Pielęgniczka Ramireza

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: Big daddy »

Elektric Blue mniam mniam, kiedyś muszę je mieć! I będą:twisted:

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: MarSz »

Powrócę do tematu ilości rybek.

Bart - to co czytałeś jest w sumie prawdą - problem z tym, że akwarium akwarium nie równe.

Jak pisze takie opinie ktoś, kto w zbiorniku ma dwie roślinki na krzyż to muszę mu przyznać rację.

Z drugiej strony ja też strzeliłem głupotę z moją wypowiedzią -teraz cofnąłem się w czasie i zajrzałem z powrotem do naszego forumowego baniak do postu, gdzie wpuszczałem rybki:
http://afczwa.com/viewtopic.php?f=135&t=1911&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
ramirezek było na początku 8 a nie 10 (chcieliśmy 6 ale parkę dostałem w gratisie wiec tak wyszło).
Potem jedna samiczka niestety padła i stąd jest jeden wolny samiec.

Tak więc w 240l są obecnie 3 pary i jeden luzak. Jak zajrzysz do galerii, to zdasz sobie sprawę, że nie jest to "przeciętne" akwarium (mówiąc to mam na myśli, że nie jest obsadzone standardowo - tylko roślin i kryjówek jest bardzo dużo). Tak na prawdę te parki nie mają za często sposobności by się spotkać.

Przy "łysym" baniaku nawet 2 parki to może być za dużo.

Jeśli jednak nie masz możliwości kupna dobranych par, lepiej kupić parę sztuk więcej a potem zostawić tylko wybrane.
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: skorpionka123 »

Niebieskie
Załączniki
DSCN3906.JPG
DSCN3906.JPG (140.33 KiB) Przejrzano 20830 razy
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: Daiw »

Mnie się też wydaje że przy dnie 100x40 2 pary będą ok, przy większym nawet 3. Ale trzeba obserwować ryby i w razie czego szybko reagować bo tak jak MarSz napisał nie każde akwarium jest takie samo ponadto ryby też mogą się różnić temperamentem.
Jeszcze odniosę się do niebieskich ramirezek. Moim zdaniem zwykłe są dużo ładniejsze nie wiem po co ludzie ulepszają coś co natura stworzyła wystarczająco piękne. Jeśli hodowlane nie są wystarczające to prędzej celowałbym w dziki tym bardziej że są tańsze od Electric blue.
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: Bartt85 »

MarSz pisze:Powrócę do tematu ilości rybek.

Bart - to co czytałeś jest w sumie prawdą - problem z tym, że akwarium akwarium nie równe.

Jak pisze takie opinie ktoś, kto w zbiorniku ma dwie roślinki na krzyż to muszę mu przyznać rację.

Z drugiej strony ja też strzeliłem głupotę z moją wypowiedzią -teraz cofnąłem się w czasie i zajrzałem z powrotem do naszego forumowego baniak do postu, gdzie wpuszczałem rybki:
http://afczwa.com/viewtopic.php?f=135&t=1911&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
ramirezek było na początku 8 a nie 10 (chcieliśmy 6 ale parkę dostałem w gratisie wiec tak wyszło).
Potem jedna samiczka niestety padła i stąd jest jeden wolny samiec.

Tak więc w 240l są obecnie 3 pary i jeden luzak. Jak zajrzysz do galerii, to zdasz sobie sprawę, że nie jest to "przeciętne" akwarium (mówiąc to mam na myśli, że nie jest obsadzone standardowo - tylko roślin i kryjówek jest bardzo dużo). Tak na prawdę te parki nie mają za często sposobności by się spotkać.

Przy "łysym" baniaku nawet 2 parki to może być za dużo.

Jeśli jednak nie masz możliwości kupna dobranych par, lepiej kupić parę sztuk więcej a potem zostawić tylko wybrane.

Zaraz przejrzę posta. Z tego co wyliczyłem zbiornik będzie miał 350l brutto - 120x45x65, więc te 3 pary powinny się pogodzić. Jeżeli chodzi o aranż zorientowałem się, że ma to być zbiornik typu "IWAGUMI" ale czy musi być ? bo nie ukrywam, że to dla mnie wyższa szkoła jazdy. Co do rybek wydaje mi się, że lepiej będzie kupić więcej sztuk i niech same się podobierają, zawsze to jakaś ciekawa obserwacja. Kwestia doboru dodatkowej obsady, ciekawy jestem czy mógłbym mieć jakieś inne małe pielęgniczki z nimi ?

Co do odmiany electric blue jest bardzo ładna ale ale padło na te :

http://www.youtube.com/watch?v=DC_dXEsVfDw" onclick="window.open(this.href);return false;


Na filmiku widać pielęgniczkę boliwijską więc wnioskuję, że mogą żyć razem.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: Big daddy »

Jeden z kolegów z powodzeniem trzymał parkę ramireza z boliwijkami w tym boliwijki były jako główny gatunek. W takim akwarium napewno znajdziesz jakieś możliwości w połączeniu różnych gatunków pielegniczek.

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: KODI »

Z ryb jakie mógłbyś zapodać przyjrzyj się tej pielęgniczce

http://allegro.pl/nannacara-anomala-aka ... 40547.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Widziałem LIVE :D
Ryby super, gdybym miał roślinne akwa, na pewno bym je miał ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: Bartt85 »

Piękna !
Awatar użytkownika
zak19
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 10 lipca 2013, 10:34
Płeć: On
Lokalizacja: 1000lecie

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: zak19 »

Ja miałem w sumie 4 sztuki w moim 112l z innymi rybami. Miały być to dwie pary a okazało się, że jest jedna samica i 3 samce. Dobrały się w parę i tylko jak się miały na tarło to samiec a później i samica goniły pozostałe dwa samce. Po jakimś czasie zostawiłem tylko dobraną parkę. Tarło, poza pierwszym odbywało się zawsze w tym samym zagłębieniu. Wykopały je raz i później tylko sprzątały przed złożeniem ikry. Tarło odbywało się mniej więcej co 2 tygodnie. Tylko, że ikra nie leżała nigdy dłużej niż 1 dzień.

Samicę najłatwiej odróżnić bo ma czerwony brzuch, samiec nie. No i jest mniejsza od samca ale to już jak są starsze.

W 60l możesz spokojnie hodować ramirezy ale raczej tylko jedną może 2 pary. W czasie tarła mogą się bardzo gonić. Wystarczy, że inna ramireza pojawi się w polu widzenia i już zaczyna się pościg. Nie musi zbliżyć się nawet do gniazda. Co nie znaczy, że nie mogą siedzieć w jednym zbiorniku z innymi rybkami. Zauważyłem, że np Danio samiec tylko odganiał a inne samce gonił po całym zbiorniku.
Awatar użytkownika
Pinxit
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2013, 22:23
Płeć: On
Lokalizacja: Podlesie/Częstochowa-Raków

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: Pinxit »

Odświeżając temat, mam takie pytanie: Big czy na Twoim zdjęciu ta samiczka ramireza jest z samiczką bojownika?
Chodzi mi o to 2 zdjęcie.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pielęgniczka Ramireza

Post autor: Big daddy »

Nie to jest samiec pielęgniczki agassisa w odmianie fire red. Bardzo fajna rybka z!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GALERIA RYB”