zakup obudowy

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
fanbmw
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 25 sierpnia 2013, 16:01
Płeć: On
Lokalizacja: Lubuskie

zakup obudowy

Post autor: fanbmw »

co sądzicie o tej obudowie, chodzi mi zwłaszcza o świetlówkę.



http://allegro.pl/pokrywa-do-akwarium-4 ... 02587.html" onclick="window.open(this.href);return false;

obecnie mam w swoim 25 l baniaczku żarówkę energooszczędna 11 W i słabo rosną roślinki, ciężko znaleźć obudowę do takiego małego akwarium ze świetlówką.
Awatar użytkownika
alantartak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 150
Rejestracja: 08 czerwca 2013, 23:28
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno

Re: zakup obudowy

Post autor: alantartak »

no niewiem w tej pokrywie co proponujesz też jest tylko 11 W
Awatar użytkownika
fanbmw
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 25 sierpnia 2013, 16:01
Płeć: On
Lokalizacja: Lubuskie

Re: zakup obudowy

Post autor: fanbmw »

no tak, ale taka jak by świetlówka, czy ona da więcej światła niż zarówka energooszczędna w obudowie???
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: zakup obudowy

Post autor: MarSz »

Ja Ci mogę odpowiedzieć bo od kilku dni mam taką pokrywę pozyczoną od Kodiego.

Ogólnie pokrywa wygląda na słabą - miekkie tworzywo - no ale wiadomo - jak się z nią obchodzić normalnie to nic nie powinno się stać (ta, którą mam jest dodatkowo osłabiona bo jest wycięta dziura na kaskadę).

Poza tym sama w sobie pokrywa nie ma większych wad (otwór do karmienia jest mały ale to tylko otwór do karmienia - trzeba sie liczyć z tym, że przy jakichkolwiek pracach w akwarium, gdzie trzeba włozyć rękę, to musisz zdjąć pokrywę i zapewnić sobie inne źródło światła na czas robót).

Światło z jednego modułu samo w sobie do mniej wymagających roślin wystarczy ale szału nie zrobi.

Ja mam dołozony drugi taki moduł (czyli 2x11W) i powiem Ci, że dopiero teraz jest moc. Wystartowałem akwarium przedwczoraj i nie mogę się napatrzeć na tą kosteczkę (ale pewnie duża zasługa szkła OW) jednak ja od początku jadę na dwóch modułach. Jak na próbę (w sumie pierwszy raz to zrobiłem teraz by sprawdzić jak to wygląda i co Ci napisać) wyłączyłem jeden moduł to już nie było tak dobrze doświetlone.

Więc - jak zwykle - kwestia jest tego co chcesz mieć w akwarium. Bo jeśli np. BW to nawet ten jeden moduł to za dużo, jak akwarium nature albo mini holendra to zdecydowanie za mało.

Znajdziesz też sporo propozycji (mówię o roślinach, aranżacji i obsadzie) dla których to będzie wystarczająco no ale już jednak zawsze będą jakieśograniczenia i nie na wszystko będziesz mógł sobie pozwolić.
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: zakup obudowy

Post autor: Daro »

Jedyną zaletą tej obudowy jest cena ... nie ma co kryć , natomiast cała reszta czyli funkcjonalność i oświetlenie stoją daleko , daleko w tyle ...
Te moduły to lipa jest w dużej mierze , bo często się wysypują i trzeba mieć szczęście aby na dobry , taki co długo działa trafić. Wiem to z doświadczenia swojego i znajomych ...
Lepsza by była już energooszczędna kompaktówka 6500 K na normalny gwint , choć jedna to mało jak pisze Marcin.
A nie myślałeś o obudowie DIY z pvc spienionego ?
Pozdrawiam
Darek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”