Gdzie kupić?

Moderator: Opiekun_Forum

tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Gdzie kupić?

Post autor: tomek62 »

Witam, potrzebuję kupić muduły led do mojego baniaka. Gdzie mogę kupić w Częstochowie. Będe u was jutro i moźe bym coś kupił. Proszę o pomoc
Tomek
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Gdzie kupić?

Post autor: tomek62 »

Witam ponownie. Chciałbym sprecyzować mohe poorzednie pytanie. Planuje wymienić całkowicie oświetlenie w mojej pokrywie. Dotychczasowe nie spełnia moich oczekiwań. Chciałbym iść w kierunku roślinnego akwarium. Wymyśliłem sobie moduły led, coś na kształt tych które Big Daddy użył w swojej lampce. I teraz chciałbym prosić o kilka odpowiedzi.

1. Czy tego typu oświetlenie nadaje się do akwarium roślinnego.
2. Jakie i ile modułów polecacie na baniak 50l. (chodzi temp barwy światła)
3.Gdzie mogę kupić takie moduły. (nie jestem przekonany do sklepów, hurtowni internetowych.)

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, krytykę i porady.
Tomek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: KODI »

Ile chcesz przeznaczyć na oświetlenie ?/
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Gdzie kupić?

Post autor: tomek62 »

Nie mam jakiegoś budźetu na ten cel, ale nie zamierzam szaleć. Nie myślę o specjalistycznym akwarystycznym oświetleniu. Za dużo kosztów mi ostatnio się nagromadziło.
Co mi proponujesz?
Tomek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: KODI »

Nie żebym promował jakąś firmę :ymblushing:
Jednak proponował bym Ci gotowca z AquaTronic w cenie ok 580zł
Wiem, że to nie mały wydatek ale na świetlówki wydasz podobne pieniądze, tanie ledy nie oświetlą Ci rośliniaka a drogich nie nabędziesz w Cz-wie. Lepiej trochę zainwestować i mieć spokój na długi czas ;)
Moduły Biga są zarąbiste jednak nadają się tylko do nano, większego akwarium nie doświetlisz, poza tym się grzeją i za jakiś czas spadnie mocno ich wydajność...

W tej fotorelacji możesz zobaczyć z jaką wydajnością te led-y świecą

http://aquanexus.pl/newsy/aquanexus-na-aqua-zoo-2015/" onclick="window.open(this.href);return false;
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Gdzie kupić?

Post autor: tomek62 »

Kodi zajefajna ta oprawa, ale myślałem nad czymś zdecydowanie tańszym. Może świetlówki t5 dwie sztuki? Tylko wtedy potrzebne są dwie oprawki bryzgoszczelne podwójne. Z tym też jest problem z kupnem. Wtedy miałbym ok 30 W na 44 litry. Dzięki za propozycję. Czekam na dalsze.
Tomek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Big daddy »

Widziałem u Dara moduły przyklejone do aluminiowej listwy, oświetla tym roślinniaka , dużego.... Nie wiem ile nie pamiętam już, ale te mówił że dopasuje mu się to na tyle dobrze, że wyłączył dodatkowe t5. Koszt też nie będzie mały bo taki moduł kosztuje parę złotych, ale myślę że jest to jakaś alternatywa. Jeśli chcesz, a nie masz numeru do Darka, mogę Ci wysłać, wszystkiego się dowiesz z pierwszej ręki. Używa tego już dość długo więc chyba można powiedzieć, że mną to wytestowane.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Gdzie kupić?

Post autor: tomek62 »

Bid to prześlij mi nr do Dara na priv. W moim przypadku wchodzi w grę tylko dołożenie oświetlenia do pokrywy. Wszelkie belki odpadają ze względu na uczulenie żony. Widziałem w pewnym markecie na pasażu stoisko z ledami. Facet informował mnie, że ledzie kupują to do akwa. Moduły miały normę ip67, a zakres temp barwy do 10000 K. Myślałem zamontować te moduły na pleksie lub czymś podobnym i przytwierdzić do pokrywy. Z tego co pamiętam to pobór mocy to ok 0,5 W. I jest to odpowiednik ok 7W zwykłej żarówki. Na moje 44l myślałem kupić 5-7 sztuk o różnym zakresie temperatury.
Tomek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: KODI »

Tylko jak długo tymi ledami oświetli Daro tego roślinniaka ;)
Ledy modułowe montowane takim sposobem tracą po pół roku 30% mocy wyjściowej, po roku 50%. Nikt mi nie wmówi, że lampy led przeznaczone do akwarystyki bez wentylacji, radiatorów itp., są coś warte. Na krótki czas na pewno, na dłużej raczej nie spełnią oczekiwań.
Małymi ledami bez chłodzenia można sobie oświetlać nano akwaria z mało wymagającymi roślinami typu mchy, anubiasy czy nawet bucki. Jeżeli chodzi o duże akwaria, takie listwowe ledy szybko się skończą.
Nie piszę tu aby coś potępiać, bo takie małe ledy też spełniają swoją rolę, zależy kto co od nich oczekuje. Piszę to po to, abyś później się nie zraził do oświetlenia przyszłości :p
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Big daddy »

Ja nie mówiłem o belce oświetleniowej, tylko o czymś do czego możesz przyjmować moduły i włożyć pod pokrywę. Takie rozwiązanie jest moim zdaniem lepsze, bo po zdjęciu pokrywy nadal masz oświetlone akwa. Nie ważne, jeśli coś wymodzisz pochwal się efektami :)
Co do sprawności, utraty mocy i tych różnych marketingowych dupereli to się na tym nie znam i nie chce znać. Tu by trzeba do Hahara zagadać, ale to dla dociekliwych.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”