Cele działu MIKROSKOP

Awatar użytkownika
adamn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 30 grudnia 2012, 16:42
Płeć: On
Status: Offline

Cele działu MIKROSKOP

Postautor: adamn » 30 grudnia 2012, 17:10

Ten dział jest przeznaczony do tego, by przybliżyć OBCYCH mieszkańców naszych zbiorników. specyfika działu pozwoli nawet, gdy się ma małe wiadomości i doświadczenie zidentyfikować to coś co widzimy w mikroskopie. Będą tu opisywane te wszystkie stworzenia z którymi możemy się spotkać i na podstawie trafnej identyfikacji określić z czym mamy do czynienia. Inaczej to co w(na) rybie, roślinie, wodzie czy też w pozostałych częściach NASZYCH zbiorników będzie to o ile pozwolą siły i wiedza opisane.
Dział ten dostępny będzie po napisaniu dwóch postów dla ZAREJESTROWANYCH członków tego FORUM.
Powstał wskutek mych doświadczeń z jakimi się zetknąłem na przestrzeni 28 lat i co zidentyfikowałem. Nie są to informacje wyssane z palca ale poparte FAKTAMI.
Ma za zadanie pokazać:
- OBCYCH w sposób czytelny i szybko dostępny;
- z czym mamy do czynienia;
- opis i odzwierciedlenie w internecie (by nie było niejasności);
- zdjęcia i filmy z natury;
- określić ich szkodliwość bądź nie.
Jeśli ktoś posiada własnoręcznie zrobione zdjęcia i filmy inne od tego co do tej pory zostało zamieszczone to proszę o kontakt a zostanie to opracowane i zamieszczone na FORUM z odpowiednią adnotacją o AUTORZE.
Ponieważ jest to FORUM dla pasjonatów (nie naukowców specjalizujących się w jednej odmianie stworzenia szkodliwego czy też nie dla ryb) ryb wszelakich przeto w tym dziale były są i będą przedstawiane zdjęcia jako poglądowe i filmy z natury w odpowiednich powiększeniach. Z uwagi, że przeciętny użytkownik może obecnie zaopatrzyć się za przystępną cenę (nie piszę tu o mikroskopach za ileś tysięcy EU) w mikroskopy o powiększeniu od 20 do ponad 1000 razy przeto bez specjalnej techniki widzi i porównuje to co ma na szkiełku. Przeważnie na szkiełku oprócz stwora są drobiny pokarmowe, nieczystości i inni kandydaci do badania i przez to niekiedy może coś być nieostre. Na przedstawionych filmach i zdjęciach nie są wyizolowane jako tylko te stwory obiekty badawcze, gdyż nie jest to celem tego działu. Oczywiście jak się trafi SAM obiekt to wtedy zdjęcie czy też film będzie bardziej czytelne. No ale zawsze zostaje charakterystyczna budowa czy też sposób poruszania się obiektu jaka jest opisana w wątku dla pełnej identyfikacji. Niestety coś za coś. W mikroskopie szczególnie przy dużych powiększeniach i ruszających się obiektach jest to trudne do osiągnięcia. Nie są tu publikowane zdjęcia wykorzystujące specjalne techniki pryzmatów, polaryzacji, przesłon, .... barwienia. Takie zdjęcia można sobie jak ktoś chce zobaczyć w stronach internetowych jakie są podane dla zobrazowania zagadnienia jako linki do opisu.
Publikowanie tu zdjęć czy filmów bez podania powiększenia jest w 99% zupełnie nieprzydatne dla zjadacza chleba.

Adam

Obrazek


Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On
Status: Offline

Re: Cele działu MIKROSKOP

Postautor: alkorta » 30 stycznia 2013, 23:33

Ok to czekamy na dalsze części.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus

Wróć do „Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości