Jakie oświetlenie kupić

Moderator: Opiekun_Forum

Alex89

Jakie oświetlenie kupić

Post autor: Alex89 »

Witam all chciałem się zapytać jakie oświetlenie kupić do akwarium ??? Żeby roślinki rosły dobrze .

Mogę mieć 2x18W świetlówki

i 2x11W takie

Obrazek

I jakie świetlówki i te drugie 11W żeby roślinki rosły w górę i na boki i żeby rosły dobrze ?? Bo czas u mnie na zmianę świetlówek bo nie wiem ile czasu mają te świetlówki co są . Proszę o radę i z góry dziękuje .
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Jakie oświetlenie kupić

Post autor: Red »

Generalnie przedział między 4000 (5000) K a 8000 (10000) K
Jak mogę się odnieść do w miarę popularnych modułów decolight
to mają zwykłe 6500K
Plant 8000K (różowe)

Co oznaczaj symbole Możesz doczytać
http://afczwa.com/viewtopic.php?f=9&t=325" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli Masz ochotę na Philipsa Mastera 965 18W to w Juście na Mirowskiej kupowałem niedawno po 30 zł sztukę.
865 Kupisz za około 15 do 18 zł
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Jakie oświetlenie kupić

Post autor: alkorta »

Musisz trochę poczytać bo nie tylko światło ma wpływ na wzrost roślin, do tego dochodzi jeszcze odpowiednie nawożenie oraz CO2, każdy z tych czynników może hamować wzrost roślin, po za tym są rośliny bardziej lub mniej wymagające względem oświetlenia, nawożenia, dozowania CO2. Samo dołożenie światła nie sprawi, że rośliny zaczną rosnąć.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Alex89

Re: Jakie oświetlenie kupić

Post autor: Alex89 »

alkorta wiem że nie tylko światło zależy co do roślinek ale ja muszę zmienić swoje oświetlenie gdyż nie wiem ile te oświetlenie ma w tym moim baniaku :( i wolę sobie zmienić na nowe i będę wtedy wiedział ile mają miesięcy . Co do nawożenia to będzie CO2 z kwasu cytrynowego + sody + do tego carbon + potas , fosfor no i azot ale azotu nie leję jak na razie . Co to tych też roślin że są mniej i bardziej wymagające to też o tym wiem ;) . PP/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”