Akara pomarańczowopłetwa

Moderator: Opiekun_Forum

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiek1205
Administrator Techniczny
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 18:19
Płeć: On

Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: misiek1205 »

Fakty i mity

Obrazek


Obrazek
Alex89

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: Alex89 »

ładne rybki :) i gratuluje narybków .
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: KODI »

Dla mnie rewelka ,złamane zostały wszystkie stereotypy ,jeżeli chodzi o zachowanie tych pielęgnic :-D
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Alex89

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: Alex89 »

Tak z ciekawości mam pytanie :

Ile taka rybka kosztuje nie chodzi mi o dorosłą tylko o młodą rybkę .
Ile miałeś tych młodych rybek ??
i czy ten baniak nie jest za mały dla tych wszystkich ryb ??
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: bynio67 »

KODI pisze:złamane zostały wszystkie stereotypy ,jeżeli chodzi o zachowanie tych pielęgnic :-D
Czemu złamane? Przecież bronią narybku, jak potrafią najlepiej.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: KODI »

bynio67 pisze: Czemu złamane? Przecież bronią narybku, jak potrafią najlepiej.
Chodziło mi o litraż i mieszanie gatunków ;)
A to ,że bronią to widać bardzo dobrze ,nawet pawiookie nie dały rady.
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: bynio67 »

KODI pisze:Chodziło mi o litraż i mieszanie gatunków ;)
Czy mogę to rozumieć że zmieniłeś opinię nt. hodowanych przeze mnie 7 dubois i pary regani w 112l?
bynio67 pisze: Czemu złamane? Przecież bronią narybku, jak potrafią najlepiej.
KODI pisze:A to ,że bronią to widać bardzo dobrze ,nawet pawiookie nie dały rady.
Są trzy powody dla których pawiookie nie dały rady.
Miałem dorosłą parkę pielegnic pawiookich.
Nawet najdorodniejsza A. Pomarańczowopłetwa jest prawie dwukrotnie mniejsza niż ocellatus który osiągnął optymalną wielkość. Więc -
1. Albo ocellatusy są młode.
2. Albo skarłowaciałe.
3. Gdyby pawiookie wychowywały narybek, było bo bardzo prawdopodobne że łamanie standartów odbiło by się czkawką. :((,
Chętnie zobaczę w tym akwarium jednocześnie ikrę pielęgnic i inkubującą samicę któregoś z pyszczaków.
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: Daro »

A ja trochę z innej beczki ... szukam dla koleżanki z pracy dorosłego samca Akary Pomarańczowopłetwej , bo ma w akwarium samicę już dosyć wyrośniętą i wszelkie próby wpuszczania młodych samców kończyły się bardzo nieciekawie jak można się domyśleć ...
Więc jeśli by ktoś miał stosowną wiedzę to proszę o info.
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: KODI »

bynio67 pisze:
KODI pisze:Chodziło mi o litraż i mieszanie gatunków ;)
Czy mogę to rozumieć że zmieniłeś opinię nt. hodowanych przeze mnie 7 dubois i pary regani w 112l?
Nie wiem dlaczego ,ale bierzesz byniu moje wypowiedzi bardzo do siebie ;)
W/g tego co czytałem i słyszałem ,w/w pielęgnice powinny pływać w akwariach powyżej 400L i do tego nie w takiej mieszance .Jak widać na załączonych obrazkach ekipa zgrała się bardzo dobrze ,wszytko żyje i się rozmnaża ,wbrew przyjętym zasadom. Z tego cvo się dowiedziałem ekipa ma już kilka lat .
bynio67 pisze:Są trzy powody dla których pawiookie nie dały rady.
Miałem dorosłą parkę pielegnic pawiookich.
Nawet najdorodniejsza A. Pomarańczowopłetwa jest prawie dwukrotnie mniejsza niż ocellatus który osiągnął optymalną wielkość. Więc -
1. Albo ocellatusy są młode.
2. Albo skarłowaciałe.
3. Gdyby pawiookie wychowywały narybek, było bo bardzo prawdopodobne że łamanie standartów odbiło by się czkawką. :((,

Odpowiem także na to pytanie i rozwieje domysły
AD.1- Ocellatusy nie są młode ,mają już kilka lat
AD.2-Jeżeli 25cm to skarłowacenie ,to skarłowaciały ;)
AD.3-Pawiookie wychowywały narybek w tym akwarium ,było nerwowo ale podobno bez czkawki ,brak zgonów :idea:
bynio67 pisze:Chętnie zobaczę w tym akwarium jednocześnie ikrę pielęgnic i inkubującą samicę któregoś z pyszczaków.
To musisz się umówić z miśkiem na wizję lokalną :)) ja to widziałem

Może teraz byniu zrozumiesz co miałem na myśli -"wbrew zasadom"
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: bynio67 »

bynio67 pisze:Czy mogę to rozumieć że zmieniłeś opinię nt. hodowanych przeze mnie 7 dubois i pary regani w 112l?
KODI pisze:Nie wiem dlaczego ,ale bierzesz byniu moje wypowiedzi bardzo do siebie ;)
Dlatego ponieważ moje akwarium negujesz a to chwalisz. Konkretnie "Passion lovers" o którym powidziałeś że jest świetne ale nie dla dubois. I mimo że zadałem pytanie, nie odpowiedziałeś na nie. Zdanie to zacytowałem powyżej - i to jest powód dla którego napisałem całą resztę.
Dlatego proszę odpowiedz na to pytanie. Reszta jest mniej ważna, ale też na nią odpowiem.

KODI pisze:W/g tego co czytałem i słyszałem ,w/w pielęgnice powinny pływać w akwariach powyżej 400L i do tego nie w takiej mieszance .Jak widać na załączonych obrazkach ekipa zgrała się bardzo dobrze ,wszytko żyje i się rozmnaża
Ja podobnie jak Ty czytałem. Poza tym mam także praktyczne doświadczenie ponieważ hodowałem pawiookie. Na załączonych obrazkach widać że rozmnażają się tylko akary.
KODI pisze:Odpowiem także na to pytanie i rozwieje domysły
AD.1- Ocellatusy nie są młode ,mają już kilka lat
AD.2-Jeżeli 25cm to skarłowacenie ,to skarłowaciały ;)

Nie oglądałem tego filmu sam. Więc nie tylko wg. mnie żadna z prezentowane powiookich nie ma 25cm. Przypuszczamy że największa z nich ma około 20cm. Żeby to prawidłowo ocenić porównaliśmy jej gabaryty do samca Rivulatusa. Moje pawiooke osiągnęły ponad 35cm długości.
Natomiast osoba od której kupowałem pawiookie miała bardziej okazałego samca którego długość dochodziła do 39cm. :shock:
KODI pisze:AD.3-Pawiookie wychowywały narybek w tym akwarium ,było nerwowo ale podobno bez czkawki ,brak zgonów :idea:

W to mogę uwierzyć.
bynio67 pisze:Chętnie zobaczę w tym akwarium jednocześnie ikrę pielęgnic i inkubującą samicę któregoś z pyszczaków.
KODI pisze:To musisz się umówić z miśkiem na wizję lokalną :)) ja to widziałem
Może teraz byniu zrozumiesz co miałem na myśli -"wbrew zasadom"
POZDRO

Bardzo chętnie. Kiedy mogę spotkać się aby zobaczyć narybek pielęgnic i jednocześnie inkubującą z powodzeniem(czyli włącznie z uwolnieniem narybku). jakąkolwiek samicę pyszczaka? Wówczas uwierzę i uchylę czoła i opowiem o tym na forum.
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: Daiw »

Mnie sie takie lamanie stereotypow nie podoba. Tak duzym rybom nalezy sie zdecydowanie wieksze akwarium. To ze ryby sie rozmnozyly nie znaczy zawsze ze warunki sa odpowiednie.
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: KODI »

bynio67 pisze:
bynio67 pisze:Czy mogę to rozumieć że zmieniłeś opinię nt. hodowanych przeze mnie 7 dubois i pary regani w 112l?
Dlatego ponieważ moje akwarium negujesz a to chwalisz. Konkretnie "Passion lovers" o którym powidziałeś że jest świetne ale nie dla dubois. I mimo że zadałem pytanie, nie odpowiedziałeś na nie. Zdanie to zacytowałem powyżej - i to jest powód dla którego napisałem całą resztę.
Dlatego proszę odpowiedz na to pytanie. Reszta jest mniej ważna, ale też na nią odpowiem.


Tu nie chodzi o zmianę zdania .Ty masz zupełnie inne ryby . Wiem ,że niektórzy z powodzeniem trzymają naskalniki z tropheusami ,jest to uciążliwe jednak się da. Nigdy nie twierdziłem ,że mi się Twoje akwarium nie podoba ,jednak nie można porównywać akar do trofków.Jak dla mnie zupełnie inna bajka. Z tego co zauważyłem czy akary ,czy pawiookie lub inne pielęgnice Ameryki środkowej ,to ryby o wiele twardsze niż tropheusy. Myślę ,że taki mix trofków raczej by się nie sprawdził.Sam próbowałem i poległem. Zawsze uważałem Ciebie byniu za profesjonalistę i dlatego (po własnych doświadczeniach) odradzałem Ci pewne rozwiązania .Daj Ci Bóg ,aby wszystko rosło i żyło w zgodzie .Wiem niestety ,że trofki to wredne ryby i trzeba mieć dużo zapału i doświadczenia aby je hodować. Twój układ byłby wporzo i całkiem naturalny ,napiszę więcej ,biotopowy ,gdyby nie 112L. Wiesz ,że zawsze Cię namawiałem na rezygnację z dwóch na rzecz jednego okazalszego baniaka.Na Twoim miejscu jak bym miał z któregoś zrezygnować ,to szczerze mówiąc nie wiedziałbym z którego ,oba mi się podobają.
Nie jestem za mieszaniem pyszczaków z Afryki z pielęgnicami z Ameryki ,choć sam mam glonki.
W/g mnie baniak u miśka jest wyjątkowy dlatego ,że żyją w zgodzie ze sobą i rozmnażają się ,różne pielęgnice .Ja osobiście takiego baniaka na oczy nie widziałem.
Tyle ode mnie ,kończę z mojej strony OT ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: krzysiekh »

Fajny smród musi być z tej wody :) Generalnie pomysł słaby, męczenie ryb. A ja miałem rozterki czy do 45l wpuścić 15 razbor plamistych :x
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: BzZzYkU »

Krzysiu popieram twoja wypowiedź :) to widać, że te pelęgnice nawet nie mają gdzie pływać.

dodano 24 maja 2013, 23:05 :

ja w swojej 160l tanganice mam 12 ryb z czego 3 mją po ok 10cm a reszta to małe po 6cm i dla mnie to jest im troche ciasno ;)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akara pomarańczowopłetwa

Post autor: KODI »

Proponuję zakończyć OT :!: Posty mocno odbiegły od tematu .
Bardzo proszę założyć nowy wątek ,chetnie się w nim wypowiem ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie i chów młodych osobników”