Low-tech glony!

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Low-tech glony!

Post autor: Big daddy »

Nic nie ruszaj, rybom nie zaszkodzi. Trochę mnie martwi że tego żwiru mało te 5cm to absolutne minimum żeby syfem nie wywaliło do wody.
Jeśli masz możliwość radziłbym jednak dosypać bo może się okazać, że się tak będziesz z tym szarpał nie wiedząc co się dzieje.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

Teraz to już raczej nie dam rady dosypac żwiru:/
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

Hmm może podejmę ryzyko pozostawie to samo sobie zobaczymy co się stanie tylko zakupie trochę amano i może gurami żeby jakos to wszystko było normowane przez obsadę akwa, Robiłem podmiany co tydzień teraz może nie robić czy może dalej je kontynuować co tydzień??
Awatar użytkownika
UTLStudio
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 45
Rejestracja: 26 lutego 2016, 16:21
Płeć: On
Kontakt:

Re: Low-tech glony!

Post autor: UTLStudio »

Zrobił byś fotkę, pokazał nam a nie tak na chybił trafił. Skąd masz pewność, że te glony to akurat krasnorosty czy zielenice ?
Krzysztof
Underwater Tropical Life studio

https://www.youtube.com/channel/UCMKE4U ... 9ZBnu_1eiw
Awatar użytkownika
cn55
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwietnia 2016, 10:56
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: cn55 »

1. Masz za mało tego żwirku dosyp go jeszcze tak jak pisał Big daddy.
2. Robią ci się glony bo z podłoża ci wszystko leci do akwa i dla tego tak się robi.
3. Przy takim akwariumie nie radził by tak tego zostawiać i niech się tam robi bo jeśli to podłoże się ulatnia do wody to mogą ci wszystkie ryby paść.
4. Tak jak napisał UTLStudio zrób zdjęcie glona i wtedy można pisać co i jak.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Red »

cn55 pisze:... i niech się tam robi bo jeśli to podłoże się ulatnia do wody to mogą ci wszystkie ryby paść...
Ach te myśli ulotne i płoche. :)
Alex, po prostu jak czytam Twoje posty to mi się humor od razu poprawia. Na pewno nie używasz Google translatora do swoich postów?

Tak się zastanawiam. Low Tech, ale na jakiej ziemi ?
Kaskada z gąbką na wlocie. Potrzebna na pewno ta gąbka? Ona też spowolni przepływ, chyba że płuczesz ją co dzień lub dwa. Zielenice na szybach to raczej niedobór fosforu, Low tech czy high tech objawy podobne. Można delikatnie fosforu dolać.
Korzeń, często bywa przyczyną krasnorostów. Może słabo spreparowany albo sprawia bardziej przyjazne środowisko dla krasnorostów. NIe masz przypadkiem czegoś z tworzywa w akwarium, np. tło wewnętrzne lub plastikowa grota? Też działa korzystnie dla "krasnych". Słaba filtracja też może być dodatkowym elementem sprzyjającym krasnorostom.

Trzymając 4 lub 5 różnych zbiorników (zbiorniczków) równolegle, tylko w jednym się "dorobiłem" krasnorostów"
W sumie nawet je polubiłem jak zrobiły zielony dywan na plastikowym tle wewnętrznym. Później tło zostało usunięte i krasnale więcej nie powróciły.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

Nic z tworzywa nie ma tylko filtr a gąbka na wlocie nie wiem pewny "mądry" człowiek doradzil żeby była. Żwiru nie mam jak dosypać bo da rośliny posadzone i nie mam jak tego zrobić :/ zielenice są na wakrotce i przedniej szybie takie kropki zielone no i stulbie które są wszędzie to myślę żeby gurami wpuścić no i amano też może coś skubnie ale akwa też jeszcze dobrze nie zaroslo
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

Oto zdjęcie
Załączniki
Tak jest teraz
Tak jest teraz
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

Jedna z wielu stułbi
Załączniki
20160418_183250.jpg
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Low-tech glony!

Post autor: Big daddy »

Lejesz jakiś potas? Jest więcej takich dziur w liściach?

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

Nie nic nie leje żadnych nawozów no ale jeśli Low-tech to chyba nic nie powinno się lać
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

I dziur nie ma duzo jeszcze dzisiaj zobaczę dokładnie ale nie rzuciło mi się jakos to w oczy
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Red »

Adam92 pisze:... no ale jeśli Low-tech to chyba nic nie powinno się lać
Poruszając się kilka lat po forach zauważyłem, że dla wielu ludzi "low tech" się różnie kojarzy.
Jak dla mnie "low tech" co wynika z definicji mało technologii ale nie znaczy, że w ogóle.
Podobnie z nawożeniem co innego lać co tydzień nawozy a co innego suplementować co jakiś czas pojedyńczy nawóz np. fosfor, potas czy magnez w zależności od potrzeb.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Adam92
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:24
Płeć: On

Re: Low-tech glony!

Post autor: Adam92 »

Czyli co testy i uzupelnic braki w postaci np potasu itp?
Awatar użytkownika
UTLStudio
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 45
Rejestracja: 26 lutego 2016, 16:21
Płeć: On
Kontakt:

Re: Low-tech glony!

Post autor: UTLStudio »

Oprócz tych dziur w liściach nie widzę tam nic niepokojącego, do czego by się mógł człowiek przyczepić.
Ale jak to się mówi jak się chce, to i się dziurę w całym znajdzie.
Fotka dość niewyraźna, stułbie zostaw w spokoju, one się przeniosą tam gdzie będzie im dobrze a jak nie to wyginą.
Jest tam rogatek sztywny ? Jak tak to go nie ukorzeniaj tylko puść na tafle wody on powinien się mega rozrosnąć.
Jedna uwaga co do rogatka, mianowicie jest to roślina specyficzna, która wydziela związki allelopatyczne, czyli walczy o dominacje w zbiorniku. Związki te mają dwie cechy, jedna to podtruwanie innych roślin, tak aby było więcej miejsca dla rogatka a druga to ochrona skrzeli ryb.
Nie karm ryb codziennie, tylko raz lub 2 razy w tygodniu, to będą skubać glony zwłaszcza piękniczki.
Krzysztof
Underwater Tropical Life studio

https://www.youtube.com/channel/UCMKE4U ... 9ZBnu_1eiw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Glony”