3/4 mchu i Japan Blue

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Zielona oaza

Post autor: Gaber »

W połowie lipca będąc na Łódzkiej giełdzie akwarystycznej udało się nabyć od hodowcy gupików prawdziwą oryginalną samicę z mojej ulubionej odmiany "Japan Blue" dzięki której uszlachetnię własną błękitną linię.
Obrazek
Nabyta samica na oko wygląda zwyczajnie jednak cechuje się wydatniejszym metalicznym połyskiem po bokach ciała oraz błękitem na grzbietówce która świadczy o obecności genów odpowiadających za pstrokaty kolor płetwy grzbietowej w męskim potomstwie.
Dla zainteresowanych oficjalna niemiecka stronka o gupikach :arrow: Japan Blue (klik)

****Wrześniowa aktualka.****
Akwarium zarosło dając schron narybkowi, więc problem z osobnym kotnikiem już nie istnieje.
Obrazek
Faworyt.
Obrazek
Obrazek

***Grudniowa aktualizacja***
W zasadzie bez zmian poza licznym drobiazgiem
:arrow: Filmik (klik)

w kolejnym pokoleniu (F2) pojawił się japoński zwiastun z pożądaną cechą pstrokatej płetwy grzbietowej po łódzkiej gupikowej mamuśce nabytej w połowie lipca.
Na razie rodzynek spośród licznego miotu, jednak w najbliższym czasie będą kolejne niespodziewanki.
Obrazek
Samczyk po mimo młodego wieku wstępnie dobrze rokuje na kolejnego reproduktora jednak czas pokaże co z niego wyrośnie.
Jeśli wszystko będzie po myśli to skojarzę go z "mamuśką" wzmacniając w ten sposób pewne pożądane cechy w następnych pokoleniach.

****Marcowa Video-aktualizacja****
Wersja finalna mojej błękitnej kolonii gupików.
:arrow: Video (klik)
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Zielona oaza

Post autor: tomek62 »

Zdjęcia jak i filmik uzmysłowił i pokazał mi piękno oklepanych gupików oraz mchu jawajskiego. Aż się chce wyruszyć w rajd po sklepach i poszukać ciekawych odmian tych niedocenianych rybek, w celu spróbowania stworzenia niesamowitych krzyżówek. Życzę z całego serca powodzenia i czekam z niecierpliwością na kolejne relacje.
Tomek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Zielona oaza

Post autor: florida_blue »

a filmik marcowy jest niedostepny.....
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Zielona oaza

Post autor: Big daddy »

U mnie działa...

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Zielona oaza

Post autor: florida_blue »

u mnie juz też działa :) śliczne :)
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Zielona oaza

Post autor: Gaber »

tomek62 pisze:Zdjęcia jak i filmik uzmysłowił i pokazał mi piękno oklepanych gupików oraz mchu jawajskiego. Aż się chce wyruszyć w rajd po sklepach i poszukać ciekawych odmian tych niedocenianych rybek, w celu spróbowania stworzenia niesamowitych krzyżówek. Życzę z całego serca powodzenia i czekam z niecierpliwością na kolejne relacje.
Uprzedzam, że najpiękniejsze przerasowione sklepowe gupiki to wydelikacone przeważnie wschodnie importy, jakże dalekie od tych niezniszczalnych z lat 80-tych.
Do tworzenia przemyślanych krzyżówek potrzebna jest znajomość podstawy genetyki dziedziczenia kształtów płetw oraz ubarwienia.
Gupik rybka niby błaha, a jednak skomplikowana.

Cieszą Mnie wasze pozytywy.
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Zielona oaza

Post autor: tomek62 »

Ładnie napisane "Gupik rybka niby błaha, a jednak skomplikowana"
W pełni zgadzam się z powyższym stwierdzeniem. Pamiętam nawet taką książkę w bibliotece na temat krzyżowania gupików. Autora jak i tytuł nie pamiętam, ale wiem, że taka pozycja utkwiła mi w pamięci.
Tomek
Awatar użytkownika
JacekAmbrożkiewicz
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 32
Rejestracja: 06 marca 2014, 23:35
Płeć: On
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Zielona oaza

Post autor: JacekAmbrożkiewicz »

Sklepówki nie są wyrasowione ;) hmmm albo inaczej jakieś linie to tam są, ale daleko mają one do jakichkolwiek standardów - i zdecydowanie są to upierdliwe ryby chociaż dużo też zdaję się zależy od hodowcy
Porozmawiajmy o żyworódkach ;)
tel. 784 770 201
gg 101 48 47 0
e-mail: jacek.ambrozkiewicz@poczta.onet.pl
Znajdziesz mnie także na faceobooku- 1 zaproś do znajomych 2. wiadomości od nieznajomych czasem mi uciekają.
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Zielona oaza

Post autor: Gaber »

Sklepówki to nie wystawowe "firmówki", a raczej mixowe podróbki bądź odrzuty hodowlane nie spełniające standardowych kryterium.
Do tej pory w Częstochowski zoologach tylko raz w życiu widziałem prawdziwe atramentowe, majestatyczne gupiki moskiewskie.
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Zielona oaza

Post autor: Gaber »

Temat o "Zielonej oazie" dobiegł końca, gdyż nie warto kontynuować czegoś bez widocznych zmian,więc usatysfakcjonowany w pełni rezultatami własnej 3 letniej hodowli w domowym zaciszu poprzestaje na uzyskanych klasycznych japanach w dzikim typie z błękitnym połyskiem.
KONIEC
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Zielona oaza

Post autor: Gaber »

Koniec końca początkiem kontynuacji "zielonej oazy".
Majowa wstawka ogólniaka i jego mieszkańców.
ObrazekObrazek
oraz ostatnie ujęcie sprzedanych japanów.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Zielona oaza

Post autor: florida_blue »

ale potworna ilość mchu :D nie boisz sie , ze wylezie z akwarium i Cie zadusi w nocy ??? ;)

niektóre moje też maja takie ładne płetwy grzbietowe :)
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Zielona oaza

Post autor: Gaber »

Witam.
W końcu pokazała się pierwsza "jaskółka" z 3-ciego pokolenia, który znacząca wyróżnia od dotychczasowych przodków.
Licznymi czarnymi grochami na płetwie ogonowej nadrabia niepozorną pstrokatą grzbietówkę, poza tym bardziej intensywniejszy rozległy błękitny flesz czyni tego osobnika unikatem.
Nocne zdjęcie nie oddaje pełnię uroku modela ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Zielona oaza

Post autor: florida_blue »

ale śliczny :) gratulacje :)
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: 3/4 mchu i Japan Blue

Post autor: Gaber »

Wrześniowa aktualizacja.
Niecałe 2 miesiące wstecz wybarwił się ładny samczyk Japan Blue z niepozorną grzbietówką i grochami na ogonie który wówczas wyglądał tak
Obrazek
Obecnie
Obrazek

Samiczka Japan Blue w wersji podstawowej "gold"
Obrazek
Obrazek

Dla porównania samiczka Japan Blue w typowej "szarej" wersji podstawowej
Obrazek

Oraz nowy nabytek młodziutki wybarwiający samczyk Japan Blue w wersji podstawowej "blond" z pastelowym połyskiem
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”