Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Moderatorzy: Opiekun_Forum, Założyciel, admin_tech

Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Gaber »

Nigdy nie spodziewałem się po tak małym i niepozornym forum, aż takiego potencjału organizacyjnego którego brakuje na innych forach O/,
Jestem w :shock:
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: MarSz »

Gaber - ja bym się nie przejmował - podobno "małe jest piękne" a "mały może więcej" - czy jakoś tak ;)

A z drugiej strony - to nikt nie powidział, że "małe i niepozorne forum" to obiekt docelowy :)

Jeśli chodzi o kwestie "organizacyjne" to pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że widać tylko "wierzchołek góry lodowej".

Jeszcze trzy dni - zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: MarSz »

A teraz info dla nieco starszych dzieci - młodzież szkolną - których zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy hardscape.

W tej chwili mogę zdradzić kilka szczegółów.

Przede wszystkim od uczestników konkurs nie będzie wymagał przyniesienia swoich materiałów.

Wszystko będzie dostępne na miejscu - akwaria zapewni firma Aquael. Będą to popularne shrimpsety.

Będzie dostępny bogaty wybór ozdób i dekoracji - różnorodne kamienie i korzenie, podłoża.

Założenie jest takie, że uczestnicy na początku będą (po wylosowaniu kolejności) kompletować materiały do swojego hardscape'u a następnie będą mieli czas na przygotowanie aranżacji na sucho.

Oceniana będzie kreatywność, estetyka, innowacyjność oraz to, czy w rzeczywistości zaproponowana aranżacja miałaby szansę dłuższego funkcjonowania.

Głównym celem jest dobra zabawa oraz zachęcenie młodych do akwarystyki oraz pokazanie wszystkim, że nie jest to takie trudne jakby się wydawało.

Zakładamy, że nie jest wymagane wielkie doświadczenie i wprawa w układaniu aranżacji akwarystycznych.
Nie trzeba być zawodowym aquascaperem - wierzymy, że młodzi mają bujną wyobraźnię i są kreatywni - dla niektórych wystarczy pooglądanie gotowych akwarii na wystawie i może to już wystarczyć za inspirację do aranżacji konkursowej.

Zapraszamy do udziału - więcej szczegółów formalnych na wystawie na stoisku Aqua Jura.
Awatar użytkownika
Szamot 1977
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 15:34
Płeć: On
Lokalizacja: Sulmierzyce

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Szamot 1977 »

witam.. specjalnie pod tą wystawę się tutaj zarejestrowałem, a w związku z tym, ze z okolic jestem to już zostanę z Wami.. orientujecie się czy CO2 dostanę na tej wystawce no i lampki 4x80W?
jeśli nie w tym temacie, to z góry przepraszam..
Empatyczny introwertyk
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Red »

akwarystyczny24 jako sklep być moze będzie mial?
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Szamot 1977
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 15:34
Płeć: On
Lokalizacja: Sulmierzyce

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Szamot 1977 »

oby:) moje 375l czeka na start a bez tego ani rusz.. teraz walczę z korzeniem.. podobno jałowiec.. kilka lat stał na studni a teraz piłą ręczną nawet dociąć nie mogę.. spalinówką nie mogę ciać bo olejem zabrudzę;(
Empatyczny introwertyk
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: MarSz »

Oto poprawiony plan (przesunięte stoisko z terrariami).

Już będzie wiadomo gdzie czego szukać.
plan.jpg

Legenda
1 - Wejście główne
2 - Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej
3 - Tablica informacyjna
4 - Wystawa terrarystyczna
5 - Przejście do WC
6 - Akwarystyczny24 - Specjalistyczny sklep akwarystyczny
7 - Dennerle
8 - Akwa-Świat - Salon akwarystyki morskiej
9 - Tropical
10 - Magazyn Akwarium
11 - Aqua Jura - stoisko organizatora
12 - Aqua Jura - akwaria testowe linii produktów AZOO/AQUAMAX
13 - Aqua Jura - weterynarz
14 - Aqua Jura - Tanganika - demonstracja zakładania akwarium biotopowego
15 - Aquarium Fish
16 - Laboratorium313 - Hodowla roślin in-vitro
17 - Zoolek
18 - Podwodne Ogrody - Profesjonalna akwarystyka roślinna
19 - OYA
20 - Aquadis
21 - Discus Forum AdamN
22 - GSA + Hodowla Super Discus + Polska Grupa Hodowców Dyskowców Discusclub.pl
23 - Adamiak - Zoo - hodowla ryb akwariowych
24 - F. A. A. R. - Forum Akwarystyczne Aqua Rebels
25 - Labiryntowce.pl - Forum miłośników Błędnikowców i akwariów biotopowych.
26 -KMT - Klub Miłośników Tanganiki
27 - Kącik z atrakcjami dla najmłodszych
28 - Nefere.pl - sklep z zabawkami
29 - Piekarnia Jędryka - stoisko z poczęstunkiem
30 - Scena główna
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: MarSz »

A jeszcze jedna informacja - na stoisku Aqua Jura będą rozdawane kupony rabatowe na zakupy w Sklepie Kakadu - zapraszamy.

Proszę pytać.

Również przypominamy o 24% !!! czyli aż 1/4 ceny na asortyment ze stoiska sklepu akwarystyczny24.

Ponadto sklep Akwarystyczny24 zrobił nam wielką przysługę i dostarczył materiały na konkurs na hardscape (ciekawe korzenie i kamienie). Materiały te będą do nabycia po zakończonym konkursie albo jeszcze podczas wystawy albo poprzez licytację charytatywną na forum. Dochód zostanie przeznaczony na cele Hospicjum.
Dziękujemy ekipie z akwarystycznego.

I jeszcze jedna informacja - firma Aquael przewiduje sprzedaż kostek ShrimpSet 30, które nam udostępnili na cele konkursu na hardscape. Kostki będą sprzedawane jako "używane" bo zostały odpakowane i wykorzystane na konkurs - można więc liczyć na korzystną cenę.
Prawo pierwszeństwa będą mieli uczestnicy konkursu - jednak na pewno sporo zestawów będzie do ogólnej sprzedaży.
Szczegóły na miejscu.


Zachęcamy również do pytania o rabaty u innych wystawców.

Kolejna informacja - którą mogą być zainteresowani rodzice najmłodszych gości wystawy jak i same dzieci.
Na stoisku Nefere.pl (który jest sponsorem konkursu dla dzieci) będą prezentowane niektóre zabawki z ich asortymentu. Zabawki będzie można obejrzeć i zakupić. Tutaj również wielkie podziękowania dla Nefere.pl, który zadeklarował przekazać część pieniędzy na cele Hospicjum.
I co najważniejsze - te "nietypowe" i bardzo ciekawe klocki, które będą wykorzystane jako materiał plastyczny dla dzieci w konkurscie Nefere - Dziecięce inspiracje - również będą do nabycia. Natomiast po zakończeniu konkursu - będą również dostępne dla dzieci do zabawy na terenie stoiska.

Natomiast my osobiście chcemy wszystkich zaprosić już od 10
- kiedy to nasz użytkownik - Kamil (BzZzYkU) będzie przeprowadzał prelekcję wraz z demonstracją zakładania akwarium z biotopu Tanganiki. Akwarium to będzie do obejrzenia później na prawo od sceny - ale myślę, że warto zobaczyć sam proces układania aranżacji.

Wczesna godzina nie powinna być problemem - zainteresowanych zachęcamy do zostania na wystawie przez dłuższy czas bo będzie się działo.

Pomyśleliśmy również o poczęstunku. Piekarnia Jędryka podarowała pyszny smalec, chleb i ogórki kiszone - myślę, że więcej nie trzeba mówić.

Serdecznie zapraszamy!!!.
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: sibelius »

Chcę pogratulować Organizatorom tak udanej imprezy. Choć ciasno, to wyszło wspaniale! Piękne aranżacje, choć w akwarium z piraniami trochę więcej krowy by być mogło ;). Poznalim się, pogadalim i z pustymi rękami nie odjechalim :-D, ale teraz to w głowę zachodzę, co to za "habrosusy" do tej pory pływały w moim akwarium?
Powodzenia i sił do wytrwania najazdu dzikich tłumów w kolejnym dniu życzę, no i za rok równie udanej imprezy!
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: skorpionka123 »

Cieszy to że wypadło tak dobrze :) !!!
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: KAMYK »

A ja powiem tyle SERCEM I CIAŁEM jestem z Wami i w jakiś sposób to przeżywam :!: chciałem,ale wyszło jak wyszło :( ,ale kiedyś i tak do Was wpadnę :!: POWODZENIA :!:TYLKO POZAZDROŚCIĆ.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Red »

KAMYK pisze:A ja powiem tyle SERCEM I CIAŁEM jestem z Wami i w jakiś sposób to przeżywam :!: chciałem,ale wyszło jak wyszło :( ,ale kiedyś i tak do Was wpadnę :!: POWODZENIA :!:TYLKO POZAZDROŚCIĆ.
dziękujemy za miłe słowa i wsparcie. Mam nadzieję, że się na żywo i tak zobaczymy :)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Gaber »

Chociaż "Aqua Jura" to nie łódzka, giełda, czy oceanarium gdyńskie to wywarła na Mnie spore wrażenie które długo nie zapomnę. :),
Dzięki pomysłodawcy i organizatorom mogłem ujrzeć ciekawe gatunki rybek/krewetek oraz różne różniaste akwariowe aranżacje jakże niedostępne w naszym mieście.
Po dużej frekwencji na imprezie odnoszę wrażenie, że Częstochowie brakuje takiej akwarystycznej "pompy" w jeszcze większym wydaniu. z!
Podziękowania Aqua Jurowiczom w szczególności "Floridzie Blue" za info.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: MarSz »

Sibelius - szkoda, że się nie spotkaliśmy - ale coś mi wypadło i musiałem wyskoczyć na chwile.

Natomiast potwierdzam Twoje słowa - ludzi przeszło przez wystawę bardzo dużo.
W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji. Nie tylko my ale i wystawcy byli zdziwieni i zadowoleni.

Można więc powiedzieć, że pod tym względem sukces przerósł nasze oczekiwania. Mamy powody jednak by przypuszczać, że kulminacja nastąpi dopiero jutro :)

A tak poza tym to myślę, że należy wspomnieć - i pochwalić Kamila - za prezentację zakładania Tanganiki - nie byłem na całości ale z tego co wiem to było bardzo duże zainteresowanie.

Również dziewczyny się bardzo dobrze spisały na stoisku dziecięcym oraz ogólnie jako wsparcie - bardzo ważne wsparcie.

A na naszym stoisku wielkie zainteresowanie wzbudzały oczywiście piranie, ale i piękne palety pana Mordarskiego.
Krzysiekh i Tomaszewski odpalili świetny zbiornik, którego nie wstydziłbym się wysłać na niejeden konkurs.
Piotrek (P22) pokazał świetne kostki i Wabi Kusa, Jacek Ambrożkiewicz miał ciekawe żyworódki, które prezentował w zrobionym na szybko przeze mnie i Tomaszewskiego zbiorniku.
Daro odpalił w sumie 2 zbiorniki przy których pomagał Alan (zresztą Alan był w sumie wszędzie - pomagał wszystkim i we wszystkim), Karol z AquariumFish znów poszedł na maxa i miał olbrzymie akwarium (on chyba nie zna wyrażenia "nie da się").
Mario zrobił świetny roślinniak, w którym świetnie prezentowały się świeciki kongalońskie ale jeszcze większą uwagę przyciągały brzanki z hodowli Adamiak-Zoo.
Sosin wpuścił swoje płaszczki do 450-tki Biga, do tego doszły płaszczki Krzyśka z GSA - jednym słowem - mega baniak z super rybami (jak się nie mylę to jeszcze arowana się tam znalazła - i coś jeszcze ale w sumie dziś nie miałem czasu by obejrzeć dokładnie a nawet jak był czas to nie dało się dopchać do zbiorników).

Nie można zapomnieć o miłej pani weterynarz-ichtiolog, która na naszym stoisku chętnie udzielała konsultacji oraz służyła pomocą z mikroskopem pod ręką (przy okazji - bardzo miło było osobiście poznać i powitać na forum).

Dużym powodzeniem cieszył się chlebek ze smalczykiem i ogórkiem kiszonym z piekarni Jędryka (wiem co mówię bo lubię i różne jadałem ;) ).

Pewnie kogoś pominąłem - ale w sumie dzisiejszego dnia nie ogarniam do końca - działo się bardzo dużo, mnóstwo ludzi, ciekawe rozmowy, jednym słowem - działo się - i to dużo się działo.

Ludzie się przewijali, oddawali głosy na akwaria w konkursie Grand Prix Publiczności, wspierali Hospicjum, oglądali akwaria i produkty wystawców, kupowali...

Co do prelekcji to za wiele nie powiem bo wyszedłem w trakcie prelekcji Bzzzyka a wróciłem w połowie prelekcji AdamaN - ale widziałem spore zainteresowanie i na tej ostatniej. Adam mówił o chorobach i pasozytach, swoje słowa potwierdzał filmami prezentującymi obrazy spod mikroskopu - jednym słowem wszystko to, co powinno być podstawą dla każdego chodowcy palet ale i nie tylko.

KAMYK - to w skrócie - ale to tylko odrobina. Pozostaje Ci czekać na fotorelacje - a będzie co oglądać - zapewniam.

Gaber - również szkoda, że się nie spotkaliśmy - ale może wpadniesz jutro...
A jak się nie mylę - to w jednej z moich kostek pływają gupiki japan blue od floridy a ona chyba miała kiedyś jakieś od Ciebie (albo mi się coś pomyliło) - więc w sumie to możesz powiedzieć, że też miałeś wkład w wystawę.

A co do następnej wystawy - heh - to daleka droga - jeszcze nie skończyliśmy pierwszej. Pożyjemy, pomyślimy, jednak jeśli jutro - już po wszystkim nadal nastroje będą tak pozytywne jak dziś - to już ja się postaram by następnym razem wystawa będzie w grubo większym wydaniu....

Teraz - z tego co mi wiadomo - trwa integracja wystawców i organizatorów (ja już sobie odpuściłem) - mam nadzieję, że jutro wszyscy nie stracą zbytnio siły po tej integracji.
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: KAMYK »

CZEKAM :!: I DZIĘKUJĘ ,/
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „AQUA JURA 2014”