Halogen led w akwarium roślinnym

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Tomaszewski »

http://allegro.pl/halogen-led-20w-200w- ... 55091.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Witanko :) czy miał może ktoś okazję testować tego rodzaju oświetlenie? Barwa wydaję się ok. 5500-6500K tylko jak dobrać odpowiednią moc? Piszą że 20W to w przeliczeniu 200W ale patrząc na ilość lumenów to 2 świetlówki 15W to od 1500lm do 1800lm. Halogen ma 2000lm czyli z tej perspektywy wydaję się spoko. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Mystik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 14:01
Płeć: On
Lokalizacja: Poznań

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Mystik »

Byłbym dość ostrożny, chociaż 50zł możesz zaryzykować.

Co do parametrów, to sam oceń. Napisali, że te 20W świeci jak 200W, a jednocześnie lumenów (2000) daje, jak sam napisałeś, tyle co dwie świetlówki 15-18W (zależy od producenta).
Podobnie może być z widmem.

Tak do poświecenia pewnie może być. IMHO do jakiegoś wzrostu wymagających roślin, chyba nie.

Aż strach pomyśleć co by było, jakby się dało kupić za 50zł 200W oświetlenie do roślinniaka :D Raj na ziemi wysiada :D
pozdrawiam serdecznie
http://www.aquarebels.pl
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Tomaszewski »

Jestem ostrożny stąd właśnie moje pytanie ;). Lampę mam już prawie skończoną właśnie pod świetlówki ale za T8 nie przepadam a na długość zbiornika 50cm nic innego nie znajdę i stąd moje zainteresowanie tym produktem. Bardziej od straty kasy obawiam się straty czasu :-?
Awatar użytkownika
Mystik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 14:01
Płeć: On
Lokalizacja: Poznań

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Mystik »

Hm...masz jeszcze T5. Jak troszkę wysupłasz z kieszeni, to nawet 24W na 44cm możesz kupić.

Co do halogenu, to może wystarczy satysfakcja, że byłeś pierwszy, który spróbował to zastosować? :D
pozdrawiam serdecznie
http://www.aquarebels.pl
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Tomaszewski »

No fakt mógłbym jeszcze dać T5 ale 48W na 45L to nawet jak na mnie sporo :lol: . No nic chyba faktycznie zostanie mi satysfakcja z przetestowania nowego produktu. Najwyżej zmontuję sobie dodatkowe oświetlenie w piwnicy :-??
Awatar użytkownika
Mystik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 14:01
Płeć: On
Lokalizacja: Poznań

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Mystik »

Powodzenia.....w piwnicy :D

T5 mogą być też innej mocy. Tu masz szczegóły (długość 45cm):
http://www.aqua-light.pl/index.php/kate ... i-t5,g2-14" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam serdecznie
http://www.aquarebels.pl
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Tomaszewski »

Ooo link bardzo pomocny, nie wiedziałem że w T5 jest aż taki wybór. Zawsze patrzyłem na firmy które sprzedają "standardy".Dzięki
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: krzysiekh »

Nie bój żaby ;) ja świecę 2x24 nad 45l i wszystko gra i buczy, świeci od 12-22:30. Czasem mam wrażenie, że jeszcze za ciemno jest :)

A i pamiętaj, że jeszcze masz PL-L 4-pinowe, G23 dwupinowe itp :P fajne graty można poskładać z tego typu światła.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
alantartak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 150
Rejestracja: 08 czerwca 2013, 23:28
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: alantartak »

A ja dodam dla orientacji taki ledowy naświetlacz był na wystawie nad piraniami.
Zreszta ty masz go jeszcze wiec smialo testuj nawet przez dłuższy okres ja miałem sam go montować nad akwa ale na moje zbiorniki za słaby.
Awatar użytkownika
Michał90
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2012, 13:08
Płeć: On
Lokalizacja: Poczesna

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Michał90 »

Ja mam taki halogenik nad nową kostką z mchami, tyle że mój ma 10 (100W) więc wersja mniejsza :P puki co wiele o nim nie mogę powiedzieć prócz tego że świeci ładnie, wisi nad kostką 30x30x30 od jakiegoś tygodnia i na brak światła nie narzekam, ba nawet wydaje mi się że mchy trochę odrosły już :) ale do tej kostki nie miałem zbytnio pomysłu na jakieś oświetlenie wiec padło na halogen. Jeśli potrzebujesz do 50-cio cm akwa to tak jak pisał Mistyk, jest też opcja T5 24w (sam mam taką w 60litrówce) w połączeniu ze standardową t8 15w daje już dość mocne światło. Więc wybór należy do Ciebie :) koszta myślę że porównywane w obu przypadkach.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: Tomaszewski »

alantartak pisze:A ja dodam dla orientacji taki ledowy naświetlacz był na wystawie nad piraniami.
Zreszta ty masz go jeszcze wiec smialo testuj nawet przez dłuższy okres ja miałem sam go montować nad akwa ale na moje zbiorniki za słaby.
I właśnie dlatego się nim zainteresowałem ;) Przymierzałem nawet do swojego zbiorniczka i dość ładnie świeci. Skoro mogę go przetestować to rewelacja, sprawdzę jego parametry i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki
Awatar użytkownika
alantartak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 150
Rejestracja: 08 czerwca 2013, 23:28
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno

Re: Halogen led w akwarium roślinnym

Post autor: alantartak »

Tomaszewski pisze:
alantartak pisze:A ja dodam dla orientacji taki ledowy naświetlacz był na wystawie nad piraniami.
Zreszta ty masz go jeszcze wiec smialo testuj nawet przez dłuższy okres ja miałem sam go montować nad akwa ale na moje zbiorniki za słaby.
I właśnie dlatego się nim zainteresowałem ;) Przymierzałem nawet do swojego zbiorniczka i dość ładnie świeci. Skoro mogę go przetestować to rewelacja, sprawdzę jego parametry i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki
Testuj bo ja pomału muszę wymienić wszystkie świetlówki nad akwa i miałem zamiar wymienić na taki
led wiec jestem ciekaw efektów. Wklej jakieś foto jak zawisnie nad akwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”