Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Moderatorzy: Opiekun_Forum, Założyciel, admin_tech

Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Gaber »

MarSz pisze: Gaber - również szkoda, że się nie spotkaliśmy - ale może wpadniesz jutro...
A jak się nie mylę - to w jednej z moich kostek pływają gupiki japan blue od floridy a ona chyba miała kiedyś jakieś od Ciebie (albo mi się coś pomyliło) - więc w sumie to możesz powiedzieć, że też miałeś wkład w wystawę.
Przegapiłem sobotnią prelekcję o żyworódkach to nie odpuszczę jutrzejszej, bo zawsze dowiem się czegoś nowego, a na znajomości zawsze znajdzie się czas i okazja :)
Gupiki "Japany" to byłe moje tzw. "pierwsze koty za płoty" w podarce.
Teraz chowam kolejne "uszlachetnione" pokolenie na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Big daddy »

Gaber czekaliśmy z Jackiem na Ciebie, potem Florida mówiła że byłeś....te japany są na prawdę super, zapraszamy bo JacekAmbrozkiewicz jutro ma jeszcze prelekcje i mozna z nim pogadać a zapewniam będziesz miał o czym...

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Szamot 1977
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 15:34
Płeć: On
Lokalizacja: Sulmierzyce

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Szamot 1977 »

Byłem i zobaczyłem.. :-) Piękne akwaria .. O pięknych dziewczynach w czarnych t-shirtach nie będę wspominał bo bana żona nałoży ;-)
Empatyczny introwertyk
Awatar użytkownika
kadikck
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 22:47
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: kadikck »

Milion osób ;)

Gratuluję organizacji.

Fajne było, to wasze akwarium niskie o podstawie kwadratu, no ale dyskwalifikacja za użycie rośliny do terrarium ;)
Awatar użytkownika
dudus55
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 16:33
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: dudus55 »

Witam serdecznie. Jestem pod ogromnym wrażeniem z wystawy akwarystycznej w waszym pięknym mieście. Jestem z Gliwic i oglądając wasze forum wiedziałem że będzie to przełomowa impreza. Wystawcy wszyscy z wyższej półki. Byłem tam dzisiaj wraz z żoną i nie zawiodłem się. Oby tak dalej. Gratuluję organizatorom.
PS: Oczywiście z pustymi rękoma nie wracałem.
Do zobaczenia za rok.
Awatar użytkownika
szczupak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 65
Rejestracja: 20 listopada 2012, 07:59
Płeć: On
Lokalizacja: Olsztyn Odrzykoń

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: szczupak »

DK, Witam .Byłem zwiedziłem i wielki SZACUN dla organizatorów nie wspomnę o frekfencji naprawde udana imprezka .Pozdrawiam DK,
Zbrojniki niebieskie ,albinosy,lda16,l144,red-odmiany weloniaste i zwykłe,l201
540L w przebudowie
Awatar użytkownika
reny
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 19 listopada 2012, 18:39
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: reny »

Witam

No panowie i panie daliście czadu z tą wystawą .
Naprawdę super. Jedyne do czego można się przyczepić to ścisk, ale kto przypuszczał że
że ludzie tak dopiszą.
Widać że takich imprez w naszym smutnym mieście brakuje.
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Gaber »

kadikck pisze:Milion osób ;)
Gratuluję organizacji.
Następnym razem jeśli takowy nastąpi proponuję wstęp biletami za "jurajską dwuzłotówkę" dla dorosłych, "jurajską złotówkę" w wieku szkolnym/młodzież oraz wstęp darmowy dla najmłodszych i.....
Uzbierana w ten sposób kasa może być przeznaczona.... :roll:
Big daddy pisze:te japany są na prawdę super
Jak ujrzałem waszą kostkę z "Japanami" to zabrakło mi :arrow: jaskrawo żółtych(klik)

i :arrow: czerwonych krótkopłetwych(klik)-(rybki dostępne w "Kakadu") zamiast endlerów.
Zapewne taki kolorystyczny zestaw na tle soczystej zieleni bardziej przykuwa uwagę niż zimny błękit w roli głównej.
Rzesza przeciętnych ludzi lubi kolory i tego szukają dla swoich pociech. z!
Nie zmienia fakt że jestem bardzo zadowolony z "Aqua Jury".
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: MarSz »

Gaber - daliśmy to co było i tak ludzie podziwiali te gupiki. Przy mnie kilka osób pytało o Floridę i możliwość kupna.

A co do następnego razu - czy po tym co było teraz można w ogóle zadawać sobie pytanie "o ile nastąpi?"
Przecież co do tego nie powinno być najmniejszych wątpliwości.
Aqua Jura na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń lokalnych i nie tylko...

Więc następnym razem zorganizuj gupiki a ja zrobię pod nią taką. kostkę, że ludzi nie odpędzisz od szkiełka.
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Gaber »

MarSz pisze: Więc następnym razem zorganizuj gupiki a ja zrobię pod nią taką. kostkę, że ludzi nie odpędzisz od szkiełka.
Dopóki jestem na tym forum to będę miał na względzie propozycję, szkoda, że wcześniej się nie ugadaliśmy.
Na przyszłą "A.J" przytargam swoich kilka niebieskich, dokupię po 2 czerwone i żółte dla kontrastu, aranż wspólnie ustalimy może Florida doradzi. :roll:
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: florida_blue »

ja już się tej przyszłej AJ nie mogę doczekać :) było rewelacyjnie - ilość zwiedzających przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Miałam okazje poznać wystawców - świetne ekipy przyjechały, żałuję że nie było czasu, zeby ze wszystkimi pogadać. Należą im się ogromne podziękowania za przyjazd i udział w wystawie. Wykłady też były super , pokazu sadzenia nie mogę sobie darować, że nie widziałam :/

I strasznie Wam wszystkim dziękuję za organizację, za ogrom pracy włożony w przygotowania, za zaangażowanie - bo niektórzy na tabletkach i zastrzykach do końca ledwo wytrwali :)

co do gupików - bo zaczyna się już robić gupikowy wątek ;) - rzeczywiście były zainteresowane nimi osoby, i kilka znalazło nowe domy, chociaż wcale nie planowałam ich sprzedawać...
Awatar użytkownika
3runer
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2013, 20:26
Płeć: On
Lokalizacja: Łódź/Pabianice
Kontakt:

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: 3runer »

na takiej wystawie jeszcze nie byłem...
Szacun dla Was ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: Big daddy »

Jezu, to była prawdziwa jazda! Częstochowa potrzebowała takiego wydarzenia jak ryba wody. Trudno opisać tłumy ludzi jakie przybyły na wystawę, szkoda że nie pomyśleliśmy o jakimś urządzeniu które pomogło by w przybliżeniu podać tą liczbę, ale to nie ważne, kto był to wie o czym piszę wielka masa ludzi. Zainteresowanych, pytających i chcących rozmawiać o akwarystyce ludzi...
Wszyscy byli tym zachwyceni, wystawcy, i my organizatorzy, cieszymy sie również że udało nam się pomóc Hospicjum Dziecięcemu nie sposób było nie wykorzystać okazj i wiem że zebrano sporo datków.
Jest moc!!!
Nie można nie wspomnieć o Was, wolontariuszach to co zrobiliście jest nie do opisania, nie potrafię znaleźć słów i ogarnia mnie wzruszenie na te kilka dni wiele osób zostawiło wszystko i poświęciło się tylko wystawie. Nie potrafię opisać słowami tego co czuję...

Pierwszego lutego napisąłem posta:
Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji AQUA JURA 2014!
Nie bójcie się, kto ma jakieś pomysły,chęci, może trochę czasu na okres wystawy zgłaszajcie się!
Ktoś ma pomysł na akwarium? chce się zaprezentować? Zgłaszajcie się, nie ma na co czekać!
Jak widzicie staramy się zorganizować nieco bardziej waszą "grupę wsparcia" tak aby był lepszy przepływ informacji itp, będziecie również bardziej widoczni na forum.
W zamian nie możemy Wam zaproponować nic poza gwarantowaną satysfakcją i dumą z organizacji pierwszego takiego wydarzenia w częstochowskiej akwarystyce.
Jestem pewien że dzięki Waszej pomocy udowodnimy że jednak się da!
Ze wystarczy chcieć! Że narzekają tylko słabi!
Zapraszamy zatem WSZYSTKICH tych z "zielonego" z "niebieskiego" czy "białego" z wami na pewno się uda. Piszcie tutaj o swoich pomysłach, propozycjach czy nawet przemyśleniach, KAŻDA pomoc nam się przyda!
Zagwarantowałem wtedy satysfakcję jeśli czujecie taką jak ja, to chyba lepiej być nie może :),
Pamiętajcie!
Bez waś nie byłoby i nie bedzie Aqua Jury!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
LaSorciere
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 679
Rejestracja: 18 listopada 2012, 21:07
Płeć: Ona

Re: Odp: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: LaSorciere »

To i ja sie podziele swą opinią...
byla to pierwsza wystawa w moim zyciu ale mimo wszystko uwazam ze trudno jest zrobic cos co byloby na wyzszym poziomie...(o ile sie da)
Poza tym z mojego osobistego punktu widzenia milo bylo poznac osoby na zywo z ktorymi sie kiedys pisalo, zacisnac wiezi z tymi co sie piło, i poznac calkiem nieznanych ludzi ktorych laczy tak wiele z nami. :)
Wbrew przeciwnosciom losu i ludzi ktorym byl nie w smak nasz sukces...

Dalismy rade!;)dziekuje Wam... za najciekawszy i najbardziej aktywny weekend jaki udalo mi sie przezyc :))

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
Ignorantka, Sarkastyczna, Zakochana w ironii i czarnym humorze
Awatar użytkownika
abaddon79
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 07 września 2013, 20:48
Płeć: On
Lokalizacja: Czewa-Gnaszyn

Re: Wystawa i Targi Akwarystyczne "Aqua Jura"

Post autor: abaddon79 »

Gratuluję Wam takiej imprezy!!!!!
Choć byłem tylko chwilę (dzieci się jednak znudziły) to i tak sporo zobaczyłem.
Żałuje że nie zdążyłem poznać osobiście kilku osób.
Red i Daro- fajnie było się spotkać
Dziękuje Kamilowi (BzZzYkU) za rozmowę. Jednak nie namówisz mnie na Tanganikę -może szkoda :), a może kiedyś jak znudzi mi sie wygląd rośliniaków, "dorosnę" i do Tanganiki

Taka refleksja człowieka który dopiero wchodzi w akwarystykę.
Widać było na podstawie frekwencji że jest zapotrzebowanie!!!! na taką imprezę w Częstochowie. Osobiście jestem zdania że z dwóch powodów:
Po pierwsze, mnóstwo ludzi okazuje się że jednak "ma rybki/akwarium" w domu, może nie są zagorzałymi Akwarystami (celowo przez A), ale interesują się w mniejszym lub większym stopniu, wiec dla nich taka impreza to źródło wiedzy, sposób na przekonania współmałżonka, podpatrzenie co by tam zrobić u siebie, itp.
Po drugie, w tym naszym mieście brak jest jednak jakichkolwiek wystaw, targów, pokazów (no chyba że 8 lat po ślubie pójdzie sie na Targi Mody Ślubnej....). Może w ten sposób coś sie poruszy....
Mam nadzieję.

Teraz odrobina mojej subiektywnej krytyki (choć to za mocne słowo). Ilość miejsca na przejście i spokojnie obejrzenie było bardzo mało. Dla mojej rodziny (3 dzieci w tym jedno w wózku) było tam po prostu za ciasno na przejście. Może w przyszłym roku dało by się "załatwić" inną lokalizację. Wystawa Psów jest w Hali Polonia- to czemu AquaJura nie mogłaby tam się odbywać?

Jeszcze raz Gratuluję Wam i Dziękuje bo wiem że łatwo nie było.

Tomek
[250L] Thorichthys maculipinnis+ Xiphophorus hellerii "Palenque"
[100/200L] Macropodus opercularis+Trigonostigma espei
[60L] Tateurndina ocellicauda (w planie)+Pseudomugil gertrudae
[60L] Apistogramma borelli (w planie)+Hyphessobrycon amandae
[30L] Fundulopanchax gardneri
ODPOWIEDZ

Wróć do „AQUA JURA 2014”