Biala woda i zdychajace ryby.

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Biala woda i zdychajace ryby.

Post autor: blackdeadangel »

Wiatam, mam problem z nowo zalozonym baniakiem. Mianowice woda po wlaniu byla krystalicznie czysta lecz na drugi dzien zaczela metniec i robic sie biala. Na szybach i roslinach jest bialy nalot o konsystencji jakiejs "mazi", a aTy wierzchu zrobil sie korzuch. Akwarium jest na ziemi do kwiatkow przysypanej zwirkiem. Wpuscilem do baniaka 4 gupiki, na probe i padly. Akwarium ma byc low tech. Czy przyczyna moze byc zwir lub korzen? To i to bylo solidnie wyplukane. Akwarium ma 30l, filtr pat mini, oswietlenie 2x 6 W led. Dodam, ze pierwszy raz mi sie cos takiego stalo a akwarium na ziemi ogrodowej juz mialem i takich sytuacji nigdy nie bylo. Prosze pomozcie.
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

Post autor: andrety »

Mleczna woda wskazuja na pierwotniaki, ziemia jak myślę była bez nawozu ? Film bakteryjny skasujesz poprzez ruch wody na piwierzchni. Akwarium jest nie dojrzale, ale na pewno o tym wiesz. Tez miałem baniak na ziemi ale takuch niespodzianek nie było. Daj mu czas. Co do korzeni to raczej nie szukał bym u nich winy, ja nigdy kirzeni nie gotowałem, czy to bąb czy sosna dla mnie nie było znaczenia.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

Post autor: blackdeadangel »

No m nie to zaskoczylo bo tez takich niespodzianek nigdy nie mialem.
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

Post autor: sibelius »

Stawiam na coś we wlanej wodzie, albo coś w ziemi, że tak wywaliło. A wlałeś czy też włożyłeś tam coś z działającego zbiornika? Filtr, część podłoża, wodę?
Na zmętnienie dałbym do filtra, jak się da oczywiście, watę i węgiel.
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

Post autor: blackdeadangel »

No wlasnie nic nie dalem wszystko swieze. Wegla i wary niestety nie da rady wlozyc. Ale zalozylem mikrofibre na giltr i tak jakby delikatnie wszystko sie klarowalo.
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Neska
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2018, 06:21
Płeć: Ona
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

Post autor: Neska »

Miałam to samo. Po jakimś czasie woda zrobiła się mleczna, tak że nic nie było widać. Filtr chodził pełną mocą, napowietrzanie tak samo. Po kilku dniach woda się wyklarowała. Najlepiej nic nie ruszać i cierpliwie poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”