Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:12
Płeć: Ona
Lokalizacja: Kraków

Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: ispi »

Witam wszystkich
proszę o pomoc bo może coś robię źle
kupiłam nowy komputer weipro ph-2010 skalibrowałam według załączonej instrukcji, ustawiłam wartość graniczną na 6.95.
Odpaliłam, pokazało 7.38, z ciekawości zmierzyłam testem kropelkowym zooleku, było 7,4 no to chyba ok..zaczęło podawać gaz, podawało podawało, przyznaję, moja głupota, zostawiłam i poszłam do pracy. Jak przyszłam to dalej pokazywało 7.37 - 7.38, a połowa ryb była już na tamtym świecie.. :cry: szybki test kropelką - 6,2!! a WEIPRO twardo 7,37
Szybka reanimacja niedobitków, załamka i rozpacz nad własną głupotą..
Na drugi dzień gaz baardzo delikatnie i przez licznik bąbelków. Nowa kalibracja, elektroda do wody i co ? Tym razem cały czas 7,23 do 7,24. Przed włączeniem gazu i po włączeniu ciągle i wciąż..
Pomocy, czy istnieje jakiś kruczek o którym nie piszą w instrukcji, co robię źle?
Próbowałam włożyć sondę z dala od grzałki, nawet przy wyłączonym filtrze i ciągle źle pokazuje. Po włożeniu do czystej kranówy pokazuje to samo, w RO to samo
Czy może to taka shitoza jest?
Cały zestaw wraz z elektrodą nowy, bufor przed pierwszym otwarciem był fabrycznie zamknięty.
Proszę poradźcie lub podzielcie się doświadczeniami bo może trzeba to spakować i odesłać..
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: KODI »

Raczej trzeba spakować i odesłać ;)
Nie może Ci pokazywać takich samych parametrów na kranówie i RO ...wydaje się wadliwe użądzenie
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:12
Płeć: Ona
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: ispi »

No właśnie logika też mi na to wskazywała ale jestem dość zielona w temacie więc zawsze lepiej poradzić się kogoś z doświadczeniem :-).

Jutro będę bombardować telefonicznie gościa co mi to cudeńko sprzedał

P.S. czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat takiego oto kontrolera pH
http://www.mirekkon.skysoft.pl/pages/product/49
w końcu polskie a nie chińskie i kalibracja w dwóch punktach może byłaby dokładniejsza
a może możesz coś polecić z własnego doświadczenia?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: KODI »

Aby było jasne, nie jestem szpecem od Ph ;) Nie stosuję takich urządzeń bo nie mam takiej potrzeby. Jeżeli jakieś urządzenie do pomiaru na różnych cieczach pokazuje to samo, to oczywiste jest, że jest uszkodzone i nieważne czy to jest ph-metr czy salimetr. W doborze urządzenia Ci nie pomogę ale wiem, że na forum jest kilka osób, które bardziej zgłębiły temat :)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: Tomaszewski »

Czytałem dość dobre opinie o tym produkcie. Pytanie w jakim celu stosujesz ten komputer? Masz tak delikatne ryby czy po prostu chcesz utrzymać stały poziom CO2 dla roślin? Jeśli opcja druga to jak dla mnie trochę szkoda kasy, no ale jak już masz to można zamontować :-)
Awatar użytkownika
UTLStudio
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 45
Rejestracja: 26 lutego 2016, 16:21
Płeć: On
Kontakt:

Re: Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: UTLStudio »

ispi pisze:Witam wszystkich
proszę o pomoc bo może coś robię źle
kupiłam nowy komputer weipro ph-2010 skalibrowałam według załączonej instrukcji, ustawiłam wartość graniczną na 6.95.
Odpaliłam, pokazało 7.38, z ciekawości zmierzyłam testem kropelkowym zooleku, było 7,4 no to chyba ok..zaczęło podawać gaz, podawało podawało, przyznaję, moja głupota, zostawiłam i poszłam do pracy. Jak przyszłam to dalej pokazywało 7.37 - 7.38, a połowa ryb była już na tamtym świecie.. :cry: szybki test kropelką - 6,2!! a WEIPRO twardo 7,37
Szybka reanimacja niedobitków, załamka i rozpacz nad własną głupotą..
Na drugi dzień gaz baardzo delikatnie i przez licznik bąbelków. Nowa kalibracja, elektroda do wody i co ? Tym razem cały czas 7,23 do 7,24. Przed włączeniem gazu i po włączeniu ciągle i wciąż..
Pomocy, czy istnieje jakiś kruczek o którym nie piszą w instrukcji, co robię źle?
Próbowałam włożyć sondę z dala od grzałki, nawet przy wyłączonym filtrze i ciągle źle pokazuje. Po włożeniu do czystej kranówy pokazuje to samo, w RO to samo
Czy może to taka shitoza jest?
Cały zestaw wraz z elektrodą nowy, bufor przed pierwszym otwarciem był fabrycznie zamknięty.
Proszę poradźcie lub podzielcie się doświadczeniami bo może trzeba to spakować i odesłać..
Cześć
Byłem użytkownikiem takiego komputerka nazywa się Amazon II też kupiłem full opcje, czyli PH,temperatura,dolewki automatyczne gaszenie świateł,tryb nocny itp. bajery.

PH jest mierzone przez sondę szklaną, która pracuje na zasadzie mikroprądu i w ten sposób mierzy wartość.
Problem jest natury technicznej.
Kiedy ja pozabijałem swoje ryby, zwróciłem się do producenta tego komputera, że coś jest nie tak, to kazał powyłączać wszelkie urządzenia które mogą zakłócać prace sondy, czyli: grzałka,pompa (wszystko co może mieć kabel 220V zanurzony w wodzie)

Okazuje się, że jak inne urządzenie działa, to może wysyłać do wody mikro prądy, które są nieszkodliwe dla ryb a sonda pokazuje błędne odczyty i nic z tym nie zrobisz.
Producent mojego komputerka kazał mi się wypchać sianem i powiedział żebym kupił sobie nowe urządzenia techniczne albo mierzył PH w szklance gdzie nie działają inne urządzenia ba/z a miało to działać stale i dozować CO2 automatycznie, w rezultacie zabiłem ok 50 Brzanek Sumatrzańskich, 15 Brzanek Pięciopregich i parę Bocii Siatkowanych.

Czyli w rezultacie kupiłem Full opcje komputer za 1300zł a został mi zapalacz świateł G! który mogłem sobie kupić za 30 zł w sklepie.

Po tym zdarzeniu postanowiłem dozować CO2 ręcznie, skonstruowałem sobie reaktor i zawór włączał się godzinę po włączeniu 3 sekcji świateł (100% mocy) i wyłączał się godzinę przed wyłączeniem 1 sekcji świateł (33% mocy) tak aby rośliny miały szanse "strawić" całe CO2 nagromadzone w reaktorze.
Działało to 3 lata bez zarzutu a sonda PH leży gdzieś w pudełku na strychu.
Czyli nie zawsze automatyka jest dobra w naszych zbiorniczkach niestety. sd
Krzysztof
Underwater Tropical Life studio

https://www.youtube.com/channel/UCMKE4U ... 9ZBnu_1eiw
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: Big daddy »

Krzysiek jeśli byłaby możliwość pożyczyć od Ciebie na trochę ta sondę?
Chciałem sobie coś pokombinować z ph metrem diy ale nie bardzo chce wydawać kasę jak nie wiem czy będzie z tego jakiś efekt.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
UTLStudio
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 45
Rejestracja: 26 lutego 2016, 16:21
Płeć: On
Kontakt:

Re: Nowy komputer WEIPRO błędne wskazania

Post autor: UTLStudio »

poszło PW
Krzysztof
Underwater Tropical Life studio

https://www.youtube.com/channel/UCMKE4U ... 9ZBnu_1eiw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Co2”