korzeń z jałowca

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

korzeń z jałowca

Post autor: BzZzYkU »

Witam. W piwnicy miałem korzeń z jałowca leżał on 4 lata tutaj w bloku i z 3 lata na stradomiu jak mieszkałem. Wujek używał ich do robienia świeczników i lampek wiec były wykorowane i oczyszczone oraz wysuszone (nie malowane). Wygotowalem go już z 3 razy w solance uprzednio dla pewności wysuszylem w piekarniku i chcichcialbym go użyć do krewtkarium. Czytałem różne opinie. Jedni mówią że można inni mówią że nie, bo jak wiadomo to iglak lecz niema on dużo żywicy sam w sobie. Lecz z upływem czasu (ok.min. 7 lat) zawartosci żywicy chyba się zmniejszyła. Jaka jest wasza opinia mogę go użyć czy mi to odradzacie jakieś za i sprzeciw ??
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
wisłok
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 26 grudnia 2014, 17:29
Płeć: On
Lokalizacja: Bratkowice k. Rzeszowa

Re: korzeń z jałowca

Post autor: wisłok »

Coż sam wiele słyszałem o szkodliwości korzeni iglaków ale jeszcze nie spotkałem się z racjonalną odpowiedzią dlaczego. Mój znajomy ma BW oparte min. na sośnie i nie zanotował negatywnych skutków tego.
O jałowcu przyznam słyszę pierwszy raz ale mam przed sobą otwartą moją mądrą książkę o ziołolecznictwie zwierząt i nie widzę wśród wymienionych substncji nic co by wydawało mi się niebezpieczne.
Tyle że zależy jakie to krewetki jeśli będą to formy n. dawidii ok, nad crystalami czy tigerami bym się jednak zawachał.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: korzeń z jałowca

Post autor: Tomaszewski »

Również widziałem akwa gdzie aranżacja była oparta na korzeniach Sosny i podobno nic się nie działo. Tyle że był to zbiornik z rybami a nie krewetkami.
Awatar użytkownika
waritex
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 16 marca 2013, 03:24
Płeć: On

Re: korzeń z jałowca

Post autor: waritex »

Nie wiem jak się ma korzeń z drzew iglastych w krewetkarium nie mniej jednak mam korzeń z sosny w akwarium z rybami już od dwóch lat i nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
jaacek
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 14:21
Płeć: On
Lokalizacja: Handzlówka

Re: korzeń z jałowca

Post autor: jaacek »

Witam
Ja również mam korzeń z drzewa iglastego prawie metrowy i i jest ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Korzenie i ozdoby”