[25l] Tatuin

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Has thanked: 1 raz
Dziękowano: 27 razy
Status: Offline

Re: [25l] Tatuin

Postautor: tomek62 » 31 października 2019, 09:40

Gratuluję debiutu na ŚWA. Potwierdzam słowa Graffa. Kryptokoryny zrobią chaszcz.
Pozdrawiam

Tomek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Dziękowano: 8 razy

Postautor: sibelius » 04 maja 2020, 18:34

Aktualizacji ciąg dalszy.

Tutaj też zmian nie widać. Jedynie coraz więcej kryptokoryn przed przednią szybą i marniejące anubiasy. Cztery lub pięć drobiniczek przybyło, mimo napastowania samic przez endlera-erotomana. Za to ślimaki chyba wymarły, bo zatoczów nie ma, a świderków też nie widać, dlatego glon na liściach i szybach ściele się gęsto - muszę sobie tu helmeta nabyć, jemu chyba nie dadzą rady. Zdjęcie brzydkie, bo nie umiem ostrości złapać.
Załączniki
aj4.jpg
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Has thanked: 1 raz
Dziękowano: 27 razy

Postautor: tomek62 » 04 maja 2020, 18:59

U mnie w 25 litrach też się anubias rozpuścił. Pozbierałem jego resztki i przykleiłem do korzenia, centralnie pod żarówką. Dobre pół roku stoi w miejscu.
Tomek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Dziękowano: 8 razy

Postautor: sibelius » 23 sierpnia 2020, 21:20

Na koniec zostawiłem tego. Tu było już źle. A wszystko przez spaloną żarówkę. Tymczasowo świeciła żółta, to się krypty zaczęły rozpuszczać, a sinica ścielić. Zrobiłem na szybko lampkę z menzurki i trzech telewizorowych diod, przyklejonych w gniazdo żarówki i jest lepiej, choć ciemno. Następna będzie szersza probówa i dwa paski po trzy diody. A na razie tak musi zostać.
Załączniki
tatu.jpg

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”