Pytanie co do oświetlenia

Moderator: Opiekun_Forum

Alex89

Pytanie co do oświetlenia

Post autor: Alex89 »

Witam all mam pytanie co do oświetlenia mam baniak 112l i świetlówki 2x18W to ile świetlówek byś cie dali jeszcze do tych 2x18W ??? Żeby szybciej rosły roślinki ???

Dodaje makro 1,5ml co dzień i carbona 2,5ml co dzień , światło się świeci 12h .
Podłoże drobne kamyczki .
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Pytanie co do oświetlenia

Post autor: Graff »

Ja mam dołożoną jedną T5 24W i w zupełności wystarcza...
Zresztą zobacz w galerii jak ładnie roślinki hulają.... z!
Po dołożeniu będziesz miał między 0,6 a 0,7 w na litr - w zależności od tego jaką grubość ma Twoje podłoże....
Path of the Dark Side...
Alex89

Re: Pytanie co do oświetlenia

Post autor: Alex89 »

Tak ale ty masz podłoże leprze niż ja dajesz co2 ja daje tylko carbona i makro tak myślałem żeby dodać jeszcze do tego 2x30W albo 1x30W co o tym myślicie ???
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Pytanie co do oświetlenia

Post autor: Graff »

Wcześniej nie miałem tak żyznego podłoża jak mam teraz a tylko zwykły żwirek z kulkami gliniano - torfowymi i też mi wszystko pięknie rosło.
Niestety dodanie oświetlenia bez umiejętnego dozowania nawozami i bez mierzenia parametrów może (ale nie musi) spowodować katastrofę zwaną glonami :-\
Więc musisz sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie czy jesteś w stanie podołać....
Bo samo dołożenie oświetlenie nie spowoduje , że roślinki będą Ci pięknie rosnąć....
;)
Path of the Dark Side...
Alex89

Re: Pytanie co do oświetlenia

Post autor: Alex89 »

O tych glonach czytałem właśnie że może tak się stać :(:(. Co do nawożenia to trochę wiem co i jak .

dodano 23 maja 2013, 17:44 :

Pytanie mam jeszcze jedną roślinki rosną mi bardzo do góry nie wiem czemu rosną za wodę nie wyrastają młode roślinki i jaką barwę świetlówki włożyć żeby roślinki rosły na boki i żeby rosły młode roślinki , żebym przycinał je ???

dodano 23 maja 2013, 19:30 :

Jeszcze jedno pytanie mam nie wiem czy dobrze obliczam i proszę o radę czy dobrze obliczam .

mam świetlówkę 2x18W na 112l i 2x18W=36W i wtedy obliczam 36W:na 112l = to wychodzi mi 0.32 to czyli ja mam 0.32W na 1l wody czy 0.3W na 1l wody ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”