Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Moderator: MarSz

Awatar użytkownika
MacQrgo
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 22:06
Płeć: On
Lokalizacja: warszawa

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: MacQrgo »

Amanki niestety nie przeżyły kolejnych podejść.. było wszystko Oki i po 2 tygodniach... padły wszystkie...

Jednak w Moim filtrze w głównym akwarium odnalazłem krewetki które są identyczne jak Amano... mam taki dziwny filtr który słuszy troche jako Kotnik, wszystkie małe rybki i krewetki mogą wejść do środka ale nie moga wyjsc, nic im tam sie nie stanie :) Obserwuje je i wygladaja jak Amano z tymze sa narazie mniejsze...

Zaraz będę robił kolejne podejscie do Amanek, kupiłem już sól do morszczyzny tylko musze poszukać jakiegoś wolnego słoja.. kotniki są zajęte przez małe raczki Orange i krewetki tygrysie..
Zdjęcia wkrótce :)
120 Litrów
5 Danio Pręgowane
5 Razbora Klinowa
20 gupików (7 Gupików Endlera)
2 Raczki Orange parka - 1 z jajeczkami
4 Krewetki Crystal red
5 Krewetek Amano (jeden samczyk xD)- 4 z jajeczkami
10 Krewetek Red Cherry - 3 z jajeczkami
1 Krewetka Yellow (tylko ta przezyła)
1 Krewetka Tiger
3 Krewetki Black Tiger - 1 z jajeczkami
4 Zbrojniki
2 Krewetki Filtrujące
1 Ampularia

Roślinność:
Mech Christmas
Gałęzatka Kulista x 2

Reszte musze zidentyfikować ;p
Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:51
Płeć: On

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: wesoly »

Kibicuję CI :D Może udowodnisz, że jednak te robale są do rozmnożenia w domowych warunkach.
krewetki tygrysie
mam nadzieje, że nie takie z Żabki :P
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: Tomaszewski »

Temat wyjątkowo mnie zainteresował :-? Obecnie nie mam czasu ale spróbuję we wrześniu pobawić się w rozmnażanie Amanek. Może coś z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:12
Płeć: Ona
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: ispi »

Hej, widzę że dawno nikt tu nie działał. Jestem na etapie 6 dniowych larw. Nie ma ich zatrważające dużo, choć trochę ciężko to ocenić bo możliwe że część siedzi w mchach, ale doliczyłam się ok 15 pływających. Na razie karmię drożdżami i larwy wykonują co jakiś czas ruchy unosząc się w wodzie. Na przyszły tydzień mam zamówiony sera micron. Jak dożyją to urozmaicę im dietę. Zobaczymy co będzie dalej..
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: KODI »

Trzymam kciuki z!
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Yetimen
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 200
Rejestracja: 18 lutego 2014, 13:44
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: Yetimen »

Heh też trzymam kciuki :)
Prawie robi dużą różnice...
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:12
Płeć: Ona
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: ispi »

Mija ok 10 dni od wylęgu. Dopatrzyłam się ok 10 pływających larw. Podrosły bo i owszem ale gdzie reszta? Na dnie zebrało się sporo dziadostwa ale strach to usuwać żeby nie wciągnąć jakiegoś żyjątka więc podmianki przez wężyk z włókninä na końcu. I czekam co dalej. Zastanawia mnie czemu tak niewiele larw przrżyło. Może zasalanie nie było wystarczająco szybkie i równomierne. Z mchem przyplątał się też jeden ślimak może się nimi poczęstoemwał ( yeraz już świętej pamięci bo nie wytrzymał soli :-)). Czekam cierpliwie co będzie dalej.
Czy ktoś z Was przeprowadzał wylęg w juz słonej wodzie? Zastanawia mnie jak to jedt w baturze czy woda spływając do morza niesie jaja czy już larwy?

-- 30 wrz 2015, 10:06 --

Przepraszam za ortografy..piszę z telefonu..
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:12
Płeć: Ona
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: ispi »

Oznajmiam wszem i wobec że po ok 15 dniach wszystko zdechło... Podejrzewam że padły z głodu jako że zamówiony micron się spóżnił..Będę jeszcze z pewnością próbować...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: RE: Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: Big daddy »

ispi pisze:Oznajmiam wszem i wobec że po ok 15 dniach wszystko zdechło... Podejrzewam że padły z głodu jako że zamówiony micron się spóżnił..Będę jeszcze z pewnością próbować...
Pozdrawiam
Szkoda ale nie ma tego złego....
Czekamy na kolejne próby :)

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
chlalik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2016, 06:49
Płeć: On

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: chlalik »

W dniu 07.01.2016 wykluły mi się młode postaram się opisać co przeszedłem przy rozmnażaniu przynajmniej do etapu 1 tygodnia od wyklucia:
korzystając z różnych opisów rozmnażania przygotowywałem się jakieś 6 miesięcy ( dwie nie udane próby ).
A więc tak woda z ogólnego akwarium, zbiornik 18 l, zasolona solą morską "Redcoral" trudno mi powiedzieć ile mi soli poszło ale około 1 kg i w zapasie mam jeszcze 1 kilo na podmiany, no i oczywiście kostka lipowa i bąbelki, Parametry po zasoleniu przy temperaturze 24 stopnie to pomiędzy 30 a 32. Do pomiarów użyłem Hydrometru plastikowego za 20 zł., oświetlenie na wyłączniku czasowym tak jak w akwarium ogólnym jakieś 12 godzin na dobę.
Krewetki z jajami przeniosłem do obciętej 5 litrowej butelki po wodzie mineralnej i trzymałem w zbiorniku ogólnym zapewniając im jedzenie i napowietrzenie ( jak pompka nawaliła krewetki nie wytrzymały i z 5, 2 zdechły) po wypuszczeniu jaj odłowiłem krewetki a wodę z larwami przelałem do zasolonego zbiornika (bez żadnych przejściówek czy stopniowego zasalania wody). Larwy karmię 2 razy dziennie drożdżami piekarskimi - mam zamrożone i odcinam po kawałeczku tyle aby nie zasyfić wody trudno mi określić ile ich daje - po 7 dniach daję im też artemię bezszypułkową w postaci bardzo drobno spreparowanego proszku (szczyptę). Wzrostu specjalnie nie widać śmiertelność prawie żadna, Podmian dokonuję co 2-3 dni wymieniam po jakieś 3 litry wody którą biorę z ogólnego i zasalam do parametrów 30-32 i na następny dzień robię podmianę. za tydzień uaktualnię wpis jak zaczną się przekształcać w kolejną fazę rozwoju.
Awatar użytkownika
Stiep
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 14:16
Płeć: On

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: Stiep »

To czekam na sukcesy. Na początku larwy rosną bardzo wolno, przyśpieszają dopiero po dwóch tygodniach.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: Big daddy »

Podziwiam determinację
Gdyby mnie się tak chciało...:)

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
chlalik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2016, 06:49
Płeć: On

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: chlalik »

Chcieć to móc, polecam spróbować - satysfakcja gwarantowana moje zbiorniczki stoją w pracy a w sobotę i w niedzielę jeżdżę naprawdę z chęcią do pracy doglądać stworzonka. Minęło 11 dni od wyklucia krewetek widać ich wzrost - to jest zaje...te POLECAM udzielę wszelkiej pomocy. :lol: tylko mi samemu musi się udać odchować do dorosłości pierwszy chów.
Dziś 23.01.2016 16 dzień zmagań z karmieniem larw. W między czasie dwa razy filtrowałem wodę włączyłem do diety pokarm dla małych rybek i dla krewetek (wszystko utarte na mączkę) i ciągle na drożdżach - śmiertelność minimalna wczoraj jeszcze żyły.
03.02.2016 kilka sztuk przeżyło nie wiem czy dotrwają do przekształcenia do formy słodkowodnej dam znać..
Nie pisałem bo byłem zły G! - wszystkie krewetki padły ale nie poddaje się zakupiłem nowy zestaw i będę próbował dalej.
Awatar użytkownika
Stiep
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 14:16
Płeć: On

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: Stiep »

szlajfka pisze:Witam. Czy zasolenie 35ppt oznacza 35g/l?
Tak. Z tym że nie na litr wody tylko roztworu.
U mnie zasolenie było trochę niższe, ale nie jakoś radykalnie. Miałem 30-32 ppt. Dla pewności warto sprawdzić gęstość roztworu.
szlajfka pisze:Dałam prawie takie zasolenie 3 dnia od wylęgu i wszystko zdechło.. Może za szybko podałam roztwór?
Też tak zasalałem i nie było problemów. Czytałem nawet relację (chyba któregoś z braci Logemanów) i tam sól szła bezpośrednio do wody z larwami, bez uprzedniego rozpuszczania.

Najważniejsze pytanie: jakiej soli użyłaś?
Komzar
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2019, 10:09
Płeć: On

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Post autor: Komzar »

Witam serdecznie.
Ja mam dość nietypowy problem z Amano.
Mam akwarium słodkowodne i w nim Amano i kilka NeoCaridiana.
3 samiczki Amano od pół roku nosiły jajeczka. Teraz jedna je straciła i zaczęła umierać. Przełożyłem ją do słoika ze słoną (10ppt) wodą na 2 dni. Przestała mieć konwulsje ale nadal była słaba i nic nie jadła. Przełożyłem ją z powrotem do akwarium i na drugi dzień już nie żyła i miała w połowie zrzuconą wylinkę.
Dwie pozostałe samiczki nadal mają jajeczka ale obawiam się, że spotka je ten sam los.
Co robić ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”