Gurami

Moderator: Opiekun_Forum

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemek.P#
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 15 grudnia 2012, 19:21
Płeć: On
Lokalizacja: Koniecpol

Gurami

Post autor: Przemek.P# »

witam, właśnie zobaczyłem że samiec gurami, buduje gniazdo z piany o wielkości około 5x5 cm, w akwariom ogólnym, samica jeszcze nie złożyła ikry, i teraz mam pytanie: czy przenosić rybki do innego akwarium? mogę w kilkadziesiąt minut postawić akwarium 54 litrowe, wodę wziął bym po części ze starego i trochę nowej. jeśli przenosić rybki to przed tarłem, czy samca z ikrą już po tarle ?? a może samą ikrę ?

w miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam Przemek P.
Jestem fanem oglądania rybek, do akwarysty dużo mi brakuje
Awatar użytkownika
SistersOfMercy
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 13 listopada 2013, 22:25
Płeć: On

Re: Gurami

Post autor: SistersOfMercy »

Dużo zależy od pozostałej obsady, jeżeli nie ma potencjalnych ryb które mogą się posilić to wystarczy zostawić w spokoju ewentualnie do drugiego zbiornika odłowić resztę obsady żeby nie zburzyć gniazda.
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Gurami

Post autor: BzZzYkU »

spóźnione info ale może przyda się na przyszłość gurmi w starym baniaku hodowałem chyba przez 6 lat w tej twojej sytuacji gdy dojdzie do tarła zalecam odłowić samice gurami ponieważ ikrą opiekuje się samiec i jest agresywny wobec samicy, często się zdarza, że potrafi ja zabić. gniazda z ikrą raczej bym nie ruszał ponieważ jest ona delikatna i przeniesienie jej z samce pewnie spowoduje koniec ikry.

Samce czasem budują gniazda co nie oznacza do końca tarła. udało mi się kiedyś kilka razy rozmnożyć złote gurami lecz brak doświadczenia spowodował że młodych nie odchowałem i śmierć pięknej samiczki.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
Przemek.P#
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 15 grudnia 2012, 19:21
Płeć: On
Lokalizacja: Koniecpol

Re: Gurami

Post autor: Przemek.P# »

samiec zbudował gniazdo ale nie udało mu się "złapać" samicy, w przyszłości spróbuję odłowić parkę do mniejszego akwarium i dać im trochę prywatności może uda mi się rozmnożyć te piękne ryby.
Jestem fanem oglądania rybek, do akwarysty dużo mi brakuje
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Gurami

Post autor: BzZzYkU »

Próbuj czemu nie ;) powodzenia, w osobnym baniaku napewno dasz rade pamietaj tylko aby po tarle odlowic samice ;) (samiec sie reszta zaopiekuje )
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Gurami

Post autor: florida_blue »

Witam, spróbuj tego samca innego gatunku przełożyć gdzieś.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie i chów młodych osobników”