Ciut pytań po trzech latach.

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Ciut pytań po trzech latach.

Post autor: glonojad »

Trzy lata za chwileczkę minie jak stanęła moja bańka i mam trochę pytań.
Zacznę od podsómowania co si zadziało.
Roślinność prawie cała zmieniona o za mchami i resztkami traw. Poszłam w anubiasy i kilka innych.
Zmieniłam jn kubeł gdyż zalał mi szafk kawałek , ale jednak jak wiem o tej skazie na drzwiczkach to mnie trafia.
Zbjnika mam 25 cm bydlaczka
5 par skalarów rosną nadal
Jakaś drobnica też jest.
Mam pytań kilka;
Czy lekko uszkodzone drzwiczki pod wpływem wody na samym dole ciut wyczuwalne zgrubienie mają wpływ na stabilność szafki ? Nie mam chęci na resety jestem po wielo miesięcznym remoncie domu.
Kusi mnie oświetlenie led. Tylko nie wiem czy są takie lampy , które by zastąpiły świetlówki t5 w pokrywie
Nie wspomnę już po kilku rysach na se bo to normalka.
Pokrywa też się lekko wypacza , aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal wiadomo moja jest z płyty meblowej - chyba.
Aktualne fotw galerii..
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Ciut pytań po trzech latach.

Post autor: andrety »

Drzwi w szafce masz ruchome więc nie wpływają w żaden sposób na stabilność szafki. Fajne oświetlenie led ma Aquael Retrofit w wersji Sunny i Plant , osobiście nie mam alewidziałem jak świecą, dla mnie ładnie, można je zamontować w miejsce normalnych świetlówek bez przerabiania.Mają przejściówki na t5 i t8.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Ciut pytań po trzech latach.

Post autor: glonojad »

Te ledy tak mnie od u kuszą. Mam teraz 2 t5 po 39 wat każda. Do tego nocne oświetlenie taka tubka led.
Nie wiem jak rośliny zareagują na taki mój kaprys.
Uspokoiłeś mnie z tą szafką. Mam mocno wyczulony zmysł na wilgoć- drewniany parkiet i ciężko by było aby go coś zmoczyło zaraz po renowacji. Trochę muszę odżywić roślinki bo coś im dolega. Może za rzadko zmieniam oświetlenie.
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Ciut pytań po trzech latach.

Post autor: tomek62 »

Jeśli idziesz w kierunku zieleniaka to wymień świetlówki t5 na nowe i dołuż ledy np aquaelowskie o których pisał Arek. Na samych ledach roślin nie pociągniesz.
Tomek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Ciut pytań po trzech latach.

Post autor: glonojad »

Tak myślałam. Teaz mam kilkanaście anubiasów i mchy. Światła zmieniałam ponad rok temu. Dostają roślinki nawozu raz w tygodniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria”