Jak układać kamienie w akwarium?

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: adamon »

bynio67 pisze:
adamon pisze: Panowie a co myślicie o Malawi na bazie otoczaków
PS. przepraszam, że w tym temacie, jak uważacie to proszę o przeniesienie
Nie szkodzi że w tym temacie. Nie ma co się rozdrabniać (tak uważam).
Podobno w zasadowej wodzie węglan wapnia rozpuszcza się wolniej niż w kwaśnej, ale nie ma żadnych przeciwskazan aby aranżację zrobić z otaczaków. Zwłaszcza że nikt z moich znajomych, kto ma otaczaki w zbiorniku typu Malawi nie narzeka. Więc mimo iż wnioskuję nie na swoim przykładzie to uważam że pasują jaknajbardziej.
W lekko lub bardzo przerybionym Malawi otaczaki są lepszym, a na pewno bardzo dobrym roawiązaniem.

Poza tym podkopanie ich przez rybki nie skutkuje poprzewracaniem konstrukcji :) (bo nie stoją jedno na drugim)
a co masz na myśli z tą zasadową wodą ?
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: bynio67 »

adamon pisze: Poza tym podkopanie ich przez rybki nie skutkuje poprzewracaniem konstrukcji :) (bo nie stoją jedno na drugim)?

Tak. poza tym zmniejszą się agresja i terytorializm.
adamon pisze:a co masz na myśli z tą zasadową wodą ?
Że otaczaki nie tak szybko jak wapień, lub piaskowiec ale wpłyną na osiągnięcie odpowiednio korzystnych parametrów wody.
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: alkorta »

A ja czytałem, że piaskowiec jest obojętny i nie zmienia parametrów.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: bynio67 »

Żaden kamień nie zrobi tyle dobrego w akwarium typu "Malawi" co wapień. Na drugim miejscu jest czerwony i żółty piaskowiec. Na pewno w znacznie mniejszym stopniu podnoisi pH, niż wapień. Ale także nie wydziela do wody żadnych związków. Często spotykany jest w "Malawi" łupek fyllitowy i serpentynit. Łdnie się one prezentują ale, one nie reaguje z wodą. Natomiast otaczaki występują w naturalnym środowisku w jeziorze.
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: kradek »

alkorta pisze:A ja czytałem, że piaskowiec jest obojętny i nie zmienia parametrów.
Podnosi delikatnie ph (tyle że musi troche poleżeć w akwa, testowane na żółtym pisakowcu), nie podnosi ani kh, ani gh.
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: alkorta »

A to co innego, bo mam książkę i tam właśnie pisało, że jest obojętny, kurcze wydaje mi się że jak ktoś zabiera się za tłumaczenie książek to powinien się przyłożyć trochę.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: BzZzYkU »

Kolej na mnie. Ja na szybie w miejscach pod kamieniami polożyłem cienki styropian. Następnie ulożyłem najbardziej stabilne kamienie pod kazdym względem które stanowily konstrukcje całego aranżu. następnie obsypałem je do okola warstwa piasku, póżniej zacząłem układać kolejne drobne kamienie, które tworzą wzmocnienie konstrukcji aranżu aby się kamienie ewentualnie nie osuneły i są całkowicie podpiaskiemi, żwirkiem. Kolejną rzeczą bylo układnanie mniejszych kamieni między szkieletem tak aby było dużo dziur itp.
i obsypanie piaskiem. Na sam koniec poszły wieksze kamienie tworzące "dach" całego aranżu. Mimo podkopywanie przez Neo. Brichardi i co dziwne przez Julidochromis Transcriptus konstrukcja nie drgła. oczywiście wszystko było poddane testą np. "nacisku dlonią" itp. Aranż w moim temacie można podejrzeć. :)

Pozdrawiam.


P.S.
przepraszam za nieobecność na forum, ale mam małe problemy.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
policzka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 listopada 2014, 11:42
Płeć: Ona

Re: Jak układać kamienie w akwarium?

Post autor: policzka »

Ja robię totalną samowolkę, leżą tak jak ja chcę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Korzenie i ozdoby”