Akara pomarańczowopłetwa

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: BzZzYkU »

nie koniecznie odbiegły od tematu, bo chyba wszystkie dotyczą spostrzeżeń widzianych na filmie.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
misiek1205
Administrator Techniczny
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 18:19
Płeć: On

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: misiek1205 »

Wracają do tematu tu jest kolejny filmik z już trochę większymi akarami w innym akwarium.
Obrazek

Co do wcześniejszych filmów najstarsza największa pawiooka miała około 9-10 miesięcy (te mniejsze miały jakieś 5 miesięcy), film jest z lipca roku 2012 i teraz to wygląda inaczej.
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: bynio67 »

bynio67 pisze:Chętnie zobaczę w tym akwarium jednocześnie ikrę pielęgnic i inkubującą samicę któregoś z pyszczaków.
KODI pisze:To musisz się umówić z miśkiem na wizję lokalną :)) ja to widziałem
bynio67 pisze:Bardzo chętnie. Kiedy mogę spotkać się aby zobaczyć narybek pielęgnic i jednocześnie inkubującą z powodzeniem(czyli włącznie z uwolnieniem narybku). jakąkolwiek samicę pyszczaka? Wówczas uwierzę i uchylę czoła i opowiem o tym na forum.
Wiem że "na zawołanie" nie da się tych zjawisk sprowokować, dlatego odpuszczam. Ale chętnie sie wproszę, więc proszę nie zapomnijcie mi pokazać.
KODI pisze:Nigdy nie twierdziłem ,że mi się Twoje akwarium nie podoba ,
Nie napisałem nigdzie że Ci się nie podoba, Napisałem że powiedziałeś
bynio67 pisze:"Passion lovers" o którym powidziałeś że jest świetne ale nie dla dubois.
Czyli nie popierasz moich 9 ryb w 112l. Oczywiście masz do tego prawo.
KODI pisze:nie można porównywać akar do trofków. Z tego co zauważyłem czy akary ,czy pawiookie lub inne pielęgnice Ameryki środkowej ,to ryby o wiele twardsze niż tropheusy.
Chętnie przeczytam co masz na myśli pisząc "twardsze"? Mam o kilkanaście dni krótszy staż w hodowli tropheusów niż Ty. Jak na razie trofki pod każdym względem są OK.
KODI pisze: Myślę ,że taki mix trofków raczej by się nie sprawdził.Sam próbowałem i poległem.
Jakiego mixu próbowałeś, na którym poległeś? Jakiego typu była to przegrana?
Mnie chodziło o to że na filmach widać 16 ryb( a całej obsady nie znam). Wiec w przeliczeniu wychodzi tyle samo litrów na jedną sztukę co u mnie. A przecież pielęgnice mogą osiagnąć wieksze rozmiary.
KODI pisze:Zawsze uważałem Ciebie byniu za profesjonalistę i dlatego (po własnych doświadczeniach) odradzałem Ci pewne rozwiązania .Daj Ci Bóg ,aby wszystko rosło i żyło w zgodzie . Wiem niestety ,że trofki to wredne ryby i trzeba mieć dużo zapału i doświadczenia aby je hodować
Miło mi że takim mnie postrzegasz. Zawsze jestem otwarty na rady. Te popatre doświadczeniem, traktuję jako najcenniejsze. Zwłaszcza że ja doswiadczenie w hodowli tropheusów nie mam.
KODI pisze:Twój układ byłby wporzo i całkiem naturalny ,napiszę więcej ,biotopowy ,gdyby nie 112L. Wiesz ,że zawsze Cię namawiałem na rezygnację z dwóch na rzecz jednego okazalszego baniaka.Na Twoim miejscu jak bym miał z któregoś zrezygnować ,to szczerze mówiąc nie wiedziałbym z którego ,oba mi się podobają.
Ten układ powstał, co już kiedyś pisałem z konieczności. Jest to pokłosie likwidacji innego zbiornika.
Mnie także marzy się wiekszy zbiornik. Dzięki za miłe słowa.
KODI pisze:Nie jestem za mieszaniem pyszczaków z Afryki z pielęgnicami z Ameryki
Mimo tego napisałeś
KODI pisze:Dla mnie rewelka
Czyli fakty... ;)
KODI pisze:W/g mnie baniak u miśka jest wyjątkowy dlatego ,że żyją w zgodzie ze sobą i rozmnażają się ,różne pielęgnice .
Do znudzenia bedę prosił aby zobaczyć w tej bańce jednocześnie małe pielegnice i tarło pyszczaków.
KODI pisze:Ja osobiście takiego baniaka na oczy nie widziałem.
Ponieważ Misiek dodał link do nowego filmu. a na nim maluchy Akar pływaja osobno. ;)
KODI pisze:Odpowiem także na to pytanie i rozwieje domysły
AD.1- Ocellatusy nie są młode ,mają już kilka lat
misiek1205 pisze:najstarsza największa pawiooka miała około 9-10 miesięcy (te mniejsze miały jakieś 5 miesięcy), film jest z lipca roku 2012
Czyli mity...Ponieważ filmy nie kłamały, a autor potwierdził jak bardzo dorosłe są Pawiookie :ymblushing:
Dzięki Misiek za wypowiedź. Serdecznie gratuluję przedszkola Andinoacara rivulatus. Baniaczek bardzo mi się podoba. Było by miło zobaczyć zmiany w dwusetce .
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: KODI »

Nie wypowiadam się do tego co na filmach ,wiem że są z przed kilku miesięcy .Zawsze wypowiadam się na temat rzeczy ,o których wiem lub widziałem na własne oczy .Przesłuchiwanie mnie i czepianie się Zbychu słówek ,uważam za niestosowne w Twoim wydaniu .Jeżeli masz jakieś do mnie sprawy ,zapraszam do telefonu (znasz mój numer) .Wypisywanie tutaj bredni o Twoim akwarium ,że Ci rzekomo powiedziałem ,że mi się nie podoba ,jest dla mnie pospolitym oczernianiem. Może znowu czegoś nie zrozumiałeś .
Bardzo bym chciał ,aby misiek zaprezentował film z obecną obsadą i obecnym wyglądem baniaka ,w którym pawiookie są większe od mojej dłoni (czyli ok 25cm) .Wiem ,że tata miśka wyławia samice pyszczaków i podrostki innych pielęgnic do drugiego baniaka.Wiem także ,że zajmuje się tym hobby od ponad 20 lat. Ja takich ludzi podziwiam i wierz mi nie miałem na myśli ani przez chwilę Twoich ryb pisząc tu posty.
Każdy hoduje co mu się podoba i jeżeli tylko ,wszystko jest zdrowe i może się rozmnażać ,uważam to za sukces :!:
Twoje niektóre pytania tu są dziwne 8-| Wiele razy rozmawialiśmy ,więc nie widze sensu aby tu publicznie powielać moje spostrzeżenia. Bo to nie jest temat Twojego akwarium ani tropheusów.
Tak się zastanawiam co chcesz mi udowodnić ?/
Znowu zmusiłeś mnie do złamania naszego regulaminu :!: Czyli pisania nie na temat :?

P.S.
misiek - super film ,dawaj więcej :D
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: bynio67 »

KODI pisze:Przesłuchiwanie mnie i czepianie się Zbychu słówek ,uważam za niestosowne w Twoim wydaniu .
Ja odpowiadam grzecznie. Gdzie Ty dostrzegasz przesłuchowanie, w którym miejscu się czepiam?
Sorry winnetou O:-) ale chyba nie masz mi za złe że zauwazyłem że pawiookie nie maja tak jak pisałes kilka lat, ale kilka lub kilkanascie miesięcy.
KODI pisze:Jeżeli masz jakieś do mnie sprawy ,zapraszam do telefonu (znasz mój numer) .
W poprzednim moim poście są co najmniej dwa pytania na które nie odpowiedziałeś. Nie widzę potrzeby abyś przez telefon opowiadał mi o swoich doświadczeniach, bo tego te pytania dotyczą. Słuchając przez telefon pewnie połowę z nich bym nie zapamietał. A słowo pisane zostaje na dłuzej. :), Od tego mamy forum, które żyje postami.
KODI pisze:Wypisywanie tutaj bredni o Twoim akwarium ,że Ci rzekomo powiedziałem ,że mi się nie podoba ,jest dla mnie pospolitym oczernianiem. Może znowu czegoś nie zrozumiałeś .
Jakie brednie? Gdzie napisałem że nie podoba Ci się moje
"Passion lovers" Powidziałeś
KODI pisze:jest świetne ale nie dla dubois.
Hello :-* Już trzeci raz cytuję że Ci się podoba moje akwarium. :-* Po raz czwarty mam nadzieję że już nie bedę musiał pisać? #:-s

KODI pisze:Bo to nie jest temat Twojego akwarium ani tropheusów.
Tak się zastanawiam co chcesz mi udowodnić ?/
Też już o tym pisałem i znów po raz kolejny musze pisać. Czemu 16 dużych ryb w 200l jest dla Ciebie rewelką. 9 w 112l nie? Dlatego proszę abyś wytłumaczył
KODI pisze: Sam próbowałem i poległem. (po własnych doświadczeniach) odradzałem Ci pewne rozwiązania .Wiem niestety ,że trofki to wredne ryby i trzeba mieć dużo zapału i doświadczenia aby je hodować.
Twoja przygoda z trofkami zakończyła się po ośmiu miesiącach. Ja 1 czerwca będę miał siedmiomiesięczny staż. Biorąc pod uwagę że "Passion lovers" będzie istnieć z biegiem czasu moje zaawansowanie w temat trofków wzrośnie. Więc miło by mi było gdybyś teraz podzielił się swoimi spostrzeżeniami...Niestety zamiast nich piszesz że
KODI pisze:Znowu zmusiłeś mnie do złamania naszego regulaminu :!: Czyli pisania nie na temat
:?
Na pewno chciałem Cię "zmusić" abyś pisał na temat, czyli odpowiedział na zadane pytania. Było by to z korzyścią nie tylko dla mnie, więc proszę opowiedz. Chętnie poczytam i będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Hollisjem
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwietnia 2015, 16:18
Płeć: On

Akara pomaranczowopletwa

Post autor: Hollisjem »

Wiec juz wiadomo skad ta agresja:Najlepszym rozwiazaniem jest pozbycie sie reszty samcow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie i chów młodych osobników”