Prawidłowe wykorzystanie wody RO

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
szawel
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 listopada 2019, 11:24
Płeć: Ona

Prawidłowe wykorzystanie wody RO

Post autor: szawel »

Proszę, podpowiedzcie jak prawidłowo mieszać wodę z kranu z zamontowanym filtrem RO do napełniania akwarium. Z racji twardej wody zamontowaliśmy w kuchni filtr RO z mineralizatorem z https://www.oriontecdladomu.pl/. Co po kolei powinienem zrobić z przefiltrowaną wodą, żeby nie zaszkodzić akwarium i nie namieszać w parametrach.
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2019, 11:33 przez szawel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Prawidłowe wykorzystanie wody RO

Post autor: Graff »

Witaj
Ja mam u siebie bardzo prosty filtr wody RO bo złożony tylko z membrany i 2 absorberów.
Nalewam do wiadra 10 litrowego i mineralizuje wodę specjalnym środkiem do mineralizacji (na rynku jest spory wybór).
Odlewam z akwarium wodę 10 litrów i wlewam tą już zmineralizowaną.
To wszystko....tylko ja mam stare akwarium i nie muszę mierzyć parametrów....
Jeśli Ty masz nowe akwarium .... to musisz zbadać przed podmianką i po podmiance....wtedy wyjdzie Ci jak na dłoni co jest a czego nie ma i ile jest.
Nic więcej...
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Prawidłowe wykorzystanie wody RO

Post autor: Big daddy »

Masz bardziej skomplikowany, lepszy system filtracji.
Jak pisał Graff w akwariach zazwyczaj stosujemy proste systemy tzw RO3 tzn taki filtr składa się z trzech elementów. U Ciebie jest inaczej, woda zostaje wyjałowiona do zera, a później od nowa jest mineralizowana, tak aby była zdrowa dla człowieka.
Co masz zrobić, hmmm nie wiem, ale napiszę co ja bym zrobił. Są dwie opcje:
Pierwsza, o ile możliwa to pobierac wodę z filtra przed mineralizacją. Wtedy musisz zrobić porządne testy kranówki i dobierać sobie proporcje kran/ro Tak jakie chciałbyś mieć parametry.
Druga opcja to dokopać się do parametrów mineralizatora(lub znów pomierzyć) w wylewce filtra i również mieszać według potrzeb. Nie wiem, bo od zawsze używam systemu RO3, czy ten mineralizator nie zawiera jakiś szkodliwych dla ryb związków. Nie podejrzewam, ale też nie powiem Ci żebyś robił na nim podmiany bo nie mam wiedzy w tym temacie.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”