć, z tego co pamiętam właśnie skalara polecają, moim zdaniem powinna mieć moc lekko wyższą tzn jeżeli np liczymy 1W/l to ja bym dał lekko więcej. Wszystko zależy jaką temp docelową chcesz osiągnąć. Wiadomo że przez reaktor, woda płynie wiec grzała nie będzie tak wydajna jak przy wodzie stojącej, więc jeśli chcesz hodować palety to może być ciężko z odpowiedną temperaturą. Parę kształtek i gotowe, jeśli boisz sie o temp mozna na wężu wylotowym do akwa dać termistor taki np około 30stC i przekaźnik który w razie czego wyłączy grzałkę. Na elektronice się tak dobrze nie znam ale tu Kradek może dobierze termistor i da cynk jak to polutować...
Jeśli chcesz działać to się odezwij...
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Pomoc przy mocy grzałki !!

Post autor: officer »

oczywiście chcę działać :) żadnych paletek -akwa iwagumi więc rasbory galaxy lub neonki,szkło opti white 45x45x45 ,grzałka skalara myślę żę 100W styknie .Moje pytanie odnośnie tej grzałki ta grzałka ma tylko termoregulator z tego co się orientuję i termostatu nie ma ? jestem szczerze ciekaw więc kiedy urządzenie wie ,ze się ma włączyć i wyłączyć ? skoro elektronika a właściwie termoregulator jest poza akwarium ,chyba,że coś źle rozumiem to proszę poprawcie mnie alfą i omegą w tym temacie nie jestem.
Grzałka:
http://allegro.pl/grzalka-skalar-z-elek ... 89378.html Koszty trochę duże plus filtr narurowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrzewanie”