Symphysodon discus

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

Witam.
Profil mój dla jednych znany dla innych nie, więc czas uaktualnić go oraz zamieścić kilka obrazów które przedstawią moich podopiecznych którymi teraz się zajmuję.

Szkło 150X50X40
Filtry zewnętrzne HAGEN Crystal Flo 80 – 820l/h + Crystal Flo 60 - 750l/h
Oświetlenie 3 X 36W T8
Ogrzewanie grzałka z termostatem 300W
Temperatura 29°C
Podłoże żwir rzeczny
Korzenie
Rośliny
(Dyskowce/Paletki)
Kosiarki
Kiryski
Glon-ek
Karmienie Suchy + mix własnej receptury

Parametry wody nieznane i nie chce znać by nie przeszukiwać działów
/// co zrobić bo… dlaczego mam… co zastosować na… choroba mojej paletki to… ///

Widzę obserwuje i nic nie kombinuje jak paletka dobrze wygląda i dobrze się czuje…
Załączniki
12.jpg
12.jpg (71.01 KiB) Przejrzano 5519 razy
16.jpg
16.jpg (34.46 KiB) Przejrzano 5519 razy
3.jpg
3.jpg (81.21 KiB) Przejrzano 5519 razy
4.jpg
4.jpg (71.44 KiB) Przejrzano 5518 razy
14.jpg
14.jpg (53.31 KiB) Przejrzano 5518 razy
15.jpg
15.jpg (58.57 KiB) Przejrzano 5518 razy
1.jpg
1.jpg (70.94 KiB) Przejrzano 5518 razy
6.jpg
6.jpg (67.28 KiB) Przejrzano 5518 razy
7.jpg
7.jpg (62.89 KiB) Przejrzano 5518 razy
5.jpg
5.jpg (59.41 KiB) Przejrzano 5518 razy
8.jpg
8.jpg (61.05 KiB) Przejrzano 5427 razy
9.jpg
9.jpg (57.54 KiB) Przejrzano 5518 razy
10.jpg
10.jpg (51.81 KiB) Przejrzano 5518 razy
11.jpg
11.jpg (55.2 KiB) Przejrzano 5518 razy
13.jpg
13.jpg (57.3 KiB) Przejrzano 5518 razy
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Symphysodon discus

Post autor: adamon »

Palety jak palety - piękne :D
ale korzeń zajebisty ;)


Filtr bardzo ciekawy - dość nietypowo rozwiązane węże in-16mm out-22mm ;)
Roślinki Ci bardzo pięknie rosną :)
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Symphysodon discus

Post autor: bynio67 »

Miło mi rrroberciokkk że jesteś w ogóle tu na foru. Miło mi również teraz oglądać tak pieknie urządzone akwarium. Pamiętem doskonale wcześniejsze Twoje aranżacje, więc czułem że nowa będzie równie piękna. Wszystkie zamieszczone zdjęcia są rewelacyjne. Mnie najbardziej podoba się fotka nr 11.
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

adamon dzięki serdeczne oraz wzajemnie szacunek dla twojego zbiornika, korzeni było dużo lecz został najbardziej dziwny i taką kompozycję udało mi się stworzyć, jedynie teraz czekać co wyrośnie z młodziaków bo na dzień dzisiejszy kolorystyka nie powala hehe ale wszystko do przodu.

dodano 11 kwie 2013, 11:44 :

bynio67 no sam mnie tutaj zwerbowałeś zaproszeniem hehe ale jestem zadowolony że moge tu przebywać, cieszy mnie to co mówisz ale tak jak napisałem wcześniej trzeba czekać aż palety się wybarwią ogólnie podrosną właśnie jak na zdjęciu nr11 wtedy kolorystyka wkradnie się do zbiornika ... lecz troszke czasu potrzeba. :)
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

No palety super, ale korzeń to już powala, super wygląda Twoje akwarium, z parametrami masz rację im mniej wiesz tym lepsze samopoczucie. Najważniejsze żeby ryby dobrze się czuły.
Powiedz masz prefiltr w akwarium czy jakiś na zewnątrz?
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

alkorta prefiltru u mnie nie ma żandego tylko wloty i wyloty do kubełków zewnętrznych.
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Symphysodon discus

Post autor: Big daddy »

Akwa robi wrażenie, skromny i zarazem niebanalny aranż i palety(to słowo zastępuje słąwa:piękne, kolorowe, tajemnicze, itp) czym świecisz że tak czerwono?
Groluksy same?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Symphysodon discus

Post autor: adamon »

Big daddy pisze:Akwa robi wrażenie, skromny i zarazem niebanalny aranż i palety(to słowo zastępuje słąwa:piękne, kolorowe, tajemnicze, itp) czym świecisz że tak czerwono?
Groluksy same?
Podejrzewam, że po prostu aparat tak ustawiony :)
Szczerze mówiąc (pisząc) to przydał by się jakiś temat w podpiętych gdzie jakiś "szpec" od fotografii szkolił by nas prostych ludzi jak zrobić ładne zdjęcie :)
Był taki temat na forum Adama i powiem Wam że temat się fajnie rozrósł - ludzie wklejali fotki a "fachowiec" oceniał i mówił co jest nie tak ustawione :)

Pozdro
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Symphysodon discus

Post autor: kradek »

No no:) Korzeń naprawde robi wrażenie;) Palety także, ale to troche nie mój klimacik;P
Taki róż to raczej "zły" balans blieli lub rzeczywiście grolux ;)
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

Mogę spróbować ściągnąć tego specjalistę.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Symphysodon discus

Post autor: Big daddy »

Przemek jak najbardziej za! Jest na forum kilu ambitnych fotpgrafów więc to o czym pisze Adam się przyda!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

Przerabiałem już wiele świetlówek ale cały czas mi coś nie pasowało a to za blade kolory ryb a to woda jakby mętna i tylko przy grolux wszystko wygląda w przypadku odkąd mam palety ( jak dla mnie najlepiej to jest tylko moje zdanie każdy wie co lubi ) tak oświetlam 3 x grolux światło to jest jakby " przytumione " nie ma prześwietlenia ani takiego blasku po oczach ryby świetnie wybarwione rośliny szaleją więc nie narzekam. Zdjęcia to jest całkiem inna bajka niż na żywo tego różu nie ma żwirek mam biały a zdjęcia robią poprostu szałłł nie da się ustawić aparatu tak aby ten róż nie był na 1 planie . Gdzieś mi się w oczy rzuciło jak się robi zdjecia ryb akwariowych ale to trzeba miec sprzet do tego ( lampa błyskowa nad akwarium aparat przed szyba ryba mysi być w dobrym miejscu itp itd to nie jest takie proste ale zwykły aparat co może zrobi zdjęcie i gdzie złapie mociejszy strumień światła takie całe zjęcie )
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

Już się tym zająłem, zobaczymy co dalej. Ryby super, ja u siebie mam prefiltr, ale zastanawiam się nad jego demontażem, bo w końcu filtr zewnętrzny powinien dać radę bez prefiltra, ale zobaczymy.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

No to czekamy na wyjaśnienie zagadnienia dotyczące dobrych fotek. A co do prefiltra to jak na moje rozumienie to zwalnia dopływ wody do filtra kazdego dnia coraz bardziej to tak jak w normalnym wewnetrzym jeśli jest juz gąbka pełna syfu to nawet nie ma mocy "zaczerpnąć powietrza" tylko tak kicha resztkami tlenu do wody heh no sąplusy i minusy jak dla mnie szkoda męczyć silnik i wirnik lepiej czyścić prawidłowe zbiorowisko brudu. . .
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Symphysodon discus

Post autor: Big daddy »

rrroberciokkk pisze:Przerabiałem już wiele świetlówek ale cały czas mi coś nie pasowało a to za blade kolory ryb a to woda jakby mętna i tylko przy grolux wszystko wygląda w przypadku odkąd mam palety ( jak dla mnie najlepiej to jest tylko moje zdanie każdy wie co lubi ) tak oświetlam 3 x grolux światło to jest jakby " przytumione " nie ma prześwietlenia ani takiego blasku po oczach ryby świetnie wybarwione rośliny szaleją więc nie narzekam. Zdjęcia to jest całkiem inna bajka niż na żywo tego różu nie ma żwirek mam biały a zdjęcia robią poprostu szałłł nie da się ustawić aparatu tak aby ten róż nie był na 1 planie . Gdzieś mi się w oczy rzuciło jak się robi zdjecia ryb akwariowych ale to trzeba miec sprzet do tego ( lampa błyskowa nad akwarium aparat przed szyba ryba mysi być w dobrym miejscu itp itd to nie jest takie proste ale zwykły aparat co może zrobi zdjęcie i gdzie złapie mociejszy strumień światła takie całe zjęcie )
W akwarium chodzi tylko o wygląd na "żywo" zdjęcia oddają tylko część prawdy, to ty musisz byc zadowolony z efektu i jeśli taki właśnie osiągnąłeś gratuluję! Tym bardziej jeśli środki są oddalone od standartu, to inspiracja dla innych i szukania swojej "wizji".
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”