Czy warto zakupić coś takiego

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
evilbonzo
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 06 listopada 2013, 09:45
Płeć: On

Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: evilbonzo »

Witam,
Czy warto zakupić taką oto rzecz
http://allegro.pl/profesional-swietlowk ... 92076.html
Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne sugestie odnośnie oświetlenia led do zbiornika długość 80 wys 45 cm
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: Graff »

Witaj!
No niby wygląda profesjonalnie i opis tez niczego sobie....
Ale ja nigdy nie kupiłbym w ciemno takiego oświetlenia jeśli nie zobaczyłbym jak to świeci "na żywo".
Więcej nie poradzę...

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: Big daddy »

Jeśli profesjonalna świetlówka Led to tylko E5.
Oczywiście zależy do czego będziesz tego używał, nad typowym roslinniakiem mamy szczególne wymagania co do jakości światła, których nie ma w innych rodzajach akwariów.
Ja osobiście się z tego typu swiatla wyleczyłem, jednak jeśli chcesz spróbować cena jakoś też nie powala(porównując do świetlówki e5)

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bax
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 13 września 2016, 21:13
Płeć: On

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: bax »

evilbonzo pisze:Witam,
Czy warto zakupić taką oto rzecz
http://allegro.pl/profesional-swietlowk ... 92076.html
Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne sugestie odnośnie oświetlenia led do zbiornika długość 80 wys 45 cm
czy warto nie wiem, Kolega Przemek proponuje typ E5 ale ceny są z kosmosu, a dane techniczne o rodzaju użytych led bardzo oszczędne.
Kolego ja tez stoję przed podobnym dylematem, bo własnie moja belka na Power Led - ach 14W właśnie odmówiła posłuszeństwa i zastanawiam się co dalej, podobnie jak Ty przeglądałem te produkty, ale niestety akwaryści twierdzą , że jak masz rośliny średnio wymagające i trawnikowe to jest to rozwiązanie do D....y. Ale czy na pewno?
Polecam fajny artykuły na które trafiłem , może Ci się przydadzą:
- https://akwarystykatradycyjna.wordpress ... -akwarium/
- https://akwarystykatradycyjna.wordpress ... ty-opinie/

Na rodzimym forum, też napisano mi, ze jest to pomysł do kitu, ale jako że akurat byliśmy z synem w Kaufland i kupiliśmy mu do szkoły zestaw "eco led" - 14W taśma IP20 na diodach 3528 o temp 6000K (jak można by rzecz - najgorszy sort). Za zgodą syna oraz obiecaniu ,że dzisiaj mu rano kupie i dowiozę do szkoły nowy komplet -pozwoliłem sobie dla testu wkleić do profila po power ledach cztery paski po 70cm. Bo tyle się zmieściło. W ten sposób powstała belka około 14 W, o barwie zimnej temp 6000K.
Kontynując od razu zrobiliśmyz ciekawości testa na zbiorniku 80x35x40. Obie lampy oświetlają z wysokości 5 cm nad lustrem wody i dno oddalone od źródła światła 45cm.

tak świeci: Świetlówka trójpasmowa HERA T8, G13 1250 lm ACTIS = 18W

Obrazek

tak świeci profil z paskami Eco led ok 14W

Obrazek

a tak wygląda zbiornik oświetlony 14+18

Obrazek

Tak wiec może i paski led są do d...y ale jaka mam pewność , że lampy na E5 niczym nie różnią się od tej mojej jak wymieniłbym np taśmę na inną z lepszymi SMD? a w cenie różnica jest ogromna.

Moja belka , oczywiście testowa , nie wiem czy warto tym tematem dalej się zajmować - koszt zestawu 35pln (3m tasmy + zasilacz)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: Big daddy »

Oczywiście że nie masz pewności, ale są ludzie którzy już po cenie pomyślą że to jest dużo lepszy wybór(wg stereotypu drogie -dobre), inni stwierdza że warto bo no dobra firma, jeszcze inni oprą się na opiniach(że warto widać te pieniądze) itd. Ja wiem że E5 jest w miarę sprawdzone choć drakońsko drogie(czyli nie dla mnie).

Ja raczej kombinuje w kierunku Power Led, choć czytałem opinie że paski również ewoluowały i te które teraz można kupić(wyższa polka) są o niebo lepsze i jest możliwość że będą spełniały wymagania akwarysty. Trzeba kombinować, koszt nie są wielkie nie ma wiele do stracenia a zyskać można wcale niemalo.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bax
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 13 września 2016, 21:13
Płeć: On

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: bax »

Przemku nawet gdyby upierać się np przy tych z grupy E5,to można kupić już u nas 5 mb za 180 pln a nie lampkę z paskiem 70 cm za 400 pln :).
Ale kto bogatemu zabroni , mnie nie stać więc ciągle kombinuje :) - pozdrowienia dla Floridy
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: Big daddy »

Mnie również nie stać, dlatego robię to samo co Ty :)
Florida dziekuje i cierpi. Sprzedaliśmy dzisiaj jej akwarium czyli "lawowy ołtarzyk", poszło na prezent do dzieci mam nadzieję że na nim wychowają się kolejni akwaryści :)
Na pocieszenie przywiozła sobie węża :twisted:
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bax
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 13 września 2016, 21:13
Płeć: On

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: bax »

Przemku - faktycznie szkoda takie piękne że sam bym je przytulił. Nie dziwie się , że Kamila łzawi.Ten wąż to taki - prawdziwy?.
Kolego "evilbonzo" przepraszam za małe OT, ale napisze tak :
- według mnie nie opłaca się - kupować gotowca :)
-opłaca się troszkę pokombinować i w podobnej cenie będziesz miał trzy listwy zamiast jednej :)
-kieruj swoje poszukiwania w stronę taśm 5630 a na pewno będziesz zadowolony - przynajmniej z światła jakie podają, a co na to rośliny nie wiem bo dopiero zamówiłem komplet na jedną belkę :)
a i taka mała uwaga - trzymaj się z daleka od wszytkich taśm w silikonie czyli IP65, ma być tylko i wyłącznie IP20 lub IP33 :)
pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: florida_blue »

OT : Bax, wąż jest jak najbardziej prawdziwy :)
Awatar użytkownika
Pinxit
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2013, 22:23
Płeć: On
Lokalizacja: Podlesie/Częstochowa-Raków

Re: Czy warto zakupić coś takiego

Post autor: Pinxit »

Podepnę się pod temat jeśli chodzi o gotowe ledy :D
Co sądzicie o tym wynalazku od firmy Aquael: http://www.aquael.pl/produkty/akwarysty ... -retro-fit
Czy świetlówka 10w da radę w akwarium około 60l w połączeniu razem z LEDDY TUBE 6 W ?
Jeśli tak to czy jest sens dopłacać do wersji Plant jakieś 30zł czy wystarczy mieć tą Sunny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”