Cichlasoma Salvini

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Cichlasoma Salvini

Post autor: bynio67 »

Obrazek

Chciałbym polecić Wam bardzo ciekawy biotop "Białych Wód" Ameryki południowej. Ryby tego biotopu stanowię najliczniejszą grupę ryb hodowanych w akwariach. Białe wody to pokarmowe bogactwo, co ma niebagatelny wpływ na rozwój narybku. Przedstawicielami "Białych Wód" są pielęgnice. Jednym z gatunków które hodowałem to Cichlasoma salvini. Ta dorastająca do ok. 15cm pielęgnica jest rybą przepięknie ubarwioną, zwłaszcza samiczki tego gatunku wyglądają bardzo efektownie. Młode osobniki mają kolor samca, co jest dosyć rzadko spotykanym zjawiskiem. Przyzwyczajeni bowiem jesteśmy do tego że "płeć piękna" w faunie jest zazwyczaj piękną tylko z nazwy. Wśród rodzimych akwarystów nazywana jest Pielęgnicą Diamentową. Dodatkowym jej atutem jest to że poza tarłem nie wyrywa i nie niszczy roślin. Aczkolwiek zdarzają się cząsto pary które w czasie tarła także oszczędzają akwariową florę. Z racji średnich rozmiarów pojemność zbiornika w których będziemy je hodować także może być średnia. Wystarczy akwarium o długości 1m. Wysokość jak na tego typu pielęgnice też nie musi być imponująca. Salvini są niewysokimi, ale silnymi rybami i o tym musimy pamiętać. Bowiem większość podobnej wielkości pielęgnice nie nadają się na współmieszkańców dla Salvini. Oto moja para Pielęgnicy Diamentowej. Piękno ryb na tym zdjęciu jest mało wyeksponowane celowo. Zdjęć osobników tego gatunku w internecie jest wiele. Zamieszczając tę fotkę miałem na celu pokazać w jak zarośniętym akwarium możemy hodować te śliczną Pielęgnice.
Załączniki
IMG_0260.JPG
IMG_0260.JPG (87.44 KiB) Przejrzano 7326 razy
Weran

Re: Cichlasoma Salvini

Post autor: Weran »

Pewnie to co piszesz Zbychu to prawda i wiesz to na pewno ale to co ja wiem na pewno to, że ta szmaragdowa po lewej pływa teraz u mnie :lol: pozdrawiam Weran
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Cichlasoma Salvini

Post autor: bynio67 »

Weran pisze: ta szmaragdowa po lewej pływa teraz u mnie :lol: pozdrawiam Weran

Dokładnie tak jest, pływa u Ciebie. I niech urośnie na potęgę. Bo wówczas będzie jedną z głównych ozdób Twojego pięknego baniaczka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GALERIA RYB”