nawracająca choroba

Moderator: Opiekun_Forum

tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: nawracająca choroba

Post autor: tomek62 »

Witam.
Jeśli chodzi o roślinki to myślę, że wina leży w grubości podłoża. Może trzeba dosypać do 5 czy 6 cm.

Postrzępienie płetw tłumaczyłbym walką samic i obecnością sztucznych roślin. Rośliny te może wyglądają, ale ranią ryby.

Dosyp podłoża, wywal plastik. Takie wnioski na szybko. Zdjęcia ryb i całego akwarium napewno ułatwiły by sprawę.
Tomek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: nawracająca choroba

Post autor: sibelius »

Też jestem zdania, że postrzępione płetwy to wynik walk. Nie od parady ryba zwie się bojownikiem. Najlepiej byłoby zrezygnować z samicy albo samca, wtedy będzie spokój. Możesz też, oczywiście pozbywając się przy okazji plastiku, dodać więcej roślin i zrobić gąszcz, wtedy ryby nie będą się tak często widziały i będą spokojniejsze, jak będą miały się gdzie schować. Same kokosy, groty itp nie wystarczą - ryba to nie pies, że będzie wiedziała, że to jej buda.
Przydałoby się też aktualne zdjęcie akwarium, bo na tym z kwietnia sam plastik.
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: nawracająca choroba

Post autor: levoniova »

Według Alberta Einsteina obłęd to powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego rezultatu.
Po co zakładasz kolejny temat i prosisz o pomoc, skoro i tak nie stosujesz się do rad i sugestii udzielanych Ci na forum? Za piątym razem napiszą Ci coś innego? Wszyscy piszą Ci wywal plastikowe rośliny, dodaj żywych, zrób gąszcz, żeby ryby się nie widziały, podnieś temperaturę na czas leczenia. Skoro tak się przywiązujesz do Twoich ryb to czemu nie chcesz im pomóc?
Mam bóle fantomowe - po rozumie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”