Gekon lamparci

Awatar użytkownika
grendel
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 grudnia 2012, 22:12
Płeć: On

Re: Gekon lamparci

Post autor: grendel »

KODI pisze:Panowie ,proszę o spokój ,bo będą delete-y postów :!:
po prostu nie chciałem aby ktoś pisał coś bez sensu, ale jak ktoś uważa że jest nieomylny to trudno ...
oscar85 pisze:Takie zastosowanie takiego pojemnika używane jest jak gekon ma problemy ze zrzucaniem wylinki a takiego najwidoczniej Daiwowi sprzedałeś, i nie mów mi bzdur bo ja chociaż mogę się pochwalić jakimś potomstwem którego się dochowałem w dość dużych ilościach i nie tylko gekonów lamparcich. Nie sugeruj się tym co piszą w internecie czy na Twojej ulubionej stronie terrarium.com.pl tylko porozmawiaj z ludźmi którzy się tym zajmują. A jak do tąd możesz się pochwalić sprzedaniem trefnego gekona który ma problemy z linieniem.
jesteś śmieszny i żałosny , po tym co tutaj napisałeś tak uważam. z mojej strony koniec
Seven Deadly Sins, Seven Ways To Win...
Awatar użytkownika
oscar85
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 18:57
Płeć: On

Re: Gekon lamparci

Post autor: oscar85 »

znam hodowlę gdzie dorosłe haremy trzymane są na papierowych ręcznikach i nic gekonom sie nie dzieje a o takim rozwiązaniu chorym jak ty mówisz pierwsze słysze żeby zdrowemu gekonowi wstawiać jakies pojemniki. Żałosne jest to co Ty piszesz i jak hodujesz te gady. wystarczy podawać wapń i gekon bez problemu zrzuca wylinke. Z mojej strony również koniec.
Futrzak

Re: Gekon lamparci

Post autor: Futrzak »

oscar85 pisze:. Ja kiedyś hodowałem gady przez kupe lat z moim dobrym kolegą Przemysławem Ludwinem. Być może znasz.
Nie wiem czy zna...ja znam...i co z tego? Czy to znaczy że masz pojęcię? To że Przemek był jednym z pierwszych w tej wiosce który hodował gady...czy to znaczy że jest guru w tej dziedzinie? Według mnie zupełnie nie. Nie chce mi się pisać o skandalicznych warunkach w jakich trzymał węże, o przypadku mojego kumpla który pożyczył mu samca do zapłodnienia kilku samic...a spowrotem odzyskał po długich bojach coś, gdzie było więcej grzybicy niż samego węża...
Jeżeli będziesz chciał więcej szczegółów służę...

Według mnie grendel ma 100% racji, bezsensowne jest podnoszenie wilgotności w całym pomieszczeniu pustynnego zwierzęcia...będzie potrzebował, to znajdzie odpowiednie miejsce...

I nie rób z siebie wielkiego znawcy, skoro rozmnożyłeś jeden z łatwiejszych do rozmnożenia gatunków...a zwłaszcza nie najeżdżaj na innych tylko dlatego że Ty robiłeś inaczej...

Nikt nie powiedział że to jedyna słuszna droga...i jaki problem w tym że jest wilgotna kryjówka...estetyka???każdy wie że to kwestia gustu...w galerii jest kilkanaście akwariów na które nie mogę patrzeć...a opisów "jaki to cudowny aranż" jest kilka stron...najważniejsze żeby zwierzak miał dobrze...a jakoś nie widzę ani jednego przeciwwskazania dla mokrej kryjówki...

Więc kolego nie unoś się ...troszku luzu i rozsądku...a przedewszystkim pokory...bo gadziny to nieobliczalne stworki, i jeszcze się taki nie narodził coby o nich wiedział wszystko...Amen
Awatar użytkownika
oscar85
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 18:57
Płeć: On

Re: Gekon lamparci

Post autor: oscar85 »

Co do Przemka zgadzam sie w zupełności, ja razem z nim zaczynałem ale z czasem zaczął to wszystko olewać i jechał na ilość. Wcale nie dbał o terraria i tak jak mówisz gadzina była zagrzybiona z roztoczami. Dlatego odbiłem od niego. Co do rozmnażania najbardziej popularnego gatunku jaszczurki, nie wymieniam więcej gatunków które rozmnażałem ponieważ to temat Gekona Lamparciego i o tym tu mowa. Wracając do tematu z Grendelem, nie neguje tej kryjówki wilgotnej ja tylko Daiwowi chciałem podpowiedzieć żeby pojemnik wstawiał jak samica będzie miała składać jajka a ja na jego miejscu wyeksponował bym jeden róg terra i tam zrobił wilgotną torfową wyspę i tylko tam bym spryskiwał a nie całe terrarium, o takie spryskiwanie mi chodziło i u siebie tak spryskiwałem tylko jeden róg. To w zupełności by wystarczyło i naturalnie wyglądało, ale tak jak mówisz każdemu podoba sie co innego.

dodano 14 lut 2013, 10:23 :

Co do Grendela uważam że facet zna się na tym. Może mamy inne doświadczenia, Ja nie jestem zwolennikiem pojemników w terrarium ponieważ nawet w terrariach hodowlanych zawsze miałem w miarę naturalnie a pojemników używałem tylko w okresie godowym do składania jaj.
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Gekon lamparci

Post autor: florida_blue »

oscar85 pisze: nie neguje tej kryjówki wilgotnej ja tylko Daiwowi chciałem podpowiedzieć żeby pojemnik wstawiał jak samica będzie miała składać jajka a ja na jego miejscu wyeksponował bym jeden róg terra i tam zrobił wilgotną torfową wyspę. To w zupełności by wystarczyło i naturalnie wyglądało, ale tak jak mówisz każdemu podoba sie co innego.

ale w swojej odpowiedzi napisałeś tylko, ze powinien usunąć pojemnik, nic o wyspie :
oscar85 pisze:Wiesz Daiw zapytałem Cie o to ponieważ zauważyłem pojemnik z torfem a to sie wstawia jak samica nosi jajka ale żeby nosić jajka musi mieć kontakt z samcem.Wystaw to z terrarium bo jest jej to zbędne .
Kwestia estetyki - można przecież wstawić podobny pojemnik z ceramiki, są takie rozkładane (miseczka i "przykrywka" z otworem) i będzie pasowało do miseczki.

Odnosząc sie do jednej z twoich wypowiedzi - zgadzam się z tym, ze "zapomnieć popsikać" nie powinno mieć miejsca i decydując się na zwierzę staramy się zapewnić mu jak najlepsze warunki.

Według mnie ten torf nie przeszkadza, moze własciciel jest mniej/bardziej doswiadczony w opiece nad gadami, moze nie oglądac codziennie wszystkich paluszków gekona , żeby zauwazyc czy prawidlowo wylinka zeszła czy nie. A zwierzak jak bedzie miał ochote to niech sobie polezy w tym torfie, nawet jesli jest super pustynny.
Awatar użytkownika
oscar85
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 18:57
Płeć: On

Re: Gekon lamparci

Post autor: oscar85 »

Całe terra jest super i jeżeli mogę doradzić po prostu zamiast pojemnika z torfem wyeksponował bym jakiś jeden róg i tam zrobił taką torfową plaże.

w odpowiedzi na Twój post tak napisałem Florida zobacz na drugiej stronie pierwszy mój post
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Gekon lamparci

Post autor: florida_blue »

tak, ale dopiero jak się wtrąciłam do dyskusji :P wczesniej się ściąłeś z Grendelem :P
Awatar użytkownika
oscar85
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 grudnia 2012, 18:57
Płeć: On

Re: Gekon lamparci

Post autor: oscar85 »

tak bo zajeliśmy się chorą dyskusją a obu nam chodziło o jedno tylko w innym wykonaniu. Wina leży po mojej stronie ponieważ napisałem ten pierwszy swój post dosyć nie wyraźnie i źle napisałem o co mi chodzi a potem zaczeła się ścinka i wdarły sie złośliwości z mojej strony za co bardzo przepraszam Grendela.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Gekon lamparci

Post autor: MarSz »

Dokładnie panowie - myślę, że nie ma co sobie skakać do oczu o szczegóły. Ja się na tym nie znam ale jak tak sobie czytam to widzę, że każdy z was chyba ma rację tylko każdy preferuje inną metodę a chyba obie poprawne - kwestia estetyki natomiast to inna sprawa - jedni na to zwracają większą uwagę inni mniejszą.
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Gekon lamparci

Post autor: florida_blue »

dokładnie, MarSz :)
ręczniki papierowe są dość wygodne w użyciu, łatwo i szybko się sprząta , co jest istotne przy większej ilości zwierząt. Nie wyobrazam sobie zeby takie wystroje miały zastosowanie np. w systemie rackowym (chyba sie tak to nazywa po polsku?)
A jak się ma jedno terrarium i stoi na honorowym miejscu w pokoju - to chyba pełni funkcję bardziej ozdobną ;)
Futrzak

Re: Gekon lamparci

Post autor: Futrzak »

No i wszystko git...szacun oscar za zmianę postawy, jeśli możesz...ale to na pw...pochwal się co tam jeszcze hodowałeś...chętnie poczytam, a może czegoś nowego się człowiek dowie...

narka
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gekon lamparci

Post autor: Big daddy »

Czemu PW? chętnie poczytałbym o tyc gadach płazach i pająkach bo wiele okazji nie mam . Ten temat czytałem z zaciekawieniem, można się posprzerczać, ale jak piszesz kulturalni ludzie zawsze lądują jednak na swoim poziomie.
Moda ostatnio na forum na wspomnienia więc i może Oscar się pochwali co tam przed pysiami bywało?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Gekon lamparci

Post autor: Red »

Przyłączam się do Big dadd'ego również chętnie poczytam bo domownicy wszystkiemu co nie jest rybą mówią "kategoryczne NIE" ;)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: Gekon lamparci

Post autor: Daiw »

Dwa zdjęcia zrobione dzisiaj, niestety jakość nie najlepsza.
Obrazek
Obrazek
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria terrariów”