Akwarystyka Morska w Częstochowie

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Tak się zastanawiam jak długo GJ zamierza zrażać ludzi do akwarystyki morskiej. :-? Chciałem dać bez komentarza ale tego nie da się nie skomentować :-\
No to troszkę "hejtu"
DSC_1432.JPG
DSC_1433.JPG
DSC_1434.JPG
DSC_1435.JPG
DSC_1436.JPG
DSC_1437.JPG
DSC_1438.JPG
DSC_1439.JPG
DSC_1442.JPG
Jeszcze próbowałem zrobić macro, nie wiem czy mi wyszło jednak uważam, że bardzo udane ujęcie ;;)
DSC_1440.JPG

Gdzie jest quadri, pewnie ma się dobrze w jakimś prywatnym zbiorniku ;) Pojawiły się nowe koralowce, brak słów :ymapplause:
Ja także potrafię kręcić filmy i pozwolę sobie opublikować jeden z nich :p
https://youtu.be/dj7LBW4-bbY
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Graff »

Witam
No igła to nie jest....
A tak na poważnie do niedobrze to wygląda...fakt nie byłem dawno w galerii i nie widziałem "na żywo" ale zdjęcia mówią w zasadzie wszystko.Dino mega i tyle...- powstaje pytanie czy da się to jeszcze wyprowadzić i czy zaciemnienie nie wejdzie w grę.Albo tony chemii.
Jednak fachowcem to ja nie jestem....powiedzmy, że w związku z tym iż temat GJ stał się tematem "hot" to liznąłem troszkę lektury-ale nadal tylko amatorsko.Dowiedziałem się też , że zbiornik prowadzi niejaki michałko37 z jedynego właściwego forum.
Problemem może też być to , że grudzień jest jedynym miesiącem w roku gdzie galeria i wszystkie markety przeżywają oblężenie i generują największe zyski-a tu taki klops.Do świąt marne szanse aby zeszło-choć wszystko się może zdażyć.
Dla 90 % ludzi to i tak nie ma znaczenia bo jak pływa Nemo - to już jest dobrze.

Teraz coś - co w sumie nie miało nigdy wyjść na jaw - ale wątek poruszony gdzieś tam....to i może coś powiem.I wiem , że teraz to co ujawnię będzie szeroko komentowane - oczywiście negatywnie i że to kłamstwa.Ale tak nie jest....
Temat akwarium morskiego nie jest tematem nowym - jakieś około 1,5 roku temu jako administracja wpadliśmy na ten pomysł aby postawić właśnie zbiornik morski w galerii.Miał go postawić i prowadzić znany sklep (nie erybka), w dużo niższych pieniążkach i o podobnym litrażu - choć z tego co pamiętam trochę mniejszym - jakieś 3500 litrów.My byliśmy tylko pomysłodawcami-nic więcej.
Odbyły się rozmowy z Panią menager (Violettą) - i lipa.....
Osoby , które miały to prowadzić (profesjonaliści -nie z Częstochowy) powiedziały wprost - otwarcie zbiornika dla ludzi po 6 miesiącach po zalaniu chyba , że wcześniejszy stan będzie pozwalał na wystawienie go.Dla Pani menager było to nie do przyjęcia jak też nie do przyjęcia był fakt , że miała się pojawić na szafce reklama tegoż sklepu , który to miał stawiać i prowadzić, jak i też i naszego forum jako pomysłodawców.
Także dla Usera michałko37 - jak też dla innych....
To , że to nie jest kłamstwo można bardzo szybko zweryfikować u Pani Menager Violetty (chyba ,że już nie jest tam menagerem) i zapytać ją o to wprost lub po prostu zweryfikować to na monitoringu gdy przedstawiciele naszego forum z ludźmi z tegoż sklepu szli na rozmowy właśnie z ta Panią menager.
Zresztą rozmowy z Panią menager były prowadzone nie tylko w sprawach akwarium morskiego ale też w zupełnie innych....ale to nie wątek i nie czas by to rozwijać....
To tyle ciekawostek :)
Dla nas to już suchary...tematy całkowicie archeologiczne bym powiedział...

P.S
Kodi - muzyka z filmiku tzn. Georges Bizet - "Les Toreadors" from Carmen Suite pasuje świetnie ale czy toreadorami są plagi?
Tutaj na tą chwile pasuję tylko Fryderyk Chopin - Marsz żałobny.

A....i jeszcze najważniejsze.
Jestem z Częstochowy - i jeśli już ktoś wpadł na taki pomysł by stworzyć i prowadzić tak wielki zbiornik to tylko kibicować-ale trzeba też trochę pokory i mieć ta świadomość , że może się nie udać i można nie udzwignąć tematu mimo iż u siebie ma się od dawna niezbyt spory morski zbiornik.Oczywiście , że idąc do galerii chcę oglądać piękny zbiornik - i powiem więcej chciałbym by wszyscy, którzy pojawiają się w galerii pisali i mówili , że super, że pierwsza klasa...
Ale na tą chwilę .... tylko odpycha....nawet takiego amatora jak ja....
Mimo wszystko- życzę powodzenia.
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

Tak rzeczywiście były rozmowy z galerią na temat akwarium. Widocznie jednak wyszli z założenia że chcą mieć SWOJE. Jak widać nie wygląda to najlepiej i to nie przez brak opieki, nie wnikam jaka na wiedzę /praktykę opiekun akwarium, nie mnie oceniać, bo sama znam się mniej niż on.
Jest Dino, ciężko zaprzeczyć, niestety normalne, nam się udalo w domu jakiś przebrnąć przez to obrzydliwstwo tylko teraz bryopsis się przyplatało i nie chce odejść, mniejsze akwarium i też są problemy. Tyle że nasze w domu i nie muszą ludzie tego oglądać i oceniać.

Galeria się przeliczyła, nie wszystko da się zrobić za pieniądze a już na pewno nie da się nagiać potraw natury I skoro akwa ma dojrzeć to dojrzeć musi, nie ma znaczenia kto je prowadzi, kto jest inwestorem :)

A ludziom I tak się będzie podobać, choćby nawet pływała tam świeża kupa ;)

Nie rozumiem jednak Kodi tych twoich "retorycznych pytań" o zwierzaki (quadri, poprzednio chyba też o coś), oraz sugestii , że miałyby trafić do "prywatnych" zbiorników. Zdechł i już, strata galerii nie twoja, po co to roztrząsać? A nawet jeśli żyje w prywatnym zbiorniku to lepiej chyba bo szkoda zwierzaka zwyczajnie, może wróci jak będzie stabilniej, a może nie. Czytając twój komentarz odnoszę niemiłe wrażenie , że tak naprawdę nie chodzi tu wyłącznie o pokazanie zbiornika w Częstochowie tylko o, coś innego.....
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

Co do prowadzenia akwarium przez forum czy sklep, widoczne ggaleria chciała mieć swoje, tak jak np świąteczne dekoracje i choinkę robi galeria sama , piękne I z przytupem, bo ich stać I nie szuka sponsorów , nie ma kartki , że np choinką opiekuje się ktoś albo że dekoracje zakładał jakiś sklep czy organizacja, nie szuka opiekuna dla ławek w pasażu. Ale można sobie wynająć przestrzeń, zapłacić i postawić sobie tam swoje akwarium czy choinkę i podpisać dowolnie kto je sponsoruje.
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Graff »

Witam
Moi drodzy...Kamilo/Przemku :)
Ja nie oceniam tego kto prowadzi zbiornik, jak prowadzi i czy w ogóle prowadzi...
Forum nigdy nie miało prowadzić takowego zbiornika a sklep mógł i były to tylko negocjacje pomiędzy sklepem a GJ , którą reprezentowała wtedy Pani Violetta jako menager.Nic nam do tego....Galeria chciała to, sklep tamto i się nie dogadali- ludzka rzecz.
JEDYNA RZECZ ISTOTNA W TYM WSZYSTKIM- TO POMYSŁ! ON BYŁ NASZ!
I to chciałem tylko uświadomić niektórym , którzy sobie przypisują innowacyjny pomysł. To suchar....:)
Więc nie wiem po co choinka , dekoracje czy ławki :)

A to , że sobie komentujemy-no przecież można - jest to w miejscy publicznym , w naszym mieście i chyba każdemu wolno napisać coś od siebie. No chyba , że dojdziemy do takiego momentu , że wolno pisać tylko dobrze lub wcale-to proszę bardzo-może i tak być ale już bez mojej osoby.

A z resztą się zgadzam całkowicie z Wami :) Galeria się przeliczyła - jest brzydko i pewnie brzydko jeszcze będzie długo...
No ale potem, może w wakacje będzie naprawdę się czym mogła pochwalić i chyba każdy na to liczy-by było przepięknie a nie jak teraz...

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: sibelius »

Nie znam się na akwariach morskich, choć swego czasu próbowałem zgłębić temat. A to, poza gabarytami, to mi się jak na razie nie podoba. Nie widzę żadnych quadri czy innych stworzeń, których obecność może świadczyć o kondycji czy też stanie dojrzenia zbiornika. Widzę tylko to brązowe cuś, porastające piach. I po tym wiem, że nie jest dobrze. Chyba, że zamysłem właściciela jest oddać aktualny stan raf na świecie, ginących przez ocieplenie klimatu, to jest ok.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Big daddy »

Do wiadomości, nie istnieje twór o nazwie Kamilo/Przemek
To tak dla wyjaśnienia, bo każdy może mieć swoje zdanie i Kamila co widać jak najbardziej je ma(a że poziom jadu i nienawiści odbiega od normy dla postów w tym temacie to trudno, kobieta, cóż począć...), dziwne jest sugerowanie jakoby to było jakiś nasze wspólne stanowisko. Moje już zaprezentowałem w tym temacie i nie mam zamiaru bić tutaj piany.
Nie uważam się za znawcę, nie mam żadnych osiągnięć w tym temacie i nie występuję jako juror w żadnym programie oceniającym każde napotkane na swojej drodze akwarium. Uważam, że nie mam na to papierów, nie wykluczam, że kiedyś zacznę, ale jak mawiali starożytni akwaryści:
Pokaż mi swoje akwarium, a powiem Ci kim jesteś. Czy coś takiego :)
Nie żebym był niezadowolony z naszego "The thing" , wręcz przeciwnie, ale w moim odczuciu do wysokiego poziomu to jeszcze lata świetlne brakuje. Lata nauki i pokornego zdobywania doświadczenia.
Dawno nie byłem w galerii, ostatnio chyba z Kodim ze zdjęć widać, że wygląda to tragicznie.
Dobrze, że mamy tak sumiennych reporterów, dopóki trwa dojrzewanie będą częste relacje z tego co dzieje się w zbiorniku. Później trzeba będzie się już osobiście fatygować :)
Oczywiście jeśli ktoś czuje potrzebę, mnie tam do szczęścia nie jest potrzebne oglądanie cudzych akwariów.



Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Graff »

Witam
I kto tu ma nerwy i szuka zwady?
Ja napisałem po prostu do WAS aby nie pisać posta pod postem.Ale skoro uraziłem bo bardzo przepraszam - nigdy się to nie powtórzy.
Po prostu będę pisał pisał najpierw do jednego z Was a potem "kopiuj-wklej" i do drugiego- jeszcze raz przepraszam :)
A to , że ostatnio macie właśnie bardzo zbliżone stanowisko w wielu sprawach postanowiłem napisać posta wspólnego.Jakiż wielki błąd-po raz trzeci przepraszam.
Ale w jednym się zgodzę - mamy wyśmienitych fotografów (reporterów)- w tym temacie zdjęcia ze zbiornika z Galerii Jurajskiej zrobili tylko 2 osoby- wymienię z nicka - Big Daddy i Kodi. Ja zrobiłem zdjęcia innego zbiornika , który jakoś został prawie , że przemilczany :)

pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Ciesze się, że mój fotoreportaż jest tak chętnie oglądany i komentowany :) Cieszę się także, że w końcu ktoś przyznał, że projekt nie idzie w dobrym kierunku a w/g mnie nawet chyli się ku upadkowi. Informacja dla tych co jeszcze się "uczą" tematu. Dino nie jest procesem dojrzewania . Dino może być efektem niechcianym podczas dojrzewania zbiornika. Gdy się tylko pojawia należy natychmiast zareagować. Wracając do "jadu" sączonego prze ze mnie, jest to niestety efekt domina, który został rozpętany przez założyciela tego tworu dalej nazywanym Największym akwarium morskim w Cz-wie. Gdyby ów twór został założony zgodnie ze sztukom stawiania akwarium morskiego, pewnie by tej jazdy nie było.
Co do nieszczęsnego qudricolora, jest to dowód na to , że nie wszystko w tym akwarium żyje a obsada się zmienia jak w kalejdoskopie, co autor akwarium próbował zatuszować filmami i fotorelacjami z baniaka używając przy okazji wobec mnie wulgarnych epitetów.Co się stało ze zwierzakiem mnie w zasadzie nie obchodzi, czy zdechł czy ktoś go przygarnął (ja osobiście nic bym z tego akwarium w obecnym stanie nie przygarnął w obawie o kondycję własnego zbiornika)
To że baniak jest w stanie agonii jest nie tylko moim stwierdzeniem, wiele osób nie związanych z akwarystykom wypowiada się delikatnie ujmując "negatywnie"
Uważam, że fora są po to by móc się wypowiadać, robić zdjęcia, dyskutować. Akwarium w GJ nie jest żadnym wyjątkiem, podobny los spotkał baniak w Łódzkiej Manufakturze. Nikt nikomu nie negował wstawianie zdjęć i pisania opinii.Jeżeli sytuacja się zmieni pozytywnie na pewno także przy okazji zrobię fotki.
Ogłaszam wszem i wobec, że nie bywam specjalnie w GJ dla "hejtowania" akwarium a także nic tam nie dolewam i nie odprawiam wudu.
Także Przemku odpowiadam Ci ,że po to jest forum aby dzielić się opiniami i ja miałem i nadal mam potrzebę podzielenia się takowymi, czy to będzie ten projekt czy inny. Nie musisz przecież tego czytać lub mi odpowiadać ;)
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Big daddy »

Nie muszę odpowiadać i nie odpowiadam bo nie widzę potrzeby bicia piany w tym temacie. Chyba że ktoś próbuje wpadać mi w usta słowa których nie wypowiedziałem to musiałem przypomnieć, że za swoje zdanie odpowiadam sam i i podpisuje je swoim nickiem.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

No to może trochę odmiany tematu, ponieważ w akwarium opisywanym wyżej bez zmian na lepsze....
Aby trochę ulżyć akwarium w GJ postanowiłem zrobić objazd po Częstochowskich sklepach z akwarystyką morską.
Najpierw wraz ze znanym z naszych wystaw akwarystą morskim, postanowiliśmy odwiedzić sklep "Twoja rafa" na Szajnowicza-Iwanowa. Przez to, że podjąłem już pierwszą nieudaną próbę odwiedzenia tego "salonu" ewentualnego zakupu o czym pisałem wcześniej, wiedziałem jak tam trafić. Bardzo chciałem skorzystać z promocji na hasło "akwaczest" ponieważ słyszałem, że jest tam kilka fajnych okazów wartych uwagi.

Byłem o godz. (nie przestawiłem datownika w zegarku :ymblushing: )
DSC_1446.JPG
Sklep jest otwarty w godz.
DSC_1444.JPG
i niestety obejrzałem koralowce z takiej perspektywy :-?
DSC_1445.JPG
Obawiam się, że kolejnej próby odwiedzenia tego sklepu już nie podejmę,szkoda mi traciś czasu na coś co jest ciągle zamknięte, wolę jechać do Katowic lub Krakowa do sklepów, które na pewno są otwarte w godzinach, w których podają że są ;)
Brak na drzwiach jakichkolwiek informacji, że zamknięte. Próbowałem taką informację uzyskać na stronie, niestety nie dowiedziałem się dla czego zamknięte ale za to dowiedziałem się z ich strony, że 69+69= 129 :))

Aby nie być stronniczy udałem się dnia następnego o godz. 16.30 do "dziadostwa w bramie" czyli do sklepu "Koralowce " w Al. NMP 3
Sklep jest otwarty
wt-pt 16-19, sob 10=14
DSC_1447.JPG
DSC_1448.JPG
DSC_1449.JPG
Sklep otwarty i o dziwo poprzednie "dziadostwo" zniknęło. Zbiorniki zadbane, brak aiptazji, glonów i innego "dzaidostwa", które widywałem wielokrotnie wcześniej. Duży wybór koralowców na każdą kieszeń a podobno ma być jeszcze lepiej. Trzymam kciuki z!
DSC_1450.JPG
DSC_1451.JPG
DSC_1452.JPG
DSC_1453.JPG
DSC_1455.JPG
DSC_1456.JPG
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

To i ja coś dorzucę do wątku :)

"Uroki" dwustronnego akwarium ...

Pełni funkcję dekoracyjną, maksymalnie prościutkie
Załączniki
20161210_123332.jpg
20161210_123042.jpg
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Upss :-ss zapomniałem o Zoolandii, komentować nie muszę, wszystko widać na zdjęciach z!
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
konrad183
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 08 listopada 2015, 21:28
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: konrad183 »

Czytając brednie o zbiorniku w galerii, że dino nigdy nie jest etapem dojrzewania szczerze powątpiewam w twoje doświadczenie kodi z zbiornikami morskimi, bardzo podoba mi się podejście Floridy i Big Daddy (Pozdrowienia ze szczytowej) którzy wiedzą tak jak i ja że wcale nie łatwo na początku jest utrzymać świeżego morszczaka.

Bańka w galerii dojrzewa i trzeba dać jej czas, nawet forumowy guru KODI nie umieścił historii swojego baniaka do oceny na nano reef, a ocenia w ten bądź inny sposób innych.

Kodi ale w jakim celu poszedłeś do sklepu Twojarafa przecież tam jak sam powiedziałeś kiedyś nawet nie odwiedzając że są tam ceny z kosmosu za pospolite korale pokroju xeni..

Byłem w tym sklepie kilkakrotnie, kupiłem sporo (cukierków) w cenach adekwatnych do ich rzadkości kolorystycznej, nigdy nie miałem problemu z dostaniem się do środka. robiąc celowo taką antyreklamę jednym a wchodząc w dupę drugim.Mam osobiście wrażenie że dostajesz wynagrodzenie za pisanie takich reklam na tym forum.
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

To jeszcze jedna fotka
20161210_184751.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka morska”