Oświetlenie do akwarium 30L

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: arielka »

Witam :) To mój pierwszy post na tym forum.
Moje akwarium to kostka Aquael Shrimp Set 2 30L. Wystartowało 1 maja, ale nie mam jeszcze żadnej ryby ani niczego :D Roślinki: eleocharis parvula, echinodorus tenellus, limnofilia sessiliflora, hygrofilia polysperma sunset + korzeń. Nie nawożę. 2 ostatnie mają się raczej dobrze, bo rosną i są ładne, zielone, oprócz tych 2 pierwszych :(. Chciałabym mieć więcej roślinności, mam w planach zakup jeszcze 2 roślinek. Właśnie. Tu pojawia się problem. Światło z zestawu ma tylko 6W, czyli 0,2W/L. Myślę, że to za mało. Dlatego chciałabym nabyć nowe oświetlenie, tylko nie mam pomysłu jakie. Pomożecie? Czekam na Wasze wskazówki i rady. A, i totalnie nie znam się na świetlówkach, więc szła bym w stronę ledów

Ps. Moje akwa kosztowało 250 zł, więc nie chciałabym aby samo światełko było droższe :-D
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: Graff »

Witaj
Niestety ze światłem jest problem bo:
1. Większość i to zdecydowana dziś na rynku to "chińskie wyroby" - nie powiem ,że złe - po prostu można trafić dobrze a można trafić źle...oczywiście jeśli mówimy o niskim budżecie...
2. Trzeba najlepiej mieć możliwość zobaczenia "na żywo" jak lampka świeci bo nie każdemu barwy będą odpowiadać...

Jeden będzie miał za "biało", drugi za "różowo" a trzeci za "niebiesko"....itd...

Podam Ci przykładowy link ....
https://allegro.pl/oferta/lampa-led-akw ... 9118325421

pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

Re: Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: arielka »

Podam Ci przykładowy link ....
https://allegro.pl/oferta/lampa-led-akw ... 9118325421

Spoko lampa widzę w dobrej cenie, ale na złość moje akwarium ma wymiary 29x29x35cm, ale i tak dzięki :)
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: sibelius »

Cześć.
Skoro kupiłaś cały zestaw Aquaela i to nowy, to masz lampę z ledami, nie ze świetlówką. W związku z tym stosowanie przelicznika W/l nie ma sensu, bo dotyczy on właśnie świetlówek, nie diod.
Najprościej i najestetyczniej dla ciebie będzie dokupić drugą taką lampę, jak masz, ewentualnie jej inną wersję, bo nie napisałaś, jaką posiadasz, Plant czy Sunny. Nie musi być nowa, możesz poszukać przecież używanej.
Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

Re: Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: arielka »

W związku z tym stosowanie przelicznika W/l nie ma sensu, bo dotyczy on właśnie świetlówek, nie diod.

Faktycznie. Masz rację. Jestem raczej początkująca i akurat od tej strony to jestem zielona. Dziękuję.
PS. Jak mam wersję lampy Plant, to gdy dokupię jeszcze jedną będzie wtedy odpowiednia ilość światła?
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: Big daddy »

Pomyśl nad innym rodzajem tak jak pisał Paweł, zwiększysz ilość światła i poprawie jego jakość. Może druga lampa sunny?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

Re: Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: arielka »

Mam wersję Plant, więc bardziej nada sie taka sama czy Sunny? :)
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Oświetlenie do akwarium 30L

Post autor: sibelius »

Sunny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”