Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Moderator: MarSz

Awatar użytkownika
MacQrgo
Użytkownik
Status: Offline

Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Postautor: MacQrgo » 28 lipca 2014, 18:49

Amanki niestety nie przeżyły kolejnych podejść.. było wszystko Oki i po 2 tygodniach... padły wszystkie...

Jednak w Moim filtrze w głównym akwarium odnalazłem krewetki które są identyczne jak Amano... mam taki dziwny filtr który słuszy troche jako Kotnik, wszystkie małe rybki i krewetki mogą wejść do środka ale nie moga wyjsc, nic im tam sie nie stanie :) Obserwuje je i wygladaja jak Amano z tymze sa narazie mniejsze...

Zaraz będę robił kolejne podejscie do Amanek, kupiłem już sól do morszczyzny tylko musze poszukać jakiegoś wolnego słoja.. kotniki są zajęte przez małe raczki Orange i krewetki tygrysie..

Zdjęcia wkrótce :)
120 Litrów
5 Danio Pręgowane
5 Razbora Klinowa
20 gupików (7 Gupików Endlera)
2 Raczki Orange parka - 1 z jajeczkami
4 Krewetki Crystal red
5 Krewetek Amano (jeden samczyk xD)- 4 z jajeczkami
10 Krewetek Red Cherry - 3 z jajeczkami
1 Krewetka Yellow (tylko ta przezyła)
1 Krewetka Tiger
3 Krewetki Black Tiger - 1 z jajeczkami
4 Zbrojniki
2 Krewetki Filtrujące
1 Ampularia

Roślinność:
Mech Christmas
Gałęzatka Kulista x 2

Reszte musze zidentyfikować ;p
Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Dziękowano: 2 razy

Postautor: wesoly » 29 lipca 2014, 07:09

Kibicuję CI :D Może udowodnisz, że jednak te robale są do rozmnożenia w domowych warunkach.
krewetki tygrysie

mam nadzieje, że nie takie z Żabki :P
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Dziękowano: 4 razy

Postautor: Tomaszewski » 29 lipca 2014, 12:29

Temat wyjątkowo mnie zainteresował :-? Obecnie nie mam czasu ale spróbuję we wrześniu pobawić się w rozmnażanie Amanek. Może coś z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik

Postautor: ispi » 25 września 2015, 00:02

Hej, widzę że dawno nikt tu nie działał. Jestem na etapie 6 dniowych larw. Nie ma ich zatrważające dużo, choć trochę ciężko to ocenić bo możliwe że część siedzi w mchach, ale doliczyłam się ok 15 pływających. Na razie karmię drożdżami i larwy wykonują co jakiś czas ruchy unosząc się w wodzie. Na przyszły tydzień mam zamówiony sera micron. Jak dożyją to urozmaicę im dietę. Zobaczymy co będzie dalej..
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Has thanked: 4 razy
Dziękowano: 67 razy
Kontaktowanie:

Postautor: KODI » 25 września 2015, 07:27

Trzymam kciuki z!
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Yetimen
Wolontariusz Aqua Jura
Has thanked: 14 razy
Dziękowano: 4 razy

Postautor: Yetimen » 27 września 2015, 21:17

Heh też trzymam kciuki :)
Prawie robi dużą różnice...
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik

Postautor: ispi » 30 września 2015, 10:04

Mija ok 10 dni od wylęgu. Dopatrzyłam się ok 10 pływających larw. Podrosły bo i owszem ale gdzie reszta? Na dnie zebrało się sporo dziadostwa ale strach to usuwać żeby nie wciągnąć jakiegoś żyjątka więc podmianki przez wężyk z włókninä na końcu. I czekam co dalej. Zastanawia mnie czemu tak niewiele larw przrżyło. Może zasalanie nie było wystarczająco szybkie i równomierne. Z mchem przyplątał się też jeden ślimak może się nimi poczęstoemwał ( yeraz już świętej pamięci bo nie wytrzymał soli :-)). Czekam cierpliwie co będzie dalej.
Czy ktoś z Was przeprowadzał wylęg w juz słonej wodzie? Zastanawia mnie jak to jedt w baturze czy woda spływając do morza niesie jaja czy już larwy?

-- 30 wrz 2015, 10:06 --

Przepraszam za ortografy..piszę z telefonu..
Awatar użytkownika
ispi
Użytkownik

Postautor: ispi » 01 listopada 2015, 22:20

Oznajmiam wszem i wobec że po ok 15 dniach wszystko zdechło... Podejrzewam że padły z głodu jako że zamówiony micron się spóżnił..Będę jeszcze z pewnością próbować...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Re: RE: Re: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce

Postautor: Big daddy » 02 listopada 2015, 22:29

ispi pisze:Oznajmiam wszem i wobec że po ok 15 dniach wszystko zdechło... Podejrzewam że padły z głodu jako że zamówiony micron się spóżnił..Będę jeszcze z pewnością próbować...
Pozdrawiam

Szkoda ale nie ma tego złego....
Czekamy na kolejne próby :)

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
chlalik
Użytkownik

Postautor: chlalik » 15 stycznia 2016, 07:50

W dniu 07.01.2016 wykluły mi się młode postaram się opisać co przeszedłem przy rozmnażaniu przynajmniej do etapu 1 tygodnia od wyklucia:
korzystając z różnych opisów rozmnażania przygotowywałem się jakieś 6 miesięcy ( dwie nie udane próby ).
A więc tak woda z ogólnego akwarium, zbiornik 18 l, zasolona solą morską "Redcoral" trudno mi powiedzieć ile mi soli poszło ale około 1 kg i w zapasie mam jeszcze 1 kilo na podmiany, no i oczywiście kostka lipowa i bąbelki, Parametry po zasoleniu przy temperaturze 24 stopnie to pomiędzy 30 a 32. Do pomiarów użyłem Hydrometru plastikowego za 20 zł., oświetlenie na wyłączniku czasowym tak jak w akwarium ogólnym jakieś 12 godzin na dobę.
Krewetki z jajami przeniosłem do obciętej 5 litrowej butelki po wodzie mineralnej i trzymałem w zbiorniku ogólnym zapewniając im jedzenie i napowietrzenie ( jak pompka nawaliła krewetki nie wytrzymały i z 5, 2 zdechły) po wypuszczeniu jaj odłowiłem krewetki a wodę z larwami przelałem do zasolonego zbiornika (bez żadnych przejściówek czy stopniowego zasalania wody). Larwy karmię 2 razy dziennie drożdżami piekarskimi - mam zamrożone i odcinam po kawałeczku tyle aby nie zasyfić wody trudno mi określić ile ich daje - po 7 dniach daję im też artemię bezszypułkową w postaci bardzo drobno spreparowanego proszku (szczyptę). Wzrostu specjalnie nie widać śmiertelność prawie żadna, Podmian dokonuję co 2-3 dni wymieniam po jakieś 3 litry wody którą biorę z ogólnego i zasalam do parametrów 30-32 i na następny dzień robię podmianę. za tydzień uaktualnię wpis jak zaczną się przekształcać w kolejną fazę rozwoju.
Awatar użytkownika
Stiep
Użytkownik

Postautor: Stiep » 15 stycznia 2016, 08:22

To czekam na sukcesy. Na początku larwy rosną bardzo wolno, przyśpieszają dopiero po dwóch tygodniach.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Postautor: Big daddy » 17 stycznia 2016, 23:10

Podziwiam determinację
Gdyby mnie się tak chciało...:)

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
chlalik
Użytkownik

Postautor: chlalik » 18 stycznia 2016, 18:16

Chcieć to móc, polecam spróbować - satysfakcja gwarantowana moje zbiorniczki stoją w pracy a w sobotę i w niedzielę jeżdżę naprawdę z chęcią do pracy doglądać stworzonka. Minęło 11 dni od wyklucia krewetek widać ich wzrost - to jest zaje...te POLECAM udzielę wszelkiej pomocy. :lol: tylko mi samemu musi się udać odchować do dorosłości pierwszy chów.
Dziś 23.01.2016 16 dzień zmagań z karmieniem larw. W między czasie dwa razy filtrowałem wodę włączyłem do diety pokarm dla małych rybek i dla krewetek (wszystko utarte na mączkę) i ciągle na drożdżach - śmiertelność minimalna wczoraj jeszcze żyły.
03.02.2016 kilka sztuk przeżyło nie wiem czy dotrwają do przekształcenia do formy słodkowodnej dam znać..
Nie pisałem bo byłem zły G! - wszystkie krewetki padły ale nie poddaje się zakupiłem nowy zestaw i będę próbował dalej.
szlajfka
Użytkownik

Postautor: szlajfka » 30 lipca 2018, 22:03

Witam. Czy zasolenie 35ppt oznacza 35g/l? Dałam prawie takie zasolenie 3 dnia od wylęgu i wszystko zdechło.. Może za szybko podałam roztwór? To nie za dużo tej soli? bo aż gęsta woda się zrobiła. Dałam 300g soli na 10 l. Wydaje mi się, że to za dużo.
Awatar użytkownika
Stiep
Użytkownik

Postautor: Stiep » 01 sierpnia 2018, 18:03

szlajfka pisze:Witam. Czy zasolenie 35ppt oznacza 35g/l?

Tak. Z tym że nie na litr wody tylko roztworu.
U mnie zasolenie było trochę niższe, ale nie jakoś radykalnie. Miałem 30-32 ppt. Dla pewności warto sprawdzić gęstość roztworu.

szlajfka pisze:Dałam prawie takie zasolenie 3 dnia od wylęgu i wszystko zdechło.. Może za szybko podałam roztwór?

Też tak zasalałem i nie było problemów. Czytałem nawet relację (chyba któregoś z braci Logemanów) i tam sól szła bezpośrednio do wody z larwami, bez uprzedniego rozpuszczania.

Najważniejsze pytanie: jakiej soli użyłaś?

Wróć do „Krewetki”