Bojownik

Moderator: Opiekun_Forum

panrudzki
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 23:11
Płeć: On

Re: Bojownik

Post autor: panrudzki »

Witam.

Mam pytanie: Otóż udało mi się przenieść gniazdo z ikrą (nie było mnie 2 dni i jak wróciłem to taka niespodzianka w akwarium) do osobnego zbiornika i tam ją odchować. Niestety, udało mi się przenieść jedynie około 25 świeżo wyklutych mikrorybek - resztę wcześniej zjadły samice, bo samiec nie dał rady wszystkiego upilnować. Pieczołowicie o nie dbałem, karmiłem rozpuszczonym żółtkiem, pierwotnikami, potem artemią. Niestety, ostatecznie przeżyło tylko 7. Jak na początek i do tego bardzo nieplanowany, to i tak się cieszę i uważam to za pewien sukces.

Rybki mają już 3 miesiące i sądząc po budowie płetw oraz białych kropkach na brzuchu wszystkie 7 to samice (!!). Niby dobrze, bo mogą mieszkać razem w jednym zbiorniku, ale zastanawiam się, że prawdopodobieństwo, że to przypadek jest znikome.

I tutaj moje pytanie - czy ktoś zetknął się z podobną sytuacją? Jakie warunki determinują przeżywalność osobników danej płci?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
żaba.w.lakierkach
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2013, 20:26
Płeć: Ona

Re: Bojownik

Post autor: żaba.w.lakierkach »

To nie jest kwestia przeżywalności, a warunków wylęgu.
Z tarła na ponad 50 osobników które się rozwinęły miałam tylko 2 samce. Z innego tarła przetrwały 3 ryby (w zbiorniku ogólnym, zostawiłam samo sobie) zostały 2 samce.
im cieplej, tym więcej samic.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Bojownik

Post autor: Big daddy »

Samiec.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Bojownik

Post autor: sibelius »

Zależy od charakteru ryb, ilości kryjówek i roślin. Proponuję na początek samca i dwie, trzy samice.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Azja”