[28,5l] Blada, nocna lampka

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: MarSz »

Czyli zatoczki zdały sobie sprawę, że w okolicy jest nowy predator :)
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

Podsumowanie miesiąca:

Trup ślimaczy i glon ścielą się gęsto. Helena zaginęła, doszedł samiec amano i kilka bladych redek. Ślimaki też, ale dwa dni, dzień przed podmianą, żeby truchło wody nie napsuło. Na celowniku rozwielitki jako gryzaczki do stępniania dziobków, bo zatoczki z rozdętkami, nawet te mikroskopijne, są wysysane bez naruszania skorupy.
Teoretycznie mają już imiona: Wiecznie Blada (jak nazwa wskazuje), Ciągła Zmiana( raz kropki, raz plamy), Cicha Woda (atakuje ślimaki z ukrycia) i Kurdupel (bo był(a) najmniejszy(a)). Przy niesprzyjających wiatrach Kurdupel może być jedynym samczykiem, bo ma "bródkę" pod brodą :D, ale nie zawsze, za często i za szybko kolory zmieniają. Jak dobrze pójdzie, to będą dwie parki, bo Cicha Woda może okazać się Cichym Wódem :), też coś jej czasem ciemnieje pod brzuchem.
Załączniki
Kurdupel i "Cicha Woda"
Kurdupel i "Cicha Woda"
PICT5701.jpg (393.34 KiB) Przejrzano 9909 razy
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: MarSz »

Najlepsza nazwa to Cicha Wóda - podoba mi się :)

Czyli z tego co piszesz to wynika, że niezłe z nich killery jeśli chodzi o ślimaki.

A czy już zachowują kulturę przy stole i dojadają do końca czy nadal zostawiają resztki co skutkuje syfieniem wody?
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

Na razie jest Woda, a jak czas pokaże, może będzie Wód...

Dalej fragmenty zatoczków powiewają radośnie nad muszelkami, uczepione resztkami włókiem mięśniowych, aż ich nie wyłowię. Przy stole jak dzieci, a do dopiero przy odpoczynku! Teraz już mniej, ale na początku, jak ślimaków pojedli, położyli się na piachu po jedzeniu, potem wstali, to całe brzuchy obklejone mieli śluzem i g....m.
Woda wizualnie się nie syfi, biologicznie jest stabilnie.
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

Dalej nie wiem, czy Woda, czy Wód, pasek pojawia się i znika. Trafił mi się chyba transwestyta :)

Ślimaków nie ma, szyby załażą, na anubiasie zielenice, a krewetki mają to w nosie. Może, jak da radę, wpuszczę otosy na próbę, bo o złapaniu babek nie marzę nawet. Ale woda kryształ. Tylko błona się zaczęła robić, łopata na wylocie przy minimalnym przepływie nie dawała rady. Na szczęście po małej modyfikacji wilk syty i owca cala, znaczy się błona rozbita, a kolcami nie miota.
Załączniki
Kolanko ze starego filtra i kawałek węża.
Kolanko ze starego filtra i kawałek węża.
DSCF5859.JPG (338.67 KiB) Przejrzano 9805 razy
Wulkanizacja
Wulkanizacja
DSCF5858.JPG (312.48 KiB) Przejrzano 9805 razy
A tu wypoczywam sobie.
A tu wypoczywam sobie.
DSCF5832.JPG (426.78 KiB) Przejrzano 9805 razy
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: Tomaszewski »

Otoski są moim zdaniem słabe na glony, miałem i jakoś nie byłem z nich zadowolony. Podobno Helmety spisują się całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

Dobry wieczór.

W długi łikend był sobie restart. Coraz mniej krewetek łaziło, trupków nie było, aman też zniknął i wydało mi się to podejrzane. Poza tym upolowałem tanio filtr Aquael Turbo 500, który, wypełniony lawą, dojrzewał przez dwa tygodnie w Zupie na przedniej szybie i czas najwyższy był, żeby pozbyć się Fana.
Po wyjęciu wszystkiego okazało się, że krewetek łącznie jest jednak 14 sztuk żywych, a kamienie robią zbyt dużą, pustą przestrzeń pod korzeniami, gdzie zebrała się masa syfu. Dlatego korzenie wylądowały bezpośrednio na piasku, kamienie z rzeki zastąpione łupkami z potoku na Równicy i z tyłu znalazło się miejsce na nurzańca. Akwarium nabrało przestrzeni, jedynie efekt psuło kolejne logo Aquaela - na grzałce. Ale od czego są siostry akwarystki? Mam teraz małą czarną 25W, która ładnie z tyłu się chowa i której nie widać by było zupełnie, gdyby nie te zajebiaszczo fututrystyczne czerwone diody. W każdym razie koniec z lokowaniem produktu. Po zalaniu starą wodą było mętnie, ale rano kryształowo i tak jest do dziś. Krewety po utracie kryjówki zabrały się do roboty i jeśli nie jedzą glonów, to przynajmniej je skubią.
Komary zalęgły się w beczce z deszczówką, kołobrzegom smakują, kupowanie żywca dopiero na jesień!
Akwarium zmieniło też położenie, bo bąki nocą spać nie chciały, jak im paludarium po oczach świeciło i stoi do niego teraz ciemną ścianą. A wygląda to tak:
DSCF5883.JPG
DSCF5883.JPG (325.84 KiB) Przejrzano 9511 razy
DSCF5882.JPG
DSCF5882.JPG (367.24 KiB) Przejrzano 9511 razy
DSCF5881.JPG
DSCF5881.JPG (336.28 KiB) Przejrzano 9661 razy
Tomaszewski pisze:Podobno Helmety spisują się całkiem nieźle
Zgadzam się, ale mają długie, falujące czułki. A tu jest pies pogrzebany...
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: levoniova »

Czy coś przemawia bardziej do serca kobiety niż mała czarna? Co z tego że w tym wypadku grzałka... :/n
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

Dobry wieczór.

Aktualizacja mała. Mogło by jej jeszcze długo nie być, bo zmian w aranżancji, jak patrzę na poprzednie zdjęcia, specjalnie nie ma. Wyleciał tylko rogatek, bo niepotrzebnie zasłaniał taflę, a rósł tak sobie.

Zwiększyła się za to obsada. Za jajczenie na szybach w Zupie wylądował tu za karę jeden helmet. I, jak przewidywałem, czułki stracił. Przesiaduje teraz za dnia za filtrem, albo zagrzebany w piasku jak helena. W nocy żeruje, ślady działalności widać nawet na anubiasie, ale rewelacji nie ma. Dołączyła do niego Pani Babka, ale raczej w ramach nagrody, żeby mogła spokojnie jeść.

Kołobrzegi urosły, Kurdupel przerósł Cichego Wóda, a największa z nich wszystkich Wiecznie Blada nie wiedzieć czemu, obrała sobie terytorium pod filtrem i rzadko ją widuję, nawet do karmienia nie chce się jej wypływać. Reszta normalnie, żebrze przy szybie. Kolejne próby przyzwyczajenia do mrożonek spełzły na niczym, dlatego hodowla komarów i rozwielitek idzie pełną parą. Zatoczki dalej raz w tygodniu i raczej tak zostanie. Wrzucanie ich w nocy z nadzieją, że trochę glonów zjedzą, mija się z celem.

Bardzo lubię to akwarium, ale jak mam zrobić zdjęcia, to mnie coś trafia. Nijak nie widać na nich, jakie jest w rzeczywistości G!

-- 18 lip 2015, 20:53 --

Załączniki
DSCF6042.JPG
DSCF6042.JPG (318.85 KiB) Przejrzano 9205 razy
DSCF6043.JPG
DSCF6043.JPG (333.91 KiB) Przejrzano 9205 razy
DSCF6044.JPG
DSCF6044.JPG (331.63 KiB) Przejrzano 9205 razy
aj4.JPG
aj4.JPG (291.51 KiB) Przejrzano 9355 razy
DSCF5989.JPG
DSCF5989.JPG (308.39 KiB) Przejrzano 9355 razy
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

Aktualizacja.

Zmiany nastąpiły w oświetleniu. Zaczęło się robić coraz ciemniej, aż w końcu żarówka zrobiła "bzzzz", a potem "psssss". Świeci teraz 11W i to zdecydowanie za dużo, bo glon rośnie zamiast błony bakteryjnej. Ale nie ma tego złego, zbieram ręcznikiem papierowym i wyciskam karmę rozwielitkom i koło się zamyka!
Nurzaniec od Yetimena wegetował, a teraz zawija się dookoła. Na chybił-trafił wybrany liść mierzy, licząc od powierzchni piasku, 104 cm! A w Zupie marne 20cm...

Były upały, było tarło i była ikra. Ale znalazłem już zapleśniałą, a samego aktu nie widziałem.
Załączniki
DSCF6157.JPG
DSCF6157.JPG (376.42 KiB) Przejrzano 9268 razy
aj6.JPG
aj6.JPG (372.33 KiB) Przejrzano 9268 razy
DSCF6153.JPG
DSCF6153.JPG (353.63 KiB) Przejrzano 9118 razy
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

W listopadzie kołobrzegi wołały chórem: "Tnij Waść, wstydu oszczędź!", bo się się zrobiło nurzańcarium:

Obrazek

Dlatego nie powinno się sadzić nurzańca w samym piachu i to bez nawozów. W Zupie, w żwirku i z pałeczkami pod korzeniami nie widać go wcale.

Z powodu nadmiernego glonienia się, a konkretnie coraz dłuższych i falujących nitek lampka zamieniła się z paludarium na żarówki. Po przycince jest trochę lepiej;

Obrazek

a przynajmniej kolce już się nie zaklinowywują :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: Big daddy »

Pierwsza fotka to jak dwie osoby w kabinie prysznicowe....
Ale mi się kojarzy :p
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: florida_blue »

Chyba jedna osoba z ośmiornicą ;)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: MarSz »

Ludzka stonoga raczej - jeśli kojarzycie plakat z filmu. Czyli kilka osób ale ta najbliżej szyby - nie ma co zazdrościć.

A masz jakieś zdjęcia kołobrzegów?
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Post autor: sibelius »

Fee, Marcin, takie obrzydliwe filmy tu wspominać...
Taki nurzaniec to tylko u Yetimena :) Zdjęcia kołobrzegów owszem, cykam, ale każde rozmazane :( To nie majestatyczny bojownik, tylko helikopter z adehade:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”