Symphysodon discus

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

Niezłe maluchy, akwarium, a raczej jego wielkość bajka, robi wrażenie, choć widzę że podłoże zniknęło. Niech maluchy rosną zdrowo. Zdradzisz gdzie je nabyłeś?
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Symphysodon discus

Post autor: Big daddy »

Ślicznotki, prewencja czy były jakieś klopoty z podłożem?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Symphysodon discus

Post autor: skorpionka123 »

Jest w Częstochowie hodowca paletek ma wspaniałe okazy i różnej wielkości więc nie trzeba jechać poza Częstochowę żeby kupić :))))
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

Tak tylko trzeba mieć dojście bo słyszałem, że nie bardzo chce wpuszczać do siebie, ale podobno ma teraz ładnie wybarwione ryby. Może za jakieś trzy cztery tygodnie zajrzę jak mi się uda do niego.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

No hey super że się podobają nowe nabytki ale długa droga przed ostatecznym wybarwieniem zobaczymy pokarmimy czas pokaże he he ( rybki mam od naprawde super gościa z częstochowy tak jak piszecie nie trzeba daleko jeździć aby coś kupić no chyba że są zwolennicy dużych ryb za 350-500 zł no ja nie więc wole zapłacić mniej i czekać co się wychoduję a przekonałem się tymi 2 dużymi co dostałem niby piękne niby duże ale nie moję i nie na moich zasadach heh zdradzę że Pan J.Mordarski jest osobą od której kupuję palety ) a podłoże znikało co jakiś czas najpierw odmulaczem trochę potem znów i tak przy każdej podmianie i czyszczeniu coraz mniej zostawało specjalnie to robiłem ale powiem wam szczerze że jakoś nie gra to roli czy jest całe podłoże czy też trochę popaprane kamykami bardziej ide w estetyke i czystość zbiornika super mi się syf zbiera w jednym miejscu koło doniczek i tylko tam odmulaczem wyciagam dlatego mam żwirku tyle ile mam i jest dobrze a dolna szyba zarasta --- zielonym nalotem napewno to glon --- ale zaczyna wygladać naturalnie...
Już parę dni mija a ryby już nawet na siębie uwagi nie zwracają że nowe że mniejsze poprostu żyją i co mogą robić heh wróciły do swoich zadań jedzenie wydalanie i ciągłe ikry skłądanie.
Pozdrawiam
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Symphysodon discus

Post autor: adamon »

Pięknie to wygląda i kurtyna też mi się podoba - mocno hałasuje ??
Ryby młode ale tak jak mówisz karmić i będą ładne duże :-)
pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

Czy P. Mordarski bez problemu wpuszcza do siebie czy raczej niechętnie? Jak możesz to prześlij mi na pw numer telefonu do niego, bo sam mam ochotę się wybrać i zobaczyć jego alen....
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Symphysodon discus

Post autor: skorpionka123 »

Mordarski zajmuje się hurtową sprzedażą i nie chce bawić się w detal , bo dużo ludzi przychodziło oglądało i wychodziło a on naprawdę nie ma czasu - samo karmienie jest czasochłonne nie mówiąc już o innych czynnościach , cos na ten temat wiem bo to jest to jest mój brat:)))
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: Symphysodon discus

Post autor: Daiw »

Paletki jednak mają to "coś" co przykuwa moją uwage. Twoje też są bardzo ładne mimo że jeszcze młode.
rrroberciokkk pisze:No hey super że się podobają nowe nabytki ale długa droga przed ostatecznym wybarwieniem zobaczymy pokarmimy czas pokaże
Zainteresowało mnie to zdanie. Mógłbyś napisać czym karmisz swoje ryby.
Dosyć przypadkowo przeczytałem artykuł i kilka dyskusji o karmieniu paletek i zaczęło mnie to zastanawiać...
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

adamon pisze:Pięknie to wygląda i kurtyna też mi się podoba - mocno hałasuje ??
Ryby młode ale tak jak mówisz karmić i będą ładne duże :-)
pozdrawiam i życzę powodzenia



Kurtyna właśnie mniej robi hałasu niż pojedyńcza kostka mam otwarte klapki od pokrywy bo teraz te temperatury ale jedynie w nocy jak już martwa cisza to słychać delikatny szum ... mi pasuje taki obrazek więc zachęcam. :-D

dodano 02 lip 2013, 15:31 :
alkorta pisze:Czy P. Mordarski bez problemu wpuszcza do siebie czy raczej niechętnie? Jak możesz to prześlij mi na pw numer telefonu do niego, bo sam mam ochotę się wybrać i zobaczyć jego alen....

Tak jak mówi skorpionka123 :-D żeby tam wejść trzeba być pewnym że się coś wyniesie a jak tylko popatrzeć i przebierać oczami to nie ma sensu a przecież to są młode ryby więc co z tego potem wyrośnie to już nie będzie wina hodowcy a ma zdrowe i profesjonalnie trzymane, jak już wpuści to tylko pokazywać palcem ta ta i ta nie dłużej niż 15 min, zamienić ze 3 zdania i uciekać wtedy każdy będzie zadowolony :lol:

dodano 02 lip 2013, 15:33 :
skorpionka123 pisze:Mordarski zajmuje się hurtową sprzedażą i nie chce bawić się w detal , bo dużo ludzi przychodziło oglądało i wychodziło a on naprawdę nie ma czasu - samo karmienie jest czasochłonne nie mówiąc już o innych czynnościach , cos na ten temat wiem bo to jest to jest mój brat:)))
Pozdrawiam i mam nadzieję że zawsze będe mógł zająć 15 min zawsze tak robie :lol: pozdrawiam

dodano 02 lip 2013, 15:54 :
Daiw pisze:Paletki jednak mają to "coś" co przykuwa moją uwage. Twoje też są bardzo ładne mimo że jeszcze młode.
rrroberciokkk pisze:No hey super że się podobają nowe nabytki ale długa droga przed ostatecznym wybarwieniem zobaczymy pokarmimy czas pokaże
Zainteresowało mnie to zdanie. Mógłbyś napisać czym karmisz swoje ryby.
Dosyć przypadkowo przeczytałem artykuł i kilka dyskusji o karmieniu paletek i zaczęło mnie to zastanawiać...

Młode karmimy czyścimy akwa podmieniamy wodę i czekamy :) - większe karmimy czyścimy akwa podmieniamy wodę i czekamy :) - duże karmimy czyścimy podmieniamy wode i cieszymy się z sukcesu że dorosły do ostatecznej barwy i wielkości :lol: jeśli moję się podobają to znaczy że hodowca ma dobre podejście do młodziaków a reszta zależy od naszyk możliwości
Co do tej karmy to hmm jedni piszą że jedno jest dobre drudzy że to jego jest lepsze trzeci znów że wy się nie znacie bo to jest nie dobre więc tu nie chodzi o jakąś twardą zasadę tylko karmić tym co palety (i inne gatunki ryb) zjedzą i nie wyplują a palety mają to do siebie że jak coś nie smakuję to kelnerowi podziękuję --- ja karmię sercem wołowym z ***** dodatkami wszystko przygotowuje własnymi rękami nie kupuję bo nie ufam mrożonką i co w nich siedzi , oraz suchymi naprawdę wiele tego mam raz tym raz innym by menu było urozmaicone.
Im więcej człowiek czyta i (rad) otzyma tym bardziej robi się (głupi) - wiadomo czasami rady czy tam wypowiedzi pomogą ale człowiek to istota która lubi być dumna że coś dokonał bez pomocy innych więc do dzieła ... :lol:
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Symphysodon discus

Post autor: skorpionka123 »

wiem na pewno że mój brat karmi paletki sercem ale też urozmaica im dietę i dlatego ktokolwiek je kupi to one nie "wybrzydzają" i nie ma problemu z ich karmieniem.
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: Symphysodon discus

Post autor: Daiw »

Tak myślałem że głównie serce. Tylko dlaczego akurat to serce....
Ale to nie temat na takie dyskusje.
Mam nadzieje że palety będą rosły, nie chorowały i za jakiś czas pokażesz zdjęcia z ładnymi, dużymi dyskowcami :) .
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

Skorpionko jeżeli możesz to napisz mi na pw jakie odmiany ma Twój brat obecnie, a ja zadzwonię za jakiś czas do niego i umówię się jeżeli znajdzie czas no i coś z tego co ma mnie zainteresuje.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

I powoli wracam do tematu
Szkło - szafeczka już są teraz czekam na filtry – świetlówki – napowietrzanie
Następnie roślinki - korzonki i oczywiście … życie :-D
Załączniki
1.jpg
1.jpg (55.68 KiB) Przejrzano 4871 razy
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Symphysodon discus

Post autor: MarSz »

jaki to litraż i cho w nim będzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”