Diody Led

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Diody Led

Post autor: Big daddy »

:D Nie obawiaj się Bodzio masz kask.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Diody Led

Post autor: bodzio »

z! Na to go włożyłem bo regulaminu tyle stron nie chce mi się czytać , a i tak czegoś można nie wyczytać
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Diody Led

Post autor: MarSz »

Jest tylko jeden mały szkopuł - te diody z TV, które pokazałeś prawdopodobnie są zasilane prądowo a nie napięciowo. Prawdopodobnie jest do tego wykorzystana jakaś przetwornica impulsowa a w dodatku normalnie w TV diody nie świecą cały czas tylko (znów) prawdopodobnie są multipleksowane dokładnie tak jak jest wyświetlany obraz na ekranie - metodą wykorzystującą bezwładność ludzkiego oka.
Prawdopodobnie więc włączona (świeci) w danej chwili ta dioda, która odpowiada za podświetlenie danego wiersza lub kolumny pikseli na ekranie. Dzięki temu jest znacznie ograniczony pobór mocy który to tak zachwalają producenci LED TV (diody nie świecą cały czas).
I ostatnie "prawdopodobnie" - prawdopodobnie podłączając je do zasilacza napięcia stałego je uszkodziłeś.

To wszystko jest do zweryfikowania ale tak na szybko pytając paru osób, które mogą mieć o tym większe pojęcie niż ja (to co napisałem wcześniej tylko podejrzewałem) uzyskałem takie oto prawdopodobne odpowiedzi.
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Diody Led

Post autor: andrety »

Więc tak Panowie, byłem w servisie napraw TV nie myslić z ASO z listwą, facet szukał napięcia i diody zaskoczyły przy napięciu 30 Volt ale tylko delikatnie się zaświeciły, tak aby-aby.Dalej juz nie było możliwości sprawdzenia bo nie miał wyższego napięcia, więc myslę że diody będą na dużo wyższe napięie .Tylko skąd takie uzyskać :(
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Diody Led

Post autor: Big daddy »

Możesz je połączyć szeregowo i podłączyć do 230v.. Sześć modułów da jakieś czterdzieści v na moduł, ale Arek niewiem czy nie powinnes uderzyć na elektrode.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Diody Led

Post autor: bodzio »

Big daddy pisze:Możesz je połączyć szeregowo i podłączyć do 230v..
Pomału; czy przypadkiem nie powinien być prąd stały

dodano 02 cze 2013, 21:08 :

wystarczy poszperać http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... silacz+48v" onclick="window.open(this.href);return false;
tylko najpierw się przekonaj co potrzebujesz
A nie da się zmierzyć napięcia w rozbitym tv na wyjściu gdzie były podpięte ledy , a może da się wykorzystać zasilacz z tv
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Diody Led

Post autor: MarSz »

Andrety ty na poważnie z tym serwisem?
Powiedz proszę, że to żart.
Co to za serwis, że gość diody z TV podłączył do (jak mniemam z opisu) zasilacza prądu stałego i podnosił napięcie aż coś zaświeciło? Prawdopodobnie ten zasilacz nie miał zbyt dużej wydajności prądowej więc i nie poświeciło za mocno (mimo iż gałkę skręcił już na max). Iście partyzanckie podejście - godne najwyższych lotów elektronika. ;-)
Mam nadzieję, że pozwolił sobie na to dlatego, że wiedział, że to z demontażu i w razie czego nie wiele stracisz lub wciśnie kit, że i tak nie działało. Normalnie chyba TV tak nie naprawiają :-)

A na poważnie - pisałem już (co potwierdza też informacja w podanych linkach), że diody led (z zasady) by świecić wymagają określonego prądu, a nie napięcia. Zasila się je więc prądowo a nie napięciowo.
W tym wypadku pewnie jest to jeszcze jakaś przetwornica impulsowa (choć tu mogę się mylić bo się nie znam) - więc pomiar tego jak sugeruje bodzio może wymagać nieco bardziej skomplikowanych narzędzi niż zwykły miernik.
Faktycznie - najlepiej uderz na elektrodę z konkretnym pytaniem - tam ktoś Ci odpowie co i jak (ja niestety mimo iż krytykuję trochę serwis RTV, to przyznam szczerze, sam super informacji na ten temat nie mam i nie wiem na 100% jak to zrobić - ale też wiem czego na pewno nie robić i dlatego pozwoliłem sobie na powyższe słowa).
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Diody Led

Post autor: Big daddy »

Moje dobre chęci również już chyba zawędrowały w rejony gdzie wiedza jeszcze nie dotarła;-)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Diody Led

Post autor: andrety »

MarSz pisze:Andrety ty na poważnie z tym serwisem?
Powiedz proszę, że to żart.
NIe Marcin to nie żart :), nie miałem w domu wyższego napięcia niż 12 Volt, wiec mówię co mi tam i poszedłem .Było tak jak piszesz, facet podłaczył diody do czegoś tam i kręcił pokrętłem i czekał aż diody zaświecą, przy napięciu 24V powiedział ze diody są napewno spalone a ja na to że napewno nie, wiec kręcił dalej i doszedł na maxa czyli 31V z jakimś haczykiem i powiedział mi że mogę sobie trzy akumulatory szeregowo podłaczyć i bedzie dobrze :shock:
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Diody Led

Post autor: bodzio »

Szukaj a znajdziesz http://forum.elportal.pl/viewtopic.php?t=11567" onclick="window.open(this.href);return false;
to pewno co innego ale tak jak koledzy piszą zadaj pytanie na elektroda tam są fascynaci od elektroniki to pewno będą bardziej pomocni , spróbuj spisać jakieś symbole z tych modułów i wpisz w gogle może co się pokaże
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Diody Led

Post autor: andrety »

Cos mi się wydaje ze sobie odpuszczczę te ledy, w TV każda z taśm była podłączona oddzielnie, nie mam możliwości zmierzenia napięcia wyjściowego (brak miernika) a na modułach nic nie pisze tylko nazwa Tv .Cięzka sprawa z tymi Japończykami, nic nie pomogą.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Diody Led

Post autor: Big daddy »

A nie masz możliwości wymontować poprostu zasilania z tv?To najłatwiejsza opcja.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Alex89

Re: Diody Led

Post autor: Alex89 »

andrety Powiedz mi kto rozbierał ten telewizor ty czy ktoś inny ???
Awatar użytkownika
bodzio
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 marca 2013, 21:40
Płeć: On

Re: Diody Led

Post autor: bodzio »

Tylko w zasilaczu z tv będzie kilka wyjść i trzeba wiedzieć które , na pewno któreś pasuje
Andrety a pytałeś Andrew72
Alex89

Re: Diody Led

Post autor: Alex89 »

andrety Napisz mi producenta tej firmy to ci pomogę z tym .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”