AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Tutaj użytkownicy, którzy podjęli się testowania bakterii AZOO mogą umieszczać swoje fotorelacje i recenzje

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Post autor: jabluszko520 »

*12.12.2013 - dzień pierwszy ML/
25L, profilowane
Dolana cała dawka zalecana przez producenta. Po otwarciu buteleczki rodzina biegiem rzuciła się otworzyć okno. Wszyscy zaczęli marudzić na psa, że tak pod nosem bąki im puszcza. Nie zdradziłam winowajcy zapaszku :P. który zaraz po wlaniu do akwarium zniknął. haha [Majka - sorry!]

Akwarium założone na potrzeby testu, ale przypuszczam, że pobędzie z nami dłużej.
W tej chwili filtracji brak.
Napowietrzanie napowietrzaczem z kurtyną powietrzną.
Podłoże: żwirek akwarystyczny, płukany.
Rośliny, mchy: flat, cameron, peacock, flame ; przypuszczam, że mały anubias oraz gałęzatka.
Zwierzyniec: różowy planorbella, krewetki babaulti(kundelki), krewetki red rili. W przyszłości może będą tu rybki, kto to wie :P
Po zalaniu akwarium, pomimo, iż piasek był wypłukany, woda jest zmącona. Myślę, jednak, że to kwestia czasu.

*Dzień drugi. Woda zaczyna się klarować. Zwierzaki wpuszczone wczoraj wieczorem, zero zgonów. Pozytywnie :)

*W trzecim dniu woda jest jak kryształ. Bardzo mnie dziwi, że po dodaniu jednej dawki na początku zalewania i bez żadnej filtracji woda jest zachwycająca. Krewetki sobie śmigają, że aż miło. Kundelka w każdej chwili wypuści młode stadko na świat, będzie się działo :D

*Piątego dnia od założenia następna podmiana wody - 2,5L, dodana dawka bakterii według ulotki. Akwarium to posiada najładniejszą wodę. Pomimo, że nie ma filtracji. Krewetka kundelek nadal nosi jajeczka ale w każdej chwili może wypuścić młode. Samiczka red cherry zajajczyła. Nie ma żadnych zgonów. Glonów brak. Pozytywny szok z!

20.12.2013 pojawia się nowy lokator, bojownik. Jest troszkę przestraszony, ale się nie dziwię, też pewnie bym była, żyjąc w tak małym kubeczku ;) Pan Bojownik (czyt. Bojek) noc spędził spokojnie. Rano zjadł swój pierwszy posiłek (nie licząc małych krewetek). N!!/
Światło w pokrywie zostało zmienione ze zwykłej żaróweczki na powszechnie dostępny zestaw ledowy z możliwością regulacji natężenia światła. Barwa - zimna biel. Jestem zawiedziona, myślałam, że będzie bardziej jaśniej w akwarium. :/
Ciekawostka - jak dotąd nie wystąpiła pleśń na świeżym korzeniu. Zapewne będzie to zasługa owych bakterii.

Dwa dni później jest kolejna podmiana wody i dolanie bakterii. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Na tym etapie mogę śmiało polecać produkt i do nowo założonych baniaczków i do tych dojrzałych. Efekt zadowalający w 100%. z!

8.01.2014
Niedawno dokupiłam panny dla pana Bojka. Akwarium ma się wyśmienicie. Woda - kryształ. Jestem bardzo zadowolona, produkt będę polecać z pewnością :D Do każdej podmiany dodaję dawkę według zaleceń producenta. Za każdym razem krewetki dostają napadu radości hihi. ,/
Oj jest na co popatrzeć :D Akwarium jest całą ozdobą pokoju. Temperatura utrzymuje się na stałym poziomie 21 stopni.

Ciekawostka - moja siostra ma podobny produkt ale innej firmy. Jest ogromna różnica między naszymi akwariami. U mnie woda jak kryształ u niej odwrotnie...u mnie zero zgonów u niej niestety parę rybek odpadło... zaznaczam, że przedtem nie miała takich problemów. Ale nie o tym mam pisać :p

Myślę, że warto dodawać te bakterie do naszych zbiorników, dla nowo założonego akwarium jest to duże ułatwienie, dla świeżo upieczonego akwarysty daje poczucie bezpieczeństwa. Zobaczcie, akwarium to u mnie było testem, robaczki wrzucone eksperymentalnie, rybka wpuszczona bardzo szybko i nic się nie działo, nic się nie dzieje. Świetna sprawa, dzięki za możliwość przetestowania tych bakterii, jako akwarystka stałam się bogatsza o nowe doświadczenie. A gdyby ktoś chciał przekazać w dobre ręce taką buteleczkę z jej niesamowitą zawartością to chętnie przyjmę haha ;))


Galeria:
zdjęcia są poukładane w kolejności odpowiadającej kolejnym etapom powstawania mego dzieła hihi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Post autor: jabluszko520 »

TEST 2
Akwarium dojrzałe, jego temat jest tutaj: http://afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2492" onclick="window.open(this.href);return false;

12.12.2013
Przy podmianie wody dodana jest jedna dawka według zaleceń producenta.

Głównym problemem w tym akwarium jest szybka zmiana koloru wody na lekko brązowy. Woda traci swą klarowność po paru dniach, w zbiorniku nie ma zbyt wielu źródeł garbników. Dodatkowym problemem jest szybkie zapychanie się filtra wewnętrznego (gąbka).

Dzień drugi. Woda jest piękna! Idealna jak kryształ. WOW! Ze zwierzakami żadnych problemów.

Czwarty dzień mija a woda nadal utrzymuje swoją klarowność :) Jestem zachwycona :D Zwierzaczki w baniaku też hihi :lol:

16.12.2013
podmiana w ilości 5L, dodane bakterie według przepisu ;))
Woda utrzymuje swoją klarowność od czasu dodania pierwszej porcji bakterii. Jestem bardzo zadowolona. Życie w krewetkarium tętni. Samiczki jedna za drugą zaczynają nosić jajeczka.

Dodaję teraz każdorazowo do podmian sugerowaną dawkę producenta. Woda jest zachwycająca. Każdy, kto przychodzi jest oszołomiony klarownością.
A ja pękam z dumy :D :D :D Zwierzątka miały mnóstwo jajeczek, teraz już pływają maluszki, które rosną jak na drożdżach. I jest ich sporo - zaczynam się zastanawiać co ja z nimi zrobię :up Powierzchnia wody nie ma żadnego nalotu a ona sama jest bezzapachowa. Co zauważyłam,
to mchy zaczęły mi bardziej rosnąć i mają żywsze kolory. Bardzo mnie to cieszy. Te bakterie są rewelacyjne.

Galeria:
jakość zdjęć nie powala, robione telefonem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Post autor: jabluszko520 »

Aktualizacja, do Testu nr2, czyli dojrzałego zbiornika.

Bakterie nie wpływają na częstotliwość czyszczenia gąbki w moim filtrze. Gąbeczkę płukałam przed dolaniem pierwszej dawki bakterii, czyli 12 grudnia, dzisiaj niestety znów nadaje się do mycia...
Ten jeden problem nie został do tej pory rozwiązany, obserwuję więc dalej. Może wymaga to większego nakładu czasu? zobaczymy jak się skończy buteleczka :)
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Post autor: jabluszko520 »

Aktualizacja .
W żadnym ze zbiorników nie zaobserwowałam negatywnych skutków działania produktu. Wręcz przeciwnie, co mnie bardzo cieszy z! Czyli u nas na razie bez zmian :D

Parę foteczek z nowo założonego baniaczka (test nr 1). :-D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do założonego zestawu ledowego i tak muszę włączać żaróweczkę, która była w pokrywie. Rośliny w oczach marniały - nie polecam więc tego oświetlenia (ledowego). Teraz w końcu zaczynają odbijać.
Tę brzydką przyssawkę w górnym rogu muszę jakoś zamaskować, chyba powkładam w nią mchy, powinno dać zamierzony efekt?
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Post autor: jabluszko520 »

jabluszko520 pisze:Aktualizacja, do Testu nr2, czyli dojrzałego zbiornika.

Bakterie nie wpływają na częstotliwość czyszczenia gąbki w moim filtrze. Gąbeczkę płukałam przed dolaniem pierwszej dawki bakterii, czyli 12 grudnia, dzisiaj niestety znów nadaje się do mycia...
Ten jeden problem nie został do tej pory rozwiązany, obserwuję więc dalej. Może wymaga to większego nakładu czasu? zobaczymy jak się skończy buteleczka :)
Podtrzymuję moje zdanie. Gąbeczka wczoraj musiała zostać wypłukana ponieważ filtr nie podawał już tlenu. Bakterie nie redukują jego częstotliwości czyszczenia. Mimo to polecam bardzo. :) Buteleczka jeszcze się nie skończyła, więc gdyby zaszły jakieś zmiany w życiu baniaka/-ów, dopiszę.
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Post autor: jabluszko520 »

Zakończenie testu.

Podsumowując.
Preparat bardzo dobrze wpływa na samopoczucie ryb i krewetek. Stworzonka są aktywniejsze, chętniej i częściej są "widziane" przy przedniej szybie.
Świetnie nadaje się do nowo założonego zbiornika poprzez przyspieszenie jego dojrzewania oraz eliminacji przykrych niespodzianek już na starcie. Nie gorzej wpływa na wodę w dojrzałym akwarium. W obydwu przypadkach redukuje częstotliwość podmian wody natomiast nie redukuje częstotliwości czyszczenia filtra. Nie jest również prawdą, że rozkłada odchody ryb, u mnie ich jest pod dostatkiem.
Woda jest klarowna jak nigdy i nie posiada przykrego zapachu - w moich akwariach nie posiada prawie w ogóle zapachu, tutaj nasz produkt sprawdził się doskonale. Tafla wody nie posiada nalotu czy kożucha. Natomiast czy usuwa szkodliwą materię organiczną, amoniak (NH3), azotyny (NO2), azotany (NO3) tego nie wiem. Nie jestem w stanie sprawdzić parametrów, nie posiadam testów ponieważ nigdy nie było potrzeby ich mieć.
Jestem zadowolona z działania produktu, moja woda jest jak kryształ a o to mi przecież głównie chodziło.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

dziękuję :-D
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: AZOO PLUS Supreme Bioguard - testy jabluszko520

Post autor: jabluszko520 »

Dodam, tak wyjaśniając, że w ostatnim poście, w pierwszym zdjęciu woda ma taki kolor przez żarówkę, która się tam pali. Ledy straciły już swoją moc, jestem bardzo niepocieszona, na początku było pięknie a teraz znowu mam to brzydkie, żółte światło. Ale zapewniam, że woda utrzymuje swoją klarowność i nie posiada żółtego koloru (utrzymując oczywiście systematykę podmian ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „AZOO Plus Supreme Bioguard testy użytkowników”