pończoszki :)

Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

pończoszki :)

Post autor: florida_blue »

mój 111 jubileuszowy post ;)

stare zdjęcia, ściągnęłam je z terrarium.com.pl , bo oczywiście na kompie już ich nie mam.

opis jest tutaj, gdyby kogoś zainteresowały takie małe sznurówki :
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/tham ... k-654.html
i jeszcze tutaj:
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/tham ... sp-14.html

thamnophis sirtalis sirtalis odmiana florida blue (brzmi znajomo ;) )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

thamnophis sirtalis parietalis:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

miałam jeszcze odmianę proximus ale zdjęcia się nie zachowały
Awatar użytkownika
oscar85
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 18:57
Płeć: On

Re: pończoszki :)

Post autor: oscar85 »

zdjęć nie ma ale o ile sie nie mylę to je widziałem, no i może koleżanko pochwalisz się regiuskiem tzn pytonem królewskim?
Awatar użytkownika
grendel
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 grudnia 2012, 22:12
Płeć: On

Re: pończoszki :)

Post autor: grendel »

Fajna alternatywa dla tych co chcą miec węża ale których odstrasza karmienie gryzoniami. Dodatkowo małe rozmiary i łatwość w hodowli. Gatunek nie wymagający i wytrzymały, pomimo iż jest ściśle związany z wodą jest gatunkiem synatropijnym spotykanym również na terenach suchych i przydomowych. Toleruje duży zakres temperatur od 20 * do 30 *. z nocnymi spadkami do 18 *
Seven Deadly Sins, Seven Ways To Win...
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: pończoszki :)

Post autor: florida_blue »

jak to nie ma zdjęć ? :roll:


pończosznik to kuzyn naszego zaskrońca - podobnie się zachowuje (i podobnie broni w razie zagrożenia :twisted: )

Mało popularny w Polsce, jest dostępnych zaledwie kilka odmian. Informacji na jego temat też niewiele, w 2006 roku był tylko jeden opis na tcp, reszta nie po naszemu ;)
Z jednej strony wydaje się łatwy w utrzymaniu, z drugiej trochę problematyczny jeśli chodzi o żywienie - ryby je, ale z urozmaiceniem pokarmu juz gorzej. Płazy u nas pod ochroną, wiec mamy problem z łapaniem żabek na łące, myszy nie kazdy osobnik zje i jeszcze się trzeba nakombinować :/


pyton królewski był u mnie niecały miesiąc i wrócił do poprzednich właścicieli. Przepiękny wąż , taki prawdziwy, nie sznuróweczka ;) ale niestety problematyczny.
Awatar użytkownika
grendel
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 grudnia 2012, 22:12
Płeć: On

Re: pończoszki :)

Post autor: grendel »

Może jeść też dżdżownice i ślimaki :P no a płazy fakt wszystkie pod ochroną , no chyba że karliki szponiaste po 2 zł :d heh
co do regiusa też miałem krótko :/ wąż dla baaardzo cierpliwych, czyli nie dla mnie ;) ale moim zdaniem najładniejszy i wyjątkowo łagodny, tylko szkoda że taki chimeryczny :(
Seven Deadly Sins, Seven Ways To Win...
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: pończoszki :)

Post autor: florida_blue »

pozostałe fotki, tym razem erotyczne :oops: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i moje ulubione zdjęcie :

Obrazek
Awatar użytkownika
oscar85
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 18:57
Płeć: On

Re: pończoszki :)

Post autor: oscar85 »

Florida w tamtych czasach regiusy były bardziej chimeryczne niż teraz, może przez to że większość osobników była z odłowu. W tej chwili terrarystyka poszła w naszym kraju na tyle do przodu że regius jest już dość popularnym wężem w polskich hodowlach. W tej chwili dostępne są nawet odmiany barwne oczywiście tez krajowe.
Futrzak

Re: pończoszki :)

Post autor: Futrzak »

W tej chwili nawet regi piedy krajówka chodzą już po 3-3,5 tysiąca...o tyle to ciekawe, że jeszcze 2 lata temu kosztowały tyle samo tylko w euro...

Co do pończoszników...niestety karmienie rybami jest totalną porażką...wcześniej czy później następują niedobory witaminy B1...jak najwcześniej trzeba przejść na oseski...robi się to tuńczykiem...teraz już wiem...niestety zapóźno.
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: pończoszki :)

Post autor: florida_blue »

tak, jest problem z niedoborem B1, mimo tego, że miały podawaną - jeden padł z objawami niedoboru własnie...
Z tego co pamiętam tylko jeden przyjmował mi oseski w miarę chętnie.
Dokopałam sie kiedys do informacji o "domowym" jedzeniu dla pończoszników, same smakowitości plus witaminki, mielone było wszystko i mieszane z żelatyną. I wąż jadł takie kluseczki.
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: pończoszki :)

Post autor: kradek »

Na zdjęciach bardzo fajne:) Na żywo bym nie tknął :shock: Tak jak innych węży:P
Sprawają wrażenie mocno jadowitych (w moim odczuciu), może dlatego mi się akurat spodobały;)
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: pończoszki :)

Post autor: florida_blue »

kradek pisze:Na zdjęciach bardzo fajne:) Na żywo bym nie tknął :shock: Tak jak innych węży:P
Sprawają wrażenie mocno jadowitych (w moim odczuciu), może dlatego mi się akurat spodobały;)

ja zaryzykowałam :) po prostu przyjechały i trzeba było je odpakować :)

wcale nie są oślizgłe ani obrzydliwe :mrgreen:

ale w dotyku dużo "milsze" są inne węże - choćby zbożówka czy wspomniany regius. Pończoszniki mają gładkie łuski tylko od spodu, te górne mają stożkowaty kształt i sprawiają wrażenie chropowatości. Nie wiem jak to określić, nie są takie delikatne.

Są zębate, mają dużo maciupeńkich ostrych ząbeczków, ale szczęśliwie nie trafił mi się żaden gryźliwy osobnik , raczej starają się uciec niż atakować.
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: pończoszki :)

Post autor: kradek »

Dla mnie pojęcie wąż już mnie obrzydza;s Jakiś wstręt mam i tyle;p Póki są na zdjęciach jest ok:) Całą reszte (skolki, pająki, skorpiony, jaszczury itp) jak najbardziej lubie i toleruje;) Ale nie węże;p
A są jadowite czy nie ?:P
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: pończoszki :)

Post autor: florida_blue »

nie są jadowite :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria terrariów”