Malachitowe akwarium

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: BzZzYkU »

jak zwykle busz :D elegancko
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: florida_blue »

ale slicznie wyeksponowana krynia :)
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Graff »

NOWE OTWARCIE :)

Nadszedł czas by zaprezentować nowe szkło.
Przyjechało na Wystawę Akwarystyczną Aqua Jura 2016 a wykonawcą nie mógł zostać nikt inny jak Karol z Aquarium-fish.Dzięki wielkie :ymapplause: .To standardowe Full Optiwhite - 128 l.(80X40X40). Poprzednie 112l litrów (profil) trafiło na sprzedaż w całości i cieszy nowego właściciela. Jako , że strasznie mnie denerwowały wymiany świetlówek T8 co pół roku i T5 co 10 miesięcy postanowiłem pójść w nieznane dla mnie rewiry i padło na oświetlenie Led.Tutaj straszne podziękowania dla Piotra z zaprzyjaźnionego forum aquarebels.pl , który tam i u Nas ukrywa się pod nickiem Mystik, i który to wykonał dla mnie lampe akwarystyczną Aquatronic Flora Medium 72W.Szacun i wielkie dzięki Piotrze :ymhug: .I tak zaczęła się przygoda z oświetleniem Led....
Co do dalszych zmian to: postanowiłem się pożegnać z podłożem jonowymiennym.Niestety koszty wzięły góre - nie jest to tanie podłoże a jako , że właśnie szukam złotego środka aby mieć coś pomiędzy HT a LT to padło na ziemię.Tutaj też dla mnie nowość bo albo jechałem na żwirach albo na podłożach jonowymiennych.A teraz ziemia Pana Wojtaszka.Oczywiście nie wierzę, że wytrzyma 6 lat jak podaje sprzedawca ale chciałem sobie spróbować.Oczywiście ziemii nie zostawiłem samej sobie-poszło sporo kulek gliniano-torfowych JBL , pałeczek nawozowych Easy Life , kapsułek z dopalaczami O/, i dopiero na to żwirek kwarcowy niskiej granulacji.Woda w 3/4 była z poprzedniego akwarium , filtra nie otwierałem nawet - tylko przełożyłem i nastąpił odpał :lol: .Mimo to zbiornik dojrzewał prawie standardowo- około miesiąca.No i się zaczęło... :up .Jako , że nadal dozuje solami a nie gotowcami pojawiły się glony....różnej maści tzn w przewadze nitka i krasnale :D .Wynikało to z tego , że w danym momencie nie potrafiłem (i chyba nadal nie potrafię :? ) odczytać ile mam W/l . Ze świetlówkami typu T8 i T5 nie było problemu bo wiedziałem jaką mocą świecę w danym momencie i w związku z tym wiedziałem jak podawać sole i ile ich podawać.Tutaj czarna magia....Po latach nieużywania wróciłem do klasycznych testów kropelkowych i mierzenia parametrów, robienia zapisów i codziennej obserwacji...czyli tego co robiłem jak zaczynałem z akwarystyką :roll: .Trochę to trwało bo jeszcze do tego wyniki na TDS-sie były , że tak powiem niezadowalające wróciłem do wody RO.Bez mieszania z częstochowską kranówką!Tak podmiana za podmianą, pomiar za pomiarem zacząłem sukcesywnie zwiększać oświetlenie i dozować odpowiednio sole.Można powiedzieć , że dopiero teraz jestem zadowolony choć myślę , że lampa jest wykorzystana może w 60-70%. Będę podkręcał nadal do maxa aby zobaczyć jak się wybarwiają roślinki a potem zobaczę na jaki stan się zdecydować :ymdevil: . Bo pełna moc to szybko rosnące rośliny i przycinki co tydzień a na to nie ma za bardzo czasu... #:-s . Na tą chwile glonów brak :D .Oczywiście CO2 podaję cały czas z butli wysokociśnieniowej.
Co do zwierzaków...na dole moje ulubione kiryski corydoras metae,trochę otosków , w toni razbora espei(12 sztuk), kilka neonów simulansów, drobnoustki - w tym moje ulubione purpurowe - Nannostomus mortenthaleri- ( i tu prośba i pytanie- nigdzie nie mogę ich znaleźć- gdyby ktoś miał namiary na kogoś to proszę o kontakt bo chciałbym trochę dokupić), zwinnik armstronga, trochę razbory galaxy i razbory erythromicron.Poszukuję też bornańskiej bo na tą chwile też niedostępna....
Ekipa sprzątająca też oczywiście jest ale w małych ilościach - to krewecie Amano i Sakury Red-po kilka sztuk.
Co do roślinek to mchy(różniste), microsorium narrow i windelov, echinodorus vesuvius, lagarosiphon cordofanus,krynia rzemieniolistna, alternanthera reineckii, limnophila aromatica, lotos tygrysi czerwony itd....
Na żwirku po lewej stronie staurogyne repens, a po prawej micranthemum monte carlo( tutaj dopiero zaczyna rosnąć).
No i to między pierwszym a drugim planem moje nowości : eriocaulon parkeri,eriocaulon polaris,eriocaulon black bee i eriocaulon vietnam. Zobaczymy jak sobie poradzą u mnie... ;)
Z obsady to jeszcze ślimaki helenki i helmety.
Aranż d...y nie urywa- nie jest akwarium wystawowe , że oczy każdemu mają wychodzić bo na to po prostu czasu nie ma.Dlatego jak pisałem wcześniej - chciałbym i dążę do tego by znaleźć złoty środek między HT a LT czyli aby rośliny czerwone też miały miejsce i łamały zieleninę ale aby też nie rosło wszystko za szybko.
Teraz trochę zdjęć:
P1100712.JPG
Akwa Przyszło na świat :))
P1100715.JPG
Bombardowanie ziemii różnymi specjałami =))
P1100717.JPG
Zasypano
P1110654.JPG
Lewa strona
P1110655.JPG
Prawa strona
P1110658.JPG
Całość

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Big daddy »

Fajnie że jest już i u nas jakiś pionier ledowego oświetlenia roślinniaka. Oczywiście mówię o takim z prawdziwego zdarzenia czyli power led.
Z chęcią będę śledził temat jak to się układa bo to raczej przyszłość(moja).
Baniak wyglądł bardzo profesjonalnie jak go widziałem po odbiorze, wszystko idealnie dopasowane.
Full OW robi jednak robotę :)
Co do lampy to na zdjęciach światło wygląda fajnie, rośliny widać zadowolone jeśli Masz jakiś spostrzeżenia pisz!


Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Graff »

Spostrzeżenie powiadasz....
Ano są...
Na pierwszy ogień plusy:
-jak na razie nie narzekam na oświetlenie led....jeśli się "rozgryzie" podawanie nawozów to nie sprawia problemów a lampa świeci jak pisałem wcześniej na jakieś 60-70% i wszystko ładnie rośnie i glonów nie ma.
-po pół roku już powinienem wymieniać T8 - a po zmianie nic nie muszę i wszystko gra.
Minusy:
-jak na razie jeśli chodzi o lampę to brak - ale dla mnie "osobiście" jest jeden minus.Mam bańke zamykaną , z pokrywą i lampa na 80 cm jest po prostu za krótka.Tzn-jeśli miałbym otwarte akwa i lampa wisiałaby nad tym to pewnie nie byłoby problemu ale mocowanie u mnie jest dość niskie i przez to zewnętrzne sektory czyli skrajnie lewa i prawa strona są mniej doświetlone , co przez to idzie rośliny a szczególnie "łodygowce" rosną trochę krzywo- do środka akwarium co mnie trochę denerwuje ale nic nie poradzę.

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Graff »

Ciąg dalszy podkręcania lampy....i eksperyment trwa nadal :)
Myślę, że dochodzę już do 70% mocy lampy - co na oko (niestety na oko - bo nie ma jak tego zbadać co mnie wkurza niezmiernie) daje chyba coś 0,7W/l.
Skąd takie przypuszczenia - ano wcześniej wzrost był ładny a teraz doszło do tego piękne "bąblowanie" roślinek czego wcześniej nie było.
Woda nadal kryształ i zero glonów - ale to zawdzięczam RO i już w miarę ogarniętej metodzie podawania soli.
W końcu mogę znów odłożyć testy - tam gdzie ich miejsce :) - do szafy.

Pozdrawiam
Piotr
Załączniki
P1110664.JPG
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Big daddy »

No teraz to zarosło :)

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: florida_blue »

Fajnie zarośnięte, będziesz jeszcze podkrecal ta lampę do pełnej mocy?
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: KODI »

Jak widać, odpowiednio skonstruowany LED daje radę. Gratuluję, niezły chaszcz :ymapplause: Myślę, że na tym forum, jesteś jedynym użytkownikiem, który osiągnął takie efekty tylko na LED. Jeszcze raz szacun....
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Red »

Fajnie, ze udalo ci sie rozgryzc oswietlenie ledowe w odniesieniu do tradycyjnych swietlowek.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Graff »

Dzięki za te ciepłe słowa ^:)^
Florida- cały czas się zastanawiam czy podkręcać na maxa i zobaczyć co z tego będzie czy też już zbastować bo naprawdę przy tej mocy , którą mam teraz rośliny rosną ładnie(jak dla mnie już za szybko), wszystko pięknie "bąbluje", co ma być czerwone jest czerwone a co ma się wybarwiać się wybarwia.Oczywiście Aromatica mogłaby się ładniej wybarwiać...i pewnie by tak się stało podkręcając dalej....no sam nie wiem....
Maże w ramach dokończenia eksperymentu podkręcę teraz w długi weekend na maxa i zostawie na 2 tygodnie-zobaczymy co z tego wyniknie.
Ale już wiem jedno- taka moc mi w tej chwili w zupełności wystarcza.
I tak już jest za dużo strzyżenia....

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Graff »

Dorzuciłem jeszcze ostatnio 6 sztuk takiej malutkiej rybeczki - rzadko spotykanej - rasbora axelrodi blue.
Jak na razie sprawuje się przyzwoicie :)
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Yetimen
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 200
Rejestracja: 18 lutego 2014, 13:44
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Yetimen »

dawaj fotę ryboli :D
Prawie robi dużą różnice...
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: Graff »

Witam!
Ciężko uchwycić je- bo są małe i bardzo ruchliwe- ale proszę - fota na zamówienie nawet się udało na tle "bucki"

Pozdrawiam
Piotr
Załączniki
P1110679.JPG
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Malachitowe akwarium

Post autor: KODI »

Super rybcie, widziałem live ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”